Problém s montážou posuvných dvierok na vstavanú umývačku v linke Ikea

Vstavana umyvačka riadu ma vlastny posuvny mechanizmus, avsak ten je tiez vhodny len na vysku dvierok do 76cm. Ani pri tejto vyske vsak nejde otvorit dvierka umyvacky uplne. Umyvačka je Beko din39431. Takze ak mate takuto umyvacku, je mozne pouzit asi len dvierka do 70cm. Dvierka pri tomto mechanizme narazaju do spodnej casti umyvacky. Kupil som preto original posuvny mechanizmus z Ikea, tam je vsak velmi zly navod a ani za pana neviem ako tam upevnit jednotlive elementy - na umyvacku...riesil to niekto uspesne?
Odpovedať
Profilova fotka
Da sa aj na to beko ale mycku nesmies na nozickach dvihnut ale vrch doplnit zaslepkou
Odpovedať
@wolodymyr nozicky daju len 5cm, aby slo dvere plno otvorit treba 7,5cm pretrcanie 80tiek ikea dvierok nad hornym okrajom dveri umyvacky...
Odpovedať
@radoslavc prosimta kupoval si teraz ten mechnizmus? Ja som to chcel kupit pred cca pol rokom a nemali ho. Ktory si kupil, robili dva druhy. Na youtube si pozeral videa tam to vyzeralo lahke na montaz.
Odpovedať
@radoslavc mám Whirlpool a nepodarilo sa mi to vyriešiť. Chýba mi na uplne otvorenie ešte menej ako tebe. Dvierka sú takmer rovno otvorené, ale nie úplne :-| Myslím že jeden z tých IKEA mechanizmov ktoré sa dajú nájsť na YT sa u nás nepredáva. Ty máš ktorý presne?
Odpovedať
@roboza povodny mechanizmus BEKO je nepouzitelny, je dobre si preverit ake dvierka vysoke budete mat a podla toho kupovat umyvacku... mechanizmus IKEA budem montovat, musel som tam dovrtat nejake diery a uvidim ci to pojde, ale dufam hej, je to Behjalplig Videi je vela, nie vsak take co ukazuje pointu - teda pripevnenie tych dvoch bocnych dosiek na dvierka (v navode je len montaz pomocou jedneho sroba na jednej a druheho na druhej strane a to moze vydrzat maximalne par otvoreni...
Odpovedať
@radoslavc kde si ho kúpil? Veď u nás je nedostupný.
Odpovedať
@radoslavc mám tu umývačku už rok. Nemal som moc na výber, manželka ju dostala od súrodencov ako dar ... Daj vedieť ako si to vyriešil. Dik.
Odpovedať
@smotek7 kupene davnejsie, tiez som mal umyvacku skoro rok, bez dvierok..dnes dvierka dorobene, problem je ze krivo sedia. Steluje sa to kolieskom plastovym a to sa lahko pohne...
Odpovedať
Profilova fotka
V obrazku od beko uvadzaju 76cm dvierka takze by to malo ist. Osobnu skusenost s beko nemam ale napriklad electrolux to ma riesene ze na dvierka sa namontuju 2 klzne hribikya 2 elka ktore zapadnu do dveti umyvacky a zboku sa zaistia skrutkami. Manual by mal obsahovat sablonu na presnu montaz.
Odpovedať
https://www.ikeaddict.com/ikeapedia/e...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Tak som si nedal pozor a tiez riesim vysku Bosch umyvacky s panelom (displejom) v IKEA kuchyni. Este netusim ako to poriesit. Nemate foto vaseho riesenia ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@radoslavc práve s týmto mám problem .dvierka mi normálne po chvilke same padnu.volala som im a že mi pošlu nove ale mám s nimi problem v podstate od začiatku.či boli nejak vadne sa mi nezdá tak dufam že to nový kus vyrieši.aj ked ten návod je taký aký je..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@radoslavc Nasteluj si dvierka ako maju byt, potom ich daj dole a tenku malu samorezku zaskrutkuj cez to koliesko a jeho držiak do plastu. Už sa ani nepohne 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Mám tiež problém s ikea posuvným pántom. Našli ste k nemu alternatívu alebo ste to vyriešili nejako inak? Ja som ho vrátil, že si dvierka namontujem na pevno ale to neide. Ani keď je myčka úplne dole tak mi predný panel naráža.
Odpovedať
U nas bez dvierok stale... Ale uz sa nad tym opat zamyslam ako na to.
Odpovedať
Máte niekto dvierka namontované na umývačke, ktorej sa otvárajú dvere samé po doumývaní? Mame novu umyvacku a je nastavená na automatické otváranie dverí a neotvaraju sa. Dokonca aj slabo suší, skoro vôbec
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?