Indukčné dosky - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Přemýšlím o koupi indukční varné desky do nového bytečku. Vím, že je k vaření třeba spešl nádobí a o to mi ani tak moc nejde. Spíš jsem se dočetla, že indukce při vaření vydávají divný pískavý zvuk. Budeme mít obývák spojený s kuchyní, takže si to neumím představit. Máte někdo s indukcí zkušenost? Díky
Odpovedať
@danculd hej hej presne mas pravdu.... snazim sa ospravedlnit vlastnu chybu, ale len preto lebo vratit to nejde... :-( tak sa chytam slamky..no co uz...clovek sa bohuzial uci na vlastnych chybach.... :-x
Odpovedať
@nikasik kupit kombinovanu dosku by malo vyznam len v pripade ze sisi pred mesiacom kupila riad za 3000 eur ktory na indukcii nefunguje.
Odpovedať
Mala som kombinovanu a uz to nechcem v zivote ani vidiet. Cely cas som vyuzivala len indukciu, cize o dve varne zony som sa hned obrala. Lebo indukcia bola omnoho rychlejsia, nepriharalo mi, nesmrdelo, super sa to umyvalo, neprehrievala sa mi kuchyna (veru ked vari sklokeramika, tak to robi tolko tepla v okoli sporaku ze fuj). Potom ked sa pokazila (whirlpool) sme kupili uz len cisto indukcnu, a nastalo nebe a dudy. A este do buducna planujem do noveho domu tu sirokansku indukcnu varnu dosku minimalne 70cm od Siemens. A plyn uz tiez nechcem ani vidiet. To tiez prekuruje, ked daco vykypy na plyne tak ten prekombinovany povrch cistit, ten smrad prihoreny, ohen... varenie je pomalsie oproti indukcii - no tak na toto ma uz tiez nikto neukeca. Moj nazor :)
Odpovedať
@nikasik Tak ju skus predat na bazari za polovicu, mozno sa niekto chyti. Holt, za chyby sa plati.
Odpovedať
Dobrý deň. Môže mi prosím niekto poradiť či je naozaj normálne takéto varenie indukčné dosky? Servis tvrdí že to je intervalový varenie nariadené EU a bla bla bla. Ďakujem za radu. https://youtu.be/G78dXPSNu2o
Odpovedať
@isabelle82 Ahoj, urcite to nie je v poriadku, pozri si moje nedavne video z marca, ten isty problem cyklovania. 2 varne dosky Mora som vymenil, Presviedcali ma zo servisu ze je to normalne a ma to tak robit. Aj ked je to intervalove varenie to NEMOZE tak cyklovat. Vymenil som dosku za Elektrolux a pokoj. Kontinualne varenie aj na nizsich stupnoch. A to som kupil vd za cca 250 Euro. Vrat, vymen znacku lebo z takeho varenia budes mat len nervy.
Odpovedať
@isabelle82 , pre upresnenie, vymenil som za Electrolux EHH 6340 FSK a bez najmensieho problemu.
Odpovedať
@isabelle82 klasika Beko ...zle vyladene riadenie vykonu to iste Mora. Vsetky indukcie vartia intervalovo od isteho stupna ale ani to nepostrehnes. Na tomto ti bude vsetko priharat. Nechapem ako neico taketo vobec mozu vypustit do predaja. Takto si moze dovolit varit prenosna indukcna dvojplatnicka z LIDL za 30 Eur a nie plnohodnotna doska. Snaz sa to vymenit . Na YTB najdes videa ako ma vyzerat intervalove varenie a ked nie napis mi nejake ti vyrobim. ;-)
Odpovedať
@isabelle82 Holt, Beko :-) Vymen za Electrolux a budes na 100% spokojna.
Odpovedať
@danculd @pacho74 @drecho ďakujem za rady. Najhoršie je že ju mám len od 11/2017 a zatiaľ sa netvoria že by mi chceli vrátiť peniaze aby som kúpila novú. Viete dať nejakú radu?
Odpovedať
@danculd @pacho74 @drecho pridávam ešte jedno video. aktuálne je v servise pre túto poruchu https://youtu.be/1KkZ21lEdtk vypína varenie na pravej strane a vyhadzuje kontrolku ktorá hlási ze na varnej zóne nie je hrniec. Už tam je týždeň a podľa včerajšieho hovoru ešte dva bude, lebo budú meniť celú tú pravú stranu a dodanie dielom minimálne 2 tyzdne. Ešte že som si zadovážila aj dvojku plynovú. Ale už ma poráža, variť na dvoch plynovú je na porazenie. Keď mi ju vrátia mienim volať do Beka ale tieto videá som im posielala už vo februári a doposiaľ sa mi nik neozval. Nahlásila som servis aj tí sa tvárili, že je bez závady aj keď ich technik to u mňa videl čo to robí anakoniec keď som im poslala videá už to ma závadu a na dosť dlho.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, vedeli by ste mi, prosim, poradit? Hladame bielu indukcnu varnu dosku s moznostou ovladanie kazdej dosky samostatne, nie len ++--, ale tak, ze hned viem napr kliknut z 3 na 8.zaroven musi byt pripojitelna na 220V,bohuzial dotiahnut 380V by bolo velmi drahe v panelaku. Najviac sa mi pozdavaju Electrolux podla recenzii, ale bielu s pripojenim na 220 neviem najst.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mojdend inducke připojená na 220 je jen na zlost-pomalá
Odpovedať
@mojdend vsetky sa daju pripojit na 220V @catle pomala v akom zmysle ?
Odpovedať
@pacho74 ty typické indukce,ze kterých jsou lidé tak nadšeni jsou připojený na 380 - musí mít velký výkon - 7 + čehosi ato s 220 prostě nedáš. Máti si pořizovala sporák se sklokeramikou - ty taky nejlíp fičí na 380 (mám doma) MOra a to je jeden s mála sporáků,který je na 220, má jen 3 plotýnky a tuším když má puštěnou troubu,tak nelze vařit na té největší plotýnce,no a podobná omezení a mnohem menší výkon lze čekat i u té indukční-4 plotýnkové. Jasně,pak jsou ještě indukční vařiče,třeba 2plotýnkové,tak těm 220 stačí.
Odpovedať
@catle skoro vsetky indukcie sa daju zapojit na 220V lebo indukcie funguju na 220V. Samozrejme vzhladom na vykon je lepsie ak je to 2x 220V cize potrebujes pripojku na 380V aby si tam mala dve samostatne fazy. Je to kvoli isticom lebo jedna faza na 220V nema dostatocny istic aby utiahla indukciu naplno. Ked ju zapojis na 220V tak indukcia nie je pomalsia len ked varis an vsetkych zonach tak ti upravu stupne vykonu tak aby sisi neodpalila elektrinu. Takze ti dovoli pustit booster naraz len na jednej zone a na ostatnych budes moct varit len na nizsich stupnoch atd. Ked budes varit na dvoch zonach tak ziadne obmedzenie nepocitis. N aboostri ti voda zovrie rovnako rychlo ako keby si ju mala zapojenu na 380V
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za odpovede. Stale hladame bielu dosku na 220v, ak ma niekto s nejakou dobre skusenosti, tak sa potesim za vase tipy. Ak poradite aj ciernu, tak tiez super, dolezitejsia je kvalita,ako farba. Dakujem :-)
Odpovedať
@pacho74 Ad1. Nemame 220V, ale 230V Ad2. Nemame 380V, ale 400V Doska sa povacsine da zapojit na jednu, dve alebo tri fazy.
Odpovedať
@megdesign ja viem 220/230 pozuivam v zavislosti od toho s kym sa bavim . Manzelka zhodou okolnosit robi v energetike tak neico o tom viem :-D Opakujem dosky funguju na 230V zapojenie ma vpliv len na to ci vyuzijes napno jej vykon alebo nie. Zapojenie na vsetky tri fazy maju len niektore dosky a nema to ziaden vpliv na vykon.
Odpovedať
@pacho74 "Opakujem dosky funguju na 230V zapojenie ma vpliv len na to ci vyuzijes napno jej vykon alebo nie. Zapojenie na vsetky tri fazy maju len niektore dosky a nema to ziaden vpliv na vykon." Tak sa teda rozhodni. Ma, alebo nema to vplyv na vykon? ;-)
Odpovedať
no ak má niekto 40A hl. istič, (neviem či je to vôbec možné), stačí bohato 1 fáza,pre 2 zony, lebo má max príkon cez 9 kW no ak má niekto len 16A ako býva v panelových bytoch max príkon je len 3,68 kW na jednu zonu to stačí naplno, no už nepôjde k tomu ani práčka, lebo z princípu ide indukčná len na jednu fázu, v dome potrebuješ 3 fázy len na väčšie elektromotory,kopu starších domov má stále len 1 fázu, rodičia mali niekedy len 1 el spotrebič-rádio, nič iné nebolo.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam zaujem o konkretne tuto dosku Electrolux EHI 6540 FW1. Len to, ci sa da na 230V zavisi od toho, na ktorej stranke si o nej citam, alebo s ktorym elektrikarom sa bavim. Tak presne tuto by som potrebovala zistit.
Odpovedať
Mame podobnu dosku (EHI6540FHK), prepokladam ze rozdiel bude vo farbe. Pripajena je na tri fazy (400V). Ale da sa zapojit aj na 230V, je to zakreslene zo spodnej strany dosky, ak dobre pamatam su tam tri moznosti. A to jedna faza (230V), dve fazy a tri fazy. Co sa tyka vykonu, tak s tym neporadim. Doska ide perfektne, nebzuci ani nic podobne. Sme velmi spokojny.
Odpovedať
@megdesign prepac asi si nerozumieme respektive som bol malo presny. Ak mas k doske privedenu 400V pripojku tak to ci to zapojis na tri fazy alebo len na dve je uplne jedno lebo doska ktora ma 4 varne zony je rozdelena na dve polovice a obe funguju na 230V . Zapojenie iba na jednu fazu uz na vykon vpliv ma. @mojdend podla navodu by mala byt aj na 230V . Napis mail na podporu oni ti presne povedia . https://www.electrolux.sk/support/con... @riomaro prosim ta nemohol by si odfotit taky stitok co je nalepeny zospodu ? Teda ak sa da . Neviem co mas pod doskou . Tam na tom stitku je schema zapojenia.
Odpovedať
@pacho74 a co ak ma varnych zon viac? Napriklad moja ma 6
Odpovedať
@megdesign ak mas varnych zon 6 tak potrebujes tri fazy na kazdy apr jednu . O tych sa to ale moc casto nebavime kedze vacsina kupuje max 4 zonove repsketive za tie roky som tu tusim este nikoho nestretol alebo si nepytal radu ohladom 6 zonovej dosky ktora ma vykon 11kW. Preco sa vlastne pytas ved vyzeras ze sa v problematike vyznas podla tvojho prveho prispevku. Mohol by si nam tu skor pomoct odpovedami ak niekto bude potrebovat. Aku mas dosku ?
Odpovedať
@pacho74 mozem poprosit o radu? da sa zapojit varna doska tak, ze nepouzijem sporakovy spinac, ale zapoji sa pri montazi na priamo? este budem hovorit s elektrikarom, ale nech viem, ci je to vobec mozne bez spinaca. je strasne velky, a nezmesti sa mi poza skrinky. musim to nejak vyriesit.
Odpovedať
@manilla vyreze sa do zadnej casti skrinky otvor, aby bol vypinac pristupny. Ja pri instalacii vypinac davam. Malo by to byt odpojitelne, co je sice aj v RD isticom, ale.... ;-)
Odpovedať
nemusi byt velky, taky ten stary. Mame tento: http://vypinacezasuvky.sk/sporakovy-v... , ten od schneider. @pacho74 odfotim dnes.
Odpovedať
@pacho74 Sorry. Oklamal som ta trocha. Ma len 5 zon... https://www.alza.sk/bosch-pxv875dc1e-...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?