Čím obnoviť povrch vodovodnej batérie?

Vodovodné batérie majú 12 rokov a keďže máme tvrdú vodu, tak na ich čistenie sme pravidelne používali ocot a iné prípravky na odstránenie vodného kameňa, čo sa podpísalo na ich vzhľade. Pôvodne boli v matnom prevedení a teraz to vyzerá, že tie kyseliny naleptali ich povrch a baterie sa akoby šúpu a nevyzerá to príliš pekne. Existuje niečo, čím ich dostať do aspoň ako tak estetického vzhľadu? Inak im nič nie je, takže meniť nechceme.
Odpovedať
@akvi asi s tym nic nenarobis, zacala sa supat povchova vrstva chromu.
Odpovedať
@zita19 to som zrovna nechcela pocut 😄 Chapem, ze sa zacal supat ten material a bude to uz len horsie, ale aspon nejake 2-3 roky este ak by posluzili, tak by som bola rada..Teda oni fungovat urctie budu, len teda ta esteticka stranka je fakt ze ble 🙂
Odpovedať
@akvi obrusit a nafarbit sprejom, napr ciernym lesklym. Ale domov by som to nechcel, mozno na chatu
Odpovedať
@akvi Však daj fotku, ako to vyzerá. Z popisu je ťažké povedať. či je to len zanesené, alebo sa poškodila vrchná vrstva.
Odpovedať
@akvi Sprav si radost, kup si nove. Nic zmysluplne a zaroven aspon trosku trvanlive s tym uz nespravis 🙂
Odpovedať
@chrobak7 urcite to nie je "len" zanesene, neskor skusim odfotit (teraz sa mi neda).. Vidno miesta,kde je ten povrch akoby zosupany..
Odpovedať
@kejsix ked ja mam konkretne tieto baterie fakt ze rada, to je jedna vec a druha, minut 200 stovky viem aj inak.. 😄 Kupit nove je ta posledna moznost 🙂 @haciendman pochybujem, ze by akykolvek podomacky spraveny "nater" drzal viac, ako par mesiacov..
Odpovedať
@zita19 @kejsix @chrobak7 @haciendman mozem sa pridat do diskusie? nastrikala som fixinelu na bateriu a ten “gombik” v strede umyvadla 😁 a zabudla na to. a vysledok je ze som spravila chybu 😒 ma to flaky take cierne pridavam foto
Odpovedať
Nič sa s tým nedá urobiť, teda, nič, čo by mohlo byť ako ekonomická oprava. Moja lepšia polovička, tiež po nasťahovaní rôzne fixinely atď... Chróm išiel dole. Najhoršie bolo, že som dlho nemohol kúpiť tu krytky prepadu na umývadle. Pomohol až Aliexpress, no po naozaj dlhej dobe, čo som na to tam narazil. Ešte aj na vani sú troska matné tie trysky, ale to som kôli cene neriešil a není to až tak zle...
Odpovedať
@frantisekca 😭 och do kelu aj s fixinelou jedno stastie ze som ju sice pouzila vsade ale aj hned zotrela jedine na wc som zabudla kaslat na to
Odpovedať
Fixinela, Savo, Cillit Bang som v domácnosti zakázal, aj napriek veľkej nevôli mojej polovičky a dva dni kôli tomu bola iba suchá strava a studená posteľ... 😄
Odpovedať
@katika85 To je zoxidované. Skús kúpiť nemecký Sidol: https://cistiace-prostriedky-do-kupel... alebo náš Sitol - to je leštidlo na kov a antioxidant. Možno to pomôže, ja tým čistím zoxidované medené mosadzné, a veci z iných kovov (napr. strieborné mince). https://www.drogeria-vmd.sk/sitol-cid...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@akvi ked budes nabuduce kupovat, kup nejake lacne, chrom vydrzi rovnako, ked vyberies nejake ceska alebo slovenske s keramivkou kartusou, tak nema sa na nich co pokazit a keby sa zas zacali lupat, aspon to tak nebude boliet. Ja mam v kupelni uz roky sagitarius, nijak ich nesetrim a su absolutne v poriadku, v kuchyni mam este starsiu metaliu a tej tiez nie je vobec nic.
Odpovedať
@katika85 fixinela je hajn, ale nie ta do hajzlika. Fixinela ma svoj prostriedok na kupelne v rozprasovaci, ten funguje perfektne aj na mydlove nanosy aj na vodny kamen. A aj chrom sa s nim znasa.
Odpovedať
@zita19 tie, čo máme lesklé, tým nic nie je, ani ten ocot im neublížil. A to v sprche máme lacný ksunt, stál fakt pár eur, sme chceli skúsiť tú dažďovú hlavicu, že či sa nám osvedčí a ono to stále funguje a nič tomu nie je, ale je to lesk. To len tieto, čo boli v matnom prevedení, tak sa takto dos...i Čiže ja už len lesk budem kupovať.
Odpovedať
Tak muž sa rozhodol, že horšie to už určite nebude a batérie vydrhol takou lestiacou plstou a potom pastou na staré laky 😅 A výsledok je viac, ako uspokojivý. Tak možno niekomu to pomôže.
Odpovedať
@zita19 fixinelu sprej som pouzila na zu zatku do umyvadla a bateriu zastriekala a odbehla a zabudla na to.
Odpovedať
@zita19 normalne fixinela do kupelne
Odpovedať
@chrobak7 dakujem skusim
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi tak to co si tam mala bol len vodny kamen zazraty 😅
Odpovedať
@zipsuliak nie, vodný kameň to nebol, normálne sa šúpala vrstva toho chrómu. Na niektorých miestach aj teraz vidno, že sú dve rôzne vrstvy. Macala som to hodinu v HG prípravku na odstránenie vodného kameňa a nič. Až tou brusnou plstou sa to zodralo a pastou sa dolestilo.
Odpovedať
@zipsuliak tuto to vidno, lesklejsia a matnejsia. Asi by sa to dalo aj úplne zjednotiť, ale to už nik nemá nervy to šúchať 😅
Odpovedať
kazdy den vylestit wdeckom
Odpovedať
@akvi To mi príde skôr ako zoxidované. Skús ten Sitol.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?