Ako sa býva v Trnávke v BA?

Dobry den, zvazujem kupu nehnutelnosti v Trnavke BA. A bola by som velmi vdacna, ak by sa tu nasiel niekto kto by sa chcel podelit o svoje skusenosti s byvanim v Trnavke (konkretne ulice Pri Zvonici, Taborská, Wattova, Edisonova, Lidická). Vopred dakujem za odpoved.
Odpovedať
@air1 Neviem, akú konkrétnu informáciu očakávaš. Tie ulice tvoria starú časť Trnávky, kedysi to bola periféria Bratislavy. Sú tam väčšinou rodinné domy, užšie ulice. Spojenie do centra je hlavne cez Rožňavskú. Zvyšok Trnávky bola priemyselná oblasť, dodnes tam sú priemyselné podniky. Kedysi kazila celkový dojem z bývania v Trnávke Dimitrovka (CHZJD, neskôr premenovaná na Istrochem). Tá už ale pred rokmi ukončila svoju činnosť, takže vzduch už je už v pohode dýchateľný. Rizikom pre budúcnosť môžu byť rôzne skládky chemikálií v areáli CHZJD, ktoré by sa prúdením podzemných vôd mohli dostať až k Trnávke. V súčasnosti známa skládka vo Vrakuni neohrozuje Trnávku, lebo podzemné vody nesú toxický odpad opačným smerom - smerom na východ, k Žitnému ostrovu.
Odpovedať
Profilova fotka
@air1 Byvanie ako na dedine, ticho a zelen, az na to ze su tam male pozemky.
Odpovedať
@chrobak7 Dakujem pekne za reakciu. Zaujimam sa o akukolvek info, ktora nam moze pomoct v rozhodnovani kupit stavebny pozemok v lokalite Trnavka (konkretne vyssie uvedene ulice);samozrejme info ohladom moznej kontaminacie podzemnych vod v tejto lokalite je tiez urcujuca. Taktiez ma zaujima kriminalita, pripadne neprisposobiví (bezdomovci, narkomani..). Takze riziko moznej kontaminacie podzemnych vod v Trnavke este existuje a to z arealu CHZJD. O Vrakuni a P. Biskupiciach som mala vedomost, ale nevedela som, ze by sa to mohlo sirit aj z byvaleho arealu CHZJD.
Odpovedať
Ahoj, prípadná budúca susedka! Bývam na Tebou spomenutej ulici. Všetko vyššie spomenuté je pravda. Kontaminácia spodnej vody je citeľná na opačnom ku mestu bližšom konci Trnávky, viedla tade kedysi stoka z dimitrovky (CHZJD). V našej časti je spodná voda ok, akurát je vápenatá a napr do bazéna bez úprav nevhodná lebo vápnik sa vyráža na všetkom. Na polievanie je OK. Kriminalita už dosť poklesla, ako stúpajú ceny pozemkov, mnohí problémoví už predali a odišli ... Zase príchodom bohatších ľudí na ich miesto sa ale zhoršuje možnosť voľného parkovania... dobré je preto mať možnosť parkovania na pozemku !!! Bývanie skoro ako na dedine, do centra mesta 15-20 minút. Dopravné zápchy sa ma týkajú minimálne, na diaľnici som za 5 minút. Sme s lokalitou veľmi spokojní!
Odpovedať
@yuri66 @milloss Dakujem krasne za odpoved!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Dobrý deň, neviete ako sa býva na Hanáckej/Doležalovej v Ružinove-Trnávke? Zaujíma ma hlavne či tam v bytovkách bývajú slušní občania alebo je to tam problémové. Bytovky na Hanáckej vyzerajú tak postaršie (aspoň podľa Google máp), a ja to tam nepoznám.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucia_miglierini Bydlím už přes rok na Hanáckej a sousedi jsou slušní, resp. nikdy nebyl s nikým jediný problém. Ale mohu samozřejmě posoudit jen naši bytovku. V okolí domu samozřejmě potkávám i lidi z okolních bytovek a všichni vypadají ok, je tu i dost mladých rodin s dětmi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?