Kupna zmluva a rezervacny poplatok

Dobry den, Chcem sa spytat. Kupujem byt a zlozil som rezervacny poplatok vo vyske 3000eur. V rezervacnej zmluve to mam popisane ze tych 3000eur sa odpocitava od kupnej ceny a ze do konca rezevacnie mam doplatit este 123tisic eur na ucet Predavajuceho. Dnes mi z realitky poslali kupnu zmluvu. Kde je napisane ze kupna cena je 126tisic a ze sa zavazujem vyplatit 126tisic eur formou hypotekarneho uveru. Tak ako to je ? Vie mi niekto poradit?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som to mala písané tým štýlom, že kúpna suma je (podľa vašich čísel) 126 000, pričom jej prvá časť bola uhradená vo forme rezervačného poplatku vo výške 3.000 eur a druhá časť vo výške 123.000 bude zaplatená cez hypotekárny úver.
Odpovedať
Profilova fotka
@saimon852 Treba povedať realitke, že to majú zle a trvať na tom, čo bolo dohodnuté v rezervačnej zmluve. Taktiež si zabezpečte, aby v prípade, že banka nedodrží termín (osobná skúsenosť) nebudete platiť pokutu, pripadne ak nedostanete úver, že sa vám záloha vráti.
Odpovedať
@senti4640 ano takto presne to mam na rezervacii. Ale na kupnej zmluve uz zase 126 plnu sumu. Tam ste to mali ako?
Odpovedať
Asi tak niekedy si to realitky upravuju ako chcu, sa to stalo aj nam, treba presne trvat na svojom. Aby ste sa nedali oklamat.
Odpovedať
Profilova fotka
@saimon852 ja som to tak mala aj v kúpnej zmluve napísané. Mala som tam že cena bytu je 69 500 eur, pričom prvá časť vo výške 2.000 eur bola zaplatená pri podpise rezervacnej zmluvy, druhá časť vo výške 5.000 bude zaplatená do 5kalendarnych dní od podpisu kúpno-predajnej zmluvy (to chcela majiteľka mať nejakú hotovosť, lebo potrebovala dačo poplatit) a zvyšná časť vo výške 62.500 bude na účet predávajúceho prevedená cez hypotekárny úver bankou.
Odpovedať
@senti4640 ok kontaktujem realitku. Dakujem pekne
Odpovedať
Čo je v kúpnej zmluve, to je záväzné, tam to musí byť jasne napísané, že časť kúpnej ceny ste už vo forme zálohy uhradili, reklamujte to u tých šmejdov, skúšajú či si to všimnete a trvajte na oprave.
Odpovedať
Profilova fotka
@saimon852 nepanikárte. Je dosť možné, že je to čisto iba návrh zmluvy, pozriete si ho, zpripomienkujete a upraví sa, čo je potrebné. Nič hrozné sa nedeje.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?