Plynová varná doska Bosch Phg 102 Deu. Čistí sa dobre?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti so sklokeramickou plynovou varnou doskou - teda dole je sklo, na tom su plynove horaky. KOnkretne sa mi paci Bosch PHG 102 DEU. Kus sa bojim, ako sa to cisti, a ci velmi nezateka do gombikov, ked nieco pretecie, kedze su v jednej rovine s horakmi (nie su vyvysene)... Totiz nerez velmi nemam rada, aj sa mi tiez zda, ze sa zle cisti, tak hladam alternativu.... Dakujem.
Odpovedať
@ferinka Kúpila si si nakoniec tú varnú dosku? Poradíš mi a podáš bližšie info? Aj do IP. Dík.
Odpovedať
Profilova fotka
@jansemi jj mám jí a jsem naprosto spokojená,je super,vaří se mi na ní skvěle a v té době vyšla na cca 12 tis. teď nevím za kolik je
Odpovedať
@ferinka Poprosím ťa, napíšeš mi presný typ? Je to sklokeramická doska? Ako ju udržiavaš? Ja tu čítam a čítam a neviem sa rozhodnúť, viaceré žienky sú nespokojné s údržbou sklok. plynových dosiek a ja nerezovú nechcem a tak neviem, čo objednať. Poradíš mi?
Odpovedať
@jjp Ahoj, môžem sa ťa opýtať, akú dosku presne máš a ako si s ňou spokojná? Stabilita, čistenie, veľkosť... Vďaka, Zuzana
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
ahojte čo poviete na toto http://www.andreashopsala.sk/internet... a dá sa to zasadiť nad 60cm skrinku v ktorej bude rúra? to ma hlavne zaujíma...či by to šlo či je to už ee
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@libe Ahoj. Ja túto tiež zvažujem, môžem vedieť ako sa na nej varí :-) či nie sú horáky veľmi blízko pri sebe a či sa udržuje biele sklo lepšie ako čierne?
Odpovedať
Profilova fotka
@mimina761 neviem na ktoru dosku sa pytas ale ja mam tuto BOSCH PPP612B21E, som spokojna, udrzuje sa dobre, ale nepoviem ti ci lepsie ako cierna, ja som mala predtym nerez:)
Odpovedať
@libe áno presne táto sa mi páči, budeme mať zadnú stenu vo farbe pracovnej dosky (tmavé drevo ), odrádza ma len ten veľký horák vzadu, či si neopálim zástenu :-), mám klasický smaltový biely ale do novej kuchyne treba nový ;-) Ďakujem !
Odpovedať
Profilova fotka
@mimina761 vies co ja moc na zadnom nevarim, al mozes to vyriest tak, ze ked na nom budes nieco kuchtit tak si tam das napr dosku na krajanie dreva a nic sa jej nestane:)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
ahojte,riešim čítam,mám zálusk na plynovú sklokeramiku v čiernej a ma tak napadlo-je vlastne rozdiel tvrdené sklo a sklokeramika?a ak áno,tak ktoré je lepšie odolnejšie?
Odpovedať
čo hovoríte na túto?oplatí sa investovať?spĺňa moju požiadavku plyn na čiernej sklokeramike... http://varne-dosky.heureka.sk/bosch-p... Neviem sa na ňu vynadívať ako sa mi páči a ostatné od tejto ma už nevedia zaujať :-( Neviem,či to nie je zbytočné dať toľko peňazí za varnú dosku.pls poraďte
Odpovedať
bella17 je velky rozdiel medzi sklom a sklokeramikou, ktora vydrzi ovela viac (tvrdene sklo je podstatne nachylnejsie na skrabance, praskanie atd). Tato Bosch je na sklokeramike a je jedna z mala - aj preto ta cena. ak to je tvoja poziadavka a si ochotna za to platit, nemas co riesit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@jurincek mám ju :) a nenašla som žiadne chyby,dokonalá voľba to bola :-) ...no možno veľký horák vzadu je malinká chybička,no nepoužívam ho veľmi zatiaľ.Uvidím neskôr :-|
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@bella17 aj ja po nej poškuľujem. Si spokojná s údržbou? Čítala som že tie rošty sa dajú umývať v umývačke. Naozaj? Do akej miery to umyje? Vďaka
Odpovedať
@suzanna1904 ahoj,mam cistis z Dmka na sklokeramiku,perfektne a lahko a rychlo sa cisti.Rosty inak ako v umyvacke neumyvam,v pohode na kratky program umyje.
Odpovedať
Ahoj. Taká som rada že si mi odpísala! Musela som sa rýchlo rozhodnúť, tak som ho už pred pár dňami s malou dušičkou objednala. To som si teda vydýchla, mala som obavy z tej údržby. Ešte mám jednu otázku ohľadne vzdialenosti medzi horákmi, nakoľko na živo som ho nevidela - zmestí sa ti tam naraz viac hrncov? Prepáč že ťa otravujem, ale nepoznám nikoho iného kto by mal túto varnú dosku. ďakujem moc
Odpovedať
@bella17 Ahoj. Taká som rada že si mi odpísala! Musela som sa rýchlo rozhodnúť, tak som ho už pred pár dňami s malou dušičkou objednala. To som si teda vydýchla, mala som obavy z tej údržby. Ešte mám jednu otázku ohľadne vzdialenosti medzi horákmi, nakoľko na živo som ho nevidela - zmestí sa ti tam naraz viac hrncov? Prepáč že ťa otravujem, ale nepoznám nikoho iného kto by mal túto varnú dosku. ďakujem moc
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@suzanna1904 ahoj,prosim ta ako si spokojná s tou doskou? Je nádherná,len ci stojí za tie peniaze...a čo údržba? Ďakujem
Odpovedať
@suzanna1904 prepaaac,strasne dlho som tu nebola....tak si spokojna?
Odpovedať
@bella17 v pohode. zatiaľ som spokojná že ju mám :D ale ešte odpočíva v krabici nakoľko kuchyňu budem mať tak cca koncom novembra. verím že to bude ok :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
máme sklokeramickú plynovú varnú dosku BOSCH - po funkčnej stránke super, ale na udržiavanie je to des, nedá sa dobre vydrhnúť, v každom záreze niečo ostane čo sa už poriadne ani vyčistiť nedá, takže už by som toto nekúpila ]-(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@holubicaaa a ka ysi nakoniec vybrala?
Odpovedať
@angel1979 ... nakoniec sme dali indukciu
Odpovedať
Správne rozhodnutie
Odpovedať
@jano2007 som spokojna, rychle na udrzbu,varenie tiez sup sup :)
Odpovedať
no to treba dokazat vsetkym ''plynarom a plynarkam'' ja som mal plyn na keram. doske teraz mam indukciu, jedno a sto!
Odpovedať
@jano2007 V com je to lepsie?
Odpovedať
@sysell cista doska, ciste hrnce, nikdy nic neprihori na platni, presna regulacia, rychla odozva, casovac, nastavenie stupnouC,...........................................................................................................................staci?
Odpovedať
@jano2007 Cista doska ..hmm no ked prska hrniec naprska na hocico... - neprihori na platni - ok ked berem sklokeramiku ale na horak mi zatial nic nenatieklo a neprihorelo, vzdy to stecie na samotnu dosku. - presna regulacia... plyn sa tiez da regulovat nie? - rychla dodzva? plyne je horuci okamzite - nastavenie stupnov - hmm to moze byt dobre neviem posudit, mozno udrizavanie teploty zabranit prihoreniu to fakt neviem. Mam natahany plyn a kupim na 99% plynovu ale ked citam chvalospevy na indukciu idem pre istotu a buduicnost natahovat jeden 5 zilak kym sa este da.
Odpovedať
verte tomu ze udrziavanie indukcie je ovela jednoduchsie, ak vykypi napr. mlieko co sa stane raz dva ak pri hrnci clovek nestoji, tak na horaku(plyn,keramika) PRIHORI! na indukcii NIKDY! presna regulacia bola myslena skor s porovnanim s elektrickou keramikou. Na indukcii zohrejem tak isto rychlo(a zbesilo) ako na plyne expertom na regulaciu plynovej dosky s radostou horia ucha na hrncoch, co si budeme nahovarat No to nastavenie stupnov je super vec! skoda ze to bezne indukcie nemaju, dam na 120C a polievocka potichucky vrie, nastavim k tomu cas a idem od sporaka kade lahsie. to natiahnutie elektriky je dobry tah, neolutujete. Ale indukcia ma aj jeden minus, ak si nedate pozor a prezeniete to s nastavenim ze chcete rychlo navarit alebo zohriat tak vam spodok pekne krasne prihori a to dost rychlo, doslova pripecie potravinu, ale ine sporaky su na tom podobne.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?