Kúpa domu, hypo, rodičovská

Dobrý deň, vlastným starsiu nehnuteľnosť chcela by som kúpiť dom, kúpna cena toho domu je 150000€ moja nehnuteľnosť má hodnotu okolo 70000€ . Mám reálnu šancu, že mi dajú hypo ak mám príjem 700€ v čistom som na rodičovskej a mám opatrovatelske?? V prípade potreby by som založila aj moju nehnuteľnosť išlo by to ?? Má niekto skúsenosť ??
Odpovedať
Na začiatok len taká otázka - keď ste na RD, ako môžte mať príjem (mzdu) 700 e?
Odpovedať
@draik popri RD sa predsa môže pracovať
Odpovedať
Si popri rodicovskej zamestnana alebo ako? Lebo tiez mi to celkom s tym prijmom nesedi. Tu nehnutelnost mas normalne vo svojom vlastnictve, bez hypo a tak? To co ti my povieme je to len tip. Ale myslim aj ja podla mojich skusenosti, ze by si musela obe zalozit, ale najistejsie budes mat ked sa pojdes popytat priamo do banky, alebo k nejakemu financnikovi ;-)
Odpovedať
@draik je tam napísané mám príjem 700€ som na rodičovskej a mám opatrovatelské
Odpovedať
@adam_matik Stále mi prebieha pracovný pomer na TPP. Poberám materskú a opatrovateľský príspevok tak nemôžem pracovať. Nehnuteľnosť je v mojom vlastnícte bez hypo.
Odpovedať
@kalieta2302 máš príjmy ktoré banky pokladajú za doplnkové. Aj keby ich výška bola dostatočná tak je možné že ich banka neuzná. Citujem: K doplnkovým príjmom patria rodičovský príspevok, invalidný, sirotský a vdovský dôchodok, výživné, diéty, opatrovateľský príspevok, príspevok na náhradnú starostlivosť , prídavky na deti. Základnou vlastnosťou doplnkových príjmov je to, že nemôžu byť jediným príjmom žiadateľov o úver. Je možné akceptovať ich ako jediný zdroj príjmu jedného žiadateľa iba vtedy, ak do úveru vstupuje aj ďalší spoludlžník so svojim príjmom.
Odpovedať
@kalieta2302 tak toto je podla mna dost zvlastny pripad. To by fakt bolo dobre zajst do banky sa informovat. To, ze ju mas vo svojom vlastnictve, to je plus, len neviem ako zvazia ten prijem. Ked kazda banka inak k tymto veciam pristupuje. Kazda banka berie do uvahy iny druh prijmov.
Odpovedať
Super ďakujem za odpoved
Odpovedať
@kalieta2302 Tá tvoja otázka sa mi zdá ako výskok z lietadla bez padáku. Však to nieje požičiať si 150 000 korun. Absolutne bez šance.
Odpovedať
Od dnes začali platiť sprísnené podmienky na hypotéky... Najlepšie kontaktovať fin.poradcu, ten poradí kde je čo najlepšie, najvýhodnejšie a či je to vo vašom prípade vôbec reálne...
Odpovedať
@kalieta2302 pri čistom prijme 700€ a 1 dieťati Vám banka pozicia možno najviac 56000€
Odpovedať
@kalieta2302 Vaša šanca na danú hypo (ak by ste chceli brať 150.000 e) je presne nulová. Inak ujasnite si pojmy - MD, RD, RP. Aj keby ste aj mali 700e čistú mzdu, neboli na MD či RD, a nemali žiadne úvery, tak nedosiahnete ani na polovičnú sumu zvažovanej hypo; súčasne max. možná splátka by bola cca 300 e. @zuzkap2 Pracuje sa (v tom istom zamestnaní) popri poberaní RP, nie počas RD.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kalieta2302 hypoteku je mozne riesit. Jej vyska je zavisla od vysky Vasich prijmov. Specifikujte prosim blizsie, ake su Vase prijmy a podla toho Vam uvediem, ci a kolko viete riesit hypoteku. Niektore banky scitaju prijmy dokopy a akceptuju ich v plnej vyske niektore nie. Cize ak chapem spravne, tak cistu mzdu z TPP mate 700 eur + k tomu rodicovsky prispevok nieco cez 200 eur a plus k tomu mate opatrovatelsky kolko? @draik je mozne poberat rodicovsky prispevok a pritom aj pracovat ci podnikat, cize mat sucasne viacero prijmov.
Odpovedať
@andreah25 To nikto nespochybňuje. Zadávateľka však uviedla, že je na RD a neskôr,že poberá materské. Čiže najskôr si treba vyjasniť stav, či náhodou len nepoberá RP resp. či popri RD nepracuje inde. Takisto či tých 700 e je mzda alebo aj iný príjem. Otázok kopa, akurát je potrebné na na zodpovedať. K tomu by sa hodil aj vek zadávateľky, i keď daná hypo jej pri príjme 700 e nevyjde v žiadnom prípade.
Odpovedať
Profilova fotka
@draik aj keby poberala materske, tak banka bude pocitat len do vysky RP, takze z tohto pohladu je to jedno. Ano, ak ma prijem iba 700 tak max hypo podla DTI je 67tis. Ak ma vsak k tomu este ten RP a plus dalsi prijem... tak sa to vsetko nascita a max. mozna hypo sa zvysi. Samozrejme ale este nevieme posudit moznost hypo z pohladu vysky prijmov a vydavkov (pocet deti, ine zavazky,...) A mozno pojde do hypo so spoludlznikom a to je zasa ina situacia. Malo informacii a dost skreslene tu uvedene, aby bolo mozne jej dat plne fundovanu odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
@andreah25 zvysit sa to moze, ale asi aj tak, to nebude na hodnotu toho domu, aspon to predpokladam. Cize by bolo fajn, keby asi aj napisala o tom, ci ma nejake vlastne prostriedky, nejake odlozene peniaze, nie?
Odpovedať
@andreah25 písala som správu
Odpovedať
Profilova fotka
@patrox5 samozrejme. Na pozadovanu vysku hypo by mal byt preukazatelny prijem aspon 1560 eur v cistom. Takze bez spoludlznika to isto nepojde.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Mohla by som sa orientačne spýtať aj ja? votriem sa do témy. Chceli by sme s priateľom dom, (ja by som teda najradšej stavala nový) ale to asi nieje reálne tak zvažujeme kúpu staršieho. Jeho príjem /priemer/ je cca 800e, +13,14plat, ja robím na zmluvu na určito, ale len pol úväzku, takže príjem cca 350e, plus poberám RP a príd.na deti, skoro 400e. (ak by to zavážilo ako doplnkový príjem). Máme 1 dieťa, a obaja máme nejaké svoje závazky, on spotr. úver (spl. 220e), ja hypo 160e a uver 40. Je možné nejak získat hypoteku na kupu domu? samozrejme s vyhliadkou predaja mojho bytu, prip aj vyplatenia uverov z novej hypo, ak su take moznosti. Dakujem. @andreah25
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?