Plynová varná doska Bosch Phg 102 Deu. Čistí sa dobre?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti so sklokeramickou plynovou varnou doskou - teda dole je sklo, na tom su plynove horaky. KOnkretne sa mi paci Bosch PHG 102 DEU. Kus sa bojim, ako sa to cisti, a ci velmi nezateka do gombikov, ked nieco pretecie, kedze su v jednej rovine s horakmi (nie su vyvysene)... Totiz nerez velmi nemam rada, aj sa mi tiez zda, ze sa zle cisti, tak hladam alternativu.... Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Nechci tady rozdmýchávat nějaké hádky, ale všichni dobří profikuchaři vaří na plynu...příprava jídla je prostě plynulejší. ;-) ducik, já si pořídila po nerezu sklo a je to fakt bezva na čištění - nerez jsem měla hned poškrábaný. Se smaltem zkušenost teda nemám. Ale co se týče designu, tak to sklo vypadá prostě nejlíp. ;-)
Odpovedať
ahojte, ja som mala klasicke plynove horaky, potom sklokeramicku elektricku... teraz si beriem sklokeramicku elektricku v kombinacii s plynovou sklokeramickou... ta sklokeramika sa cisti uplne v pohode ( my sme k nej dostali taku skrabku a su k tomu take specialne sajrajty nacistenie ) - lesti sa lahko a je nadherna... pri elektrickej som zistila ze niektore jedla sa mi lepsie robili na plyne, ine na elektrike - preto beriem tu kombinaciu ( napr. wok jedla, pripadne palacinky uz len na plyne :-| )
Odpovedať
Profilova fotka
dai daj aku mas presne toto by ma zaujimalo, totiz presne ma to napadlo
Odpovedať
Profilova fotka
ako som písala, tak môže byť, že sa čistí lepšie tá plynová, lebo ja mám elektickú a keď tam niečo vykypí, tak sa to hneď aj pripeče :-p . škrabku mám aj ja a čistím s ňou úplne všetko :-D , aj linku a aj podlahu :-D a prach sme mali, prerábali sme byt a niekoľko mesiacov sadal prach, chodili sme domov až večer a vždy bola zaprášená :-| , rak som to vyriešila tak, že som ju prikrývala takou krajšou útierkou, ale pri plyne sa to tak nedá, teda aby to aj nejak vyzeralo. a vždy, keď som šla variť, tak som ju len odhrnula, no a tak sa mi aj stalo, že som tú útierku raz skoro zapálila, keďže som sa pomýlila a zapla zlý horák. pri plyne by sa mi to nestalo, keďže si to všimnem hneď, či som zapla správny horák. tak možno ten plyn na skle nie je tak zlé, ale pre mňa teda áno, keďže mne vykypí všetko denne :-N
Odpovedať
kili :-D ty si ina kucharka - ja ani tak casto nevarim ako casto tebe nieco vykypi :-D aquabelle - beriem kombinaciu PGE375K03E , PIE375C03 a PKU375C03 - vsetko od boschu. uvidim ako s tym budem spokojna - este som nieco take nemala, ale myslim zeby nemal byt problem
Odpovedať
Profilova fotka
dai, ako variť viem dobre, len nie som ochotná čakať, kým to začne vrieť a vždy kôli šetreniu energie všetko prikrývam. takže skoro denne mám vykypené mlieko, keď robím večer kašu :-D . asi by som ušetrila viac času, keby som pri tom stála, ale to sa mi nechce a ako vždy dúfam, že tentokrát to stihnem :-D
Odpovedať
bell kombináciu indukcia a plyn robí brandt, je výborná. Kto má, chváli. ;-) Polepetka, ja ťa sklamem, lebo chcem indukciu. Kebyže ale chcem zostať pri plyne tak určo volím plyn na skle v nijakom prípade nie na nereze, každý koho sa pýtam kto to má, strašne nadáva. A ešte to majú tí ľudia aj doškriabané. Fakt všetci čo poznám, schválne sa vždy na to pýtam, ale ja som deformovaná. :-D Sklokeramiku klasickú sálavú som mala (podotýkam, že zo svojej iniciatívy v predlošlom byte) a nikdy v živote sa k nej nevrátim. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
suhlasim so stovlerkou - doma mame plynovu na nereze a je to daco strasne na cistenie..nehovoriac o tom, ako ej to doskrabane, aj ked od zaciatku si vsetci davame pozor...
Odpovedať
chichi, tak Ty si ďalšia do mojej zbierky :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Stoli :-D uz sa tesim na moju indukcicku :-) uz len hrnce zohnat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
V minulé kuchyni jsem měla plyn na nerezu , hned na začátku jsem ji při čištění poškrábala, pak už jsem si dávala velký pozor.... :-D Teď mám v kuchyni klasickou sklokeramiku a nadávám na ni , kudy chodím... ]-( Takže do baráčku už jen indukci!!!!! klasickou sklokeramiku už nikdy, to raději plyn na nerezu..... ;-)
Odpovedať
gigi, ďalšia do zbierky. Babuľky, len píšte. :-D :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
stolverka: sice nevím o jakou sbírku se jedná, ale to neva... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no mňa nenapadlo, že by bol z nerezom taký problém =-) . je pravda, že u rodičou sme mali klasický biely šporák. ale sú aj také varné dosky, tak sa možno ešte prikloním k tomu. ale čo nechápem, ako vám môže vadiť, že nerez je pošriabaný, však aj sklokeramika sa poškriabe, len tam hneď na začiatku upozorňujú, že sa nesmie používať nič, len to čo je špeciálne určené na ne, aj čistiace prostriedky a všetko, tak tak isto keď sa správa človek k nerezu, tak sa poškriabať nemôže, nie? =-)
Odpovedať
sklokeramika sa nedoškriabe len tak rýchlo ako nerez a tvrdené sklo tiež nie. proste ľudia tie nerez dosky majú doškriabané, lebo skúšajú všetko možno, keď to nejde vyčistiť a nerez poškriabeš veľmi veľmi rýchlo. Mne sa sklo čistí ľahko až na tie horáky, no.
Odpovedať
všetko možné, sorry ;-) a poškriabaný nerez mi nemá vadiť? =-) =-) =-) :-N
Odpovedať
Profilova fotka
k nam prisla na navstevu stara mama, daco vykypelo, vzala zinenku, a tou druhou stranou to posuchala na nasej tolko ofukovanej doske - ake krasne kruhy okolo horakov ostali :-D no a takto sa velmi pekne popridavali dalsie skrabance a teda vadi nam to :-) je to skoda, ze je to cele poskrabane. a to sme boli opatrni.
Odpovedať
chichi, nerez sa poškriabe mimoriadne rýchlo, aj bez starej mamy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
já jsem zvládla v rekordním čase poškrábat jak nerez, tak sklokeramiku.... :-D na oboje mi stačil týden.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
stolverka :-D tak ocistim jej (starej mamy) meno doma :-D inak mame take vtipne "mapky" na tom nereze - tam, kde nieco bolo pripalene a dakto (nie zenska cast rodiny) to cistil napr. nozikom :-o tak su tam take cik-cak tahy, take Z-ka :-D no otras. mamy zacala stale castejsie rozpravat o indukcii :-)
Odpovedať
chichi :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ups mami :-N y-psilonom som vas len skusala, ci ovladate gramatiku... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to kili: tým, že sklokeramika je hladká "špina" (pripálence - terminus technikus :-D) má nižšiu priľnahosť na sklo ako na nerez. Takže zo skla všetko očistíš podstatne ľahšie. ;-) Nerez sa čistí katastrofálne, nikdy viac ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
chichi, no ale aspoň sa muž snaží, ten môj by sa na to vykašľal úplne :-p
Odpovedať
:-D pripálence priberám do slovníka lauretta :-D x-) kili, ak sa v tom vašom dome muž nebude zapájať, tak sa zoderieš. ;-)
Odpovedať
NO stolverka, ja by som teda tiez radsej brala indukciu, aj som skusala lamat muzika, ale nakoniec som musela ustupit, lebo nielenze cena dosky, ale dost by stalo aj tych 380V, ktore by nam bolo treba v byte, plus dalsie vybavovacky atd... No a pritom, ako uz teraz prekracujeme rozpocet rekonstrukcie, som musela ustupit, preto mi ostava plyn na skle... :-( Obycajnu sklokeramiku som tiez uz mala a v porovnani s tou si radsej vyberiem plyn... Tak som si povedala, ze indukcia pride az v dalsom kole, tak sa utesujem, ze dovtedy bude indukcii viac, budu lacnejsie, vychytaju sa chyby... To sa len tak utesujem systemom kysle hrozno, poznate to, nie? Ze ked to hrozno nemozem mat, tak si poviem, no a co, isto je kysle... :-D Tak sa tesim na plyn na skle a novu linku a umyvacku... :-)
Odpovedať
no zlatá si polepetka. Ešte look bosch varné dosky, tuším majú plyn na skle s horákmi takými drôtenými, súvisle po celej doske. Mňa trošku otravujú tie liatinové. Trochu mi to vadí, no. kyslé hrozno - no milé. :-N Ja tiež indukciu nebudem mať teraz - 400 V to si ešte zvážim, poradím sa s elektrikárom ako je presne tu urobené, lebo niekedy to ističom ide vyriešiť, ale nie vždy. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no damy ked hovorite o poskriabani, moj pan a vladca si na el. sklokeramike urobil hrianky/!/ a potom mu to neslo umyt tak vzal kladicku KOVOVU drotenku a piesok a iniciativne to vycistil ... ja som si dala poldeci ...
Odpovedať
bell :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no ale rada ho mam stale ... :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?