Pomoc s riešením kuchyne

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravím, riešim tieto dva návrhy kuchyne, neviem si vybrať, ktoré je lepšie, prípadne či neexistuje ešte lepšia možnosť, s tým, že kuchyňa je spojená s obývačkou. Rozvody na drez sú v rohu. Elektrina ešte nie je určená kade pôjde. Špajzu už preč dať nejde a ani ju nechcem dať preč. 90cm stena pri jedálni tiež už nejde dať preč a za ňou je krb v obývačke. Ide mi o to, aby bola dosť veľká pracovná doska a dosť úložného priestoru a miesto na smetný koš - zatvorený v skrinke, zároveň sa musí pohodlne dať prejsť do obývačky. Na linku ešte príde kávovar,kanvica a sodastream, prípadne v tom c-navrhu ešte mikrovlnka. V tom L-navrhu je vedľa chladničky. V c-navrhu luster znázorňuje závesný digestor. Stôl bude pravdepodobne 160x90 , keď nám príde návšteva aby sme sa zmestili. 8-10 ľudí. Farby nie sú také aké budú v skutočnosti. Návrh som robila cez kuchyneonline.sk Má niekto nejakú radu alebo návrh? V prípade, že to nie je vidno doma ešte vypočítam a dopíšem ďalšie rozmery. Normalne v tom kúte (c- navrh ) je 320 najdlhšia strana, 160 strana pri obývačke a 2135 strana pri špajzi, okno je 180cm a od steny po okno je 48cm. Výška stropu 2100 (máme šikmý strop) Ďakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Celý príspevok, čo som napísala sa neodoslal a vymazal. Takže aspoň v skratke. Každý má veci usporiadané doma inak a každému vyhovuje niečo iné. Ja mám rada mať všetky spotrebiče v kuchyni a zásoby v špajzi. V linke nemám nič extra navyše a ani veľké hrnce ale skrinky mám úzke (lebo kuchyňa je poskladaná zo staršej linky, z ktorej sme si vybrali časť skriniek a vyskladali tak, aby nám to rozmerovo sedelo) tak je možné že preto mám pocit že priestoru v nich je málo a zase do rohovej úplne dozadu sa dostať je pre mňa problém a aj do najvyšších horných skriniek, takže tam mám úplne najmenej potrebné veci. Ale v novej kuchyni by som do skrinky chcela dať aj veľkú dosku na cesto, ktorej teraz neviem nájsť poriadne miesto, lebo sa mi nikam pre rozmery políc nezmestí. Smetný kôš chcem tak isto ukryť do skrinky a podobne. Každopádne som od tejto diskusie očakávala nejaké návrhy , ktoré mi pomôžu vymyslieť návrh kuchyne podľa mojich predstáv, že si z toho vyberiem, čo mne najviac vyhovuje. A to sa podarilo, takže veľmi pekne ďakujem 🙂 všetky pripomienky evidujem a ešte mám čas na premýšľanie, takže okrem tohto návrhu uvidím, čo sa ešte bude dať prispôsobiť.
Odpovedať
@lenkito10 kuchyňu mám na mieru ,lebo žiadna sektorová v čase zriadovania kuchyne nebola do priestoru takže mám obrovskú linku , to až tak veľa miesta nezaberie, v paneláku som mal tiež len mini tak asi preto
Odpovedať
@venusa915 este tip., ak ste mikrovlnkovi.. Davaju mikrovlnku aj do hornych skriniek..
Odpovedať
Toto je vstavana... Moze sa aj taka, ze sa urobi iba otvorenapolicka, presne na tu mikrovlnku.. A vsunies tu samostatne stojacu.. Len pocitat so zasuvkou tam niekde...
Odpovedať
Stolar bude vedet.. Niekde od steny vlavo, ci upne vpravo.. Nie nad varnou...ale niekde, a najlepsie zarovno s hornymi skrinkami.. Nech je v 1linii..
Odpovedať
@venusa915 tak dúfam, že sa Ti podarí vyskladať kuchyňu už k spokojnosti. Mne napríklad vojdú všetky hrnce do 60-tky šuflíka vysokého 33cm. Nad tým mám 3 plytké šuflíky na príbor a drobné náradie. Vedľa toho je rúra na pečenie. Ďalej rohová skrinka s drezom, kde mám pod drezom poukladané panvice tak, že chytím za "rúčku" a vytiahnem ktorý potrebujem. V dolnom rohu pod drezom sú 2 veľké hrnce, ktoré nepoužívam často. Tu je aj parný hrniec. Naľavo od drezu je ešte 60-tka skrinka s košom na odpad (aj triedený) a nad ním 2 šuflíky na sáčky do košov, tablety do umývačky riadu, špongie, jar... umývačka je hneď vedľa, ale vo vysokej skrinke. V šuflíku pod ňou kuchynský robot a kanvica, v poličke nad ňou plastové boxy na jedlo. Drobné spotrebiče mám v hornej rohovej skrinke. Vedľa otvorené sáčky potravín, vedľa digestor a pri ňom koreniny a čaje a vedľa taniere a misky. Spolu 180+180, nejako 60-tky skrinky mi vyhovujú najviac. Chladnička, mikrovlnka a šálky a chlieb, pečivo sú samostatne bokom.
Odpovedať
Profilova fotka
@zltalienka tú mikrovlnku som už zvažovala dať hore. Len pri mojej výške musí aj tak ísť nižšie než úroveň horných skriniek, lebo si neviem predstaviť, ako udržím pri vyberaní z mikrovlnky horúci tanier s polievkou rovno 😁 keď si pozriem ako mám skrinky teraz, davala som ich nižšie než je bežné a aj tak je to pre mňa na mikrovlnku vysoko. Ale šla by dať polička pod skrinku ako je na jednej fotke. No uvidíme potom. Podľa všetkého aj ističe budú z kuchyne von nakoniec tak môžem dať mikrovlnku aj vstavať do jednej vysokej skrinky. Teoreticky aj rúru, len by bola pri chladničke takže asi rúru radšej nechám kde je .
Odpovedať
@venusa915 Možno stojí za zváženie aj umiestnenie mikrovlnky pod pracovnú dosku - asi ako na fotkách. Tiež nad ním premýšľam...
Odpovedať
Profilova fotka
Z akeho dovodu by mali byt istice v kuchyni? V rodinnom dome. Nerozumiem. Ruru ku chladnicke dava 98% ludi. Pocula si zas ze jej teplo z rury vadi? Ruru das do veze dole a mw nad nu. Aby bola v tvojej vyske. Este sa vratim k vyske prac dosky. Osobne, budem ju mat ~9cm pod laktom.
Odpovedať
Profilova fotka
ešte mi napadlo, ak už bude musieť byť aj tak kuchyňa na mieru, dať spraviť plytšie skrinky a užšiu dosku o 10cm na tej strane kde bude stôl 50cm na prácu by malo stačiť. je to vôbec dobrý nápad ?
Odpovedať
@lenkito10 - presne, ved chladnička navonok produkuje teplo, tak jej to je jedno, či je pri nej rúra, ktorá, mimochodom, tiež nejde nonstop.
Odpovedať
Ja by som zrusila spajzu - daj si tam policky od hora az dole a mas 100% nahradu. Cize potiahnut linku az do konca - chladnicka vstavana v dekore kuchyne a vedla nej tie policky. Aby to bolo v jednej linii. Varnu dosku daj do rohu - urcite nie takto na lraj a umyvadlo pod okno. Umyvacku napravo od umyvadla.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, tak čo sa kuchyne týka, posielam foto finálneho návrhu ako bude. Rozhodla som sa pre L namiesto U, lebo keď sme to v priestore merali a simulovali, bolo na gauč strašne málo miesta, obývačka oproti kuchyni a jedálni bola veľmi malá. Nakoniec majstri skrátili priečku na 70cm tak bude viac miesta na prechod. Rúru využívam z celej kuchyne najmenej tak je najďalej za stolom. Ostalo 2,8m priestoru pre stôl a okolie stola. Mikrovlnka bude nakoniec zrejme pod hornou skrinkou na konci linky v poličke.
Odpovedať
@venusa915 aké sú rozmery celej tej miestnosti? Dobre, že si tú varnú dosku premiestnila, lebo pri deťoch by si bola z toho na nervové zrútenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@tinkerbell rozmery miestnosti sú 6910x4128 a ten priestor na linku pri špajzi je 2135mm (linku som dala 3200 tú dlhšiu stranu)
Odpovedať
@venusa915 my máme tiež dosť malú obývačku, len o cca 3m2 viac ako vy. Snažte sa ten priestor zariadiť svetlými farbami a steny ideálne biele. My sme išli najskôr do farebných stien, síce do svetlej marhulovej, ale museli sme to premaľovať na bielo, lebo to ten malý priestor ešte viac zmenšilo. Tiež nábytok a závesy sme museli vymeniť za svetlé, lebo to opticky ešte viac uberalo z priestoru. Tiež tam máme kachle aj špajzu a ešte aj schodisko (špajza je pod schodiskom našťastie). Ale je to dosť malý priestor pocitovo. Aspoň že stropy sme nechali 2,6m vysoké, lebo spočiatku sme ich chceli znížiť. To by už fakt vyzeralo zle.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Fajn ze skratili priecku a ze si teraz ten priestor viete viac predstavit. Drez do skrinky min 60 cm, nech nie si stiesnena medzi otvorenou umyvackou a linkou. Resp, ked sa zohnes pri vkladani oplachnutej misky do mycky, nech si nenarazis prdel do linky vpravo. Sufliky, kam sa len da. Nemyslim ze okno budes casto otvarat dokoran- ked davas bateriu do rohu drezu. Zostala by som pri bielej farbe hornych zatvorenych skriniek, bez sedeho lemovania. Alebo tu vpravo bielu, tu vlavo drevo.
Odpovedať
Profilova fotka
@tinkerbell nábytok plánujem biely 🙂 akurát jednu stenu za kachle a tv som chcela svetlosivú ale to ešte uvidíme...my máme stropy na jednej strane 2,1 ale na druhej strane miestnosti až 3,5m, takže priestor vyzerá veľký. @lenkito10 umývadlo sa ešte možno bude trochu posúvať podľa toho, čo povie aj stolár, a či som dobre dala urobiť zásuvky tak aby to tam vošlo, ťažko sa mi to predstavuje bez odbornej rady. Ale batériu som chcela do druheho rohu drezu aby práveže vôbec nebola do okna. Je pravda že okno do korán budem otvárať asi len pri umývaní ale i tak by to zavadzalo. Potom už ju len vyriešiť keď tak, presne do stredu okna kde je predelené. Šedý lem na skrinke nechcem, ale planovala som tie horné skrinky kde je v návrhu lem, s bielym mliečnym sklom, tak tiež uvidím podľa toho čo povie stolár... Steny budú biele, len obklad za linkou sivý -taký ako kameň alebo betón. Inak úprimne šuflíky moc nemusím, akurát tak na príbor... ostatné naradie v hlbokom šuflíku potom nikdy neviem nájsť, ale na hrnce a misky šuflíky zvažujem.
Odpovedať
@zltalienka no tento tvoj návrh sa mi páči úplne najviac👍 tiež by som nedávala chladničku do špajze, to je škoda špajzy, keď už je urobená. Ja dávam do špajze kopec vecí, aj keď potrebujem narýchlo upratať, tak je to super odkladací priestor. @venusa915 tie stropy máte dobre poriešené. Tú kuchyňu ti už začali vyrábať?
Odpovedať
@zltalienka tento návrh som myslela, len som zabudla pripojiť fotku
Odpovedať
Profilova fotka
@tinkerbell ešte nie, zatiaľ som nakúpila spotrebiče, stolár príde až keď preberieme hotový dom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravím Vás, tak nakoniec sme dali takéto riešenie. Priestorovo nám to vyšlo najlepšie, keď sme sa boli prvý krát pozrieť v prázdnej kuchyni. Priečka pri krbe je skrátená na 70cm. A ďakujem za rady.
Odpovedať
Profilova fotka
👍
Odpovedať
@venusa915 krásna kuchyňa, bielu s drevodekorom by som chcela aj ja, len matnú. Kde ste si ju dávali robiť? Ako sa vám býva?
Odpovedať
Profilova fotka
@tinkerbell nám kuchyňu robil stolár od nás z okresu. Inak býva sa skvelo konečne vo vlastnom 😁
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@zltalienka vdaka, nam este ide vyhodit spajz 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?