Indukčné dosky - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Přemýšlím o koupi indukční varné desky do nového bytečku. Vím, že je k vaření třeba spešl nádobí a o to mi ani tak moc nejde. Spíš jsem se dočetla, že indukce při vaření vydávají divný pískavý zvuk. Budeme mít obývák spojený s kuchyní, takže si to neumím představit. Máte někdo s indukcí zkušenost? Díky
Odpovedať
@jblaze To som sice neskusal (ved kto by chcel "plechom" ohrievat polievku) ale silne pochybujem, ze to bude fungovat. Mne staci zodvihnut hrniec o 5mm nad dosku a ta automaticky vypina tu zonu kde bol, po polozeni zase automaticky zapne. Edit: @pacho74 Hm, to by som teda nepovedal, mam tiez Electrolux. Maximalne ale pouzivam papier pod hrnce ked varim. Toto som neskusal.
Odpovedať
@jblaze Ufff, absencia mikrovlnky......a co ti brani ohriat to rovno v hrnci? Ved takto aj tak ohrejes maximalne polievku ale zemiaky, ryzu, maso,..... asi nie.
Odpovedať
Profilova fotka
@danculd ze zajebes hrniec a naberacku? :D a cas a ze ju musis zohriat viac lebo ju das do studeneho taniera,, no je toho viac,, ked ju zohrievas v hrnci nezohrievas ju plechom? prave ryzu meso zohrejem v parnej rure? to tiez nemam vyskusane ale mohlo by fungovat :)
Odpovedať
@jblaze naberacku zaspinis tak ci tak a namiesto hrnca budes umyvat tu vec co vlozis do polievky :-D Mam napad ...jedz z hrnca naberackou a nemusis umyvat tanier a lyzicku :D :D
Odpovedať
@jblaze Naberacku zadrbes tak ci tak, nie? Ved ako inak si ju naberies z hrnca do taniera? A ten "plech" zadrbes tak isto, takze ci umyjes maly hrniec alebo nejaky "plech" to je uz asi jedno. Navyse komfort v ohrievania v hrnci bude oproti "plechu" neporovnatelny :-). V parnej rure sice maso aj ryzu ohrejes ale energeticky ta to bude urcite stat viac ako keby si to ohrieval na panvici alebo v malom hrnci na indukcii. Casovo to bude tiez neporovnatelne. Ale ano, niektore veci ohrejes iba v rure, napr. kurca, pecene maso,.....
Odpovedať
chalani a ked si budete ohrievat rezen, tak ho staci dat do malej panvice a otacat. Bude krasne chrumkavucky ako cerstvo vyprazeny. A je to jedno aku metodu na ohriatie pouzijete. Vy mate geneticky dane, ze zadrbete aj nezadrbatelne. :-D Upratovat po vas bude treba tak ci tak ;-)
Odpovedať
@zita19 Tak to prrrr, vacsinou u nas doma varim ja a v kuchyni musim mat vsetko stale ciste a upratane. Preto nemozem varit splocne s mojou zenou lebo ona nic priebezne neumyva a len kopi a kopi a umyva az ked dovari.....no a mna z toho "stylu" ide drbnut :-). Takze ja varim a ona pecie, a ked pecie tak vtedy sa do kuchyne radsej nepozeram :-).
Odpovedať
@danculd ja tiez odchadzam z kuchyne ked sa tam vyskytuje moj chlap. Ked skonci, pridem a zlikvidujem skody po zivelnej pohrome :-D :-D Kebyze pri nom ostanem, tak jeden z nas skonci v cele predbezneho zadrzania a druhy v marnici :-D :-D Ale on bude tvrdit, ze MI upratal kuchynu hned po tom ako MI navaril a aj MI zapol umyvacku (poloprazdnu :-S )
Odpovedať
@zita19 @danculd no vy dvaja ste sa stretli :-D :-D tiez sa k vam pridavam :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@danculd ale ved ide o pripady ked mas nabrate jedlo a ides si ho prihriat, alebo caj, ,, no neviem len vymyslam, nejak sa mi nechce trepat mikrovlnku do novej kuchyne :)
Odpovedať
Ahoj, mám na vás otázku ohľadom výberu/použitia moka kávovaru na indukčnej varnej doske. Je mi jasné, že nemôže byť z hliníka, ale musí byť z feromagnetického materiálu, t.j. prispôsobená pre indukčné dosky. Takéto moka kávovary v ponuke sú, ale mám problém s ich priemerom. Chceme iba taký malý pre 2-3, max. 4 malé espresso kávy, a tie majú priemer okolo do 7,5-8,5 cm. Bude takáto malá potvora fungovať na indukčnej varnej doske, ak najmenšia varná plocha má priemer 14,5 cm? Písal som do Boschu, oni mi povedali, že magnetická časť nádoby by nemala byť menšia ako 2/3 indukčnej plochy, čo je v našom prípade takmer 10 cm. Nechápem, že potom ako fungujú tie malé moka kávovary s priemerom dna okolo 7,5 cm. Prosím poraďte, napíšte Vaše skúsenosti, a to obzvlášť ak máte indukčnú dosku značky Bosch. Naša indukčná doska je Bosch PIE675DC1E: http://www.bosch-home.com/sk/vypis-pr... Moka kávovar by mal byť tento, alebo jemu podobný: https://www.alza.sk/tescoma-monte-car...
Odpovedať
Profilova fotka
@e1ba neviem ako bosch, ale ja mam indukcnu Elektrolux, najmensi priemer zony je asi 15cm a maly hrncek/nadobku na rozpustenie cokolady mi normalne berie...hrncek ma priemer asi 8 cm...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@e1ba máme mokka kávovar s priemerom dna cca 8,5cm, indukcia (Siemens) mi ho “zachytí”na platní s priemerom 14,5cm a dokonca aj 18cm. Ak budete objednávať z eshopu, môžete ju vyskúšať naprázdno alebo s trochou vody na slabom výkone (ukáže sa v podstate hneď, či ju indukcia zachytí) a v prípade problému vrátiť. Ja som to skúšala teraz naprázdno na stupni 2 a hneď sa buď chytila, alebo nechytila (nastavený stupeň ostal blikať)
Odpovedať
@iva71 Vďaka, informácia od teba je obzvlášť cenná, lebo dosky Bosch a Siemens by mali mať "črevá" viacmenej identické. :-) Samozrejme viem, že si produkt môžem online kúpiť a potom vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu, ale rád by som sa tomu vyhol. Stačilo, že mi nedávno nefungovala čajová kanvica, ktorá mala deklarované aj na obale, že má fungovať na indukčnej doske. Napriek tomu indukčná doska iba blikala, a následne sa za to, že na ňu pokladáme takýto šunt, ešte sa aj urazila, a vypla sa. |-| Toto bola tá kanvica: https://www.alza.sk/lamart-cajova-kan...
Odpovedať
@e1ba Máme síce starší typ dosky s kruhovými varnými zónami, ale verím, že sa to nezmenilo k horšiemu. A áno, tie dnešné spotrebiče si už nič nevážia ;-)
Odpovedať
@e1ba otec ma bialetti a funguje mu na Electroluxe bez problemov. Na mojej AEG som ho ale nevedel zohriat. Teraz mam Electrolux a tam to ide. Dokonca chyta aj mensiu dzezvu. Inak mne raz nefungovala komplet sada hrncov urcenych na indukciu aj znak bol aj magnet drzal a aj tak doska vyhadzovala error :-D Made i Cina z jarmoku .
Odpovedať
Ahojte, rád by som sa spýtal na váš názor či je normálne ak pri nižších stupňoch nastavenia teploty (do 7 z 9 stupňov) dochádzalo k cyklovaniu varu. Nie je možné udržať bod varu na konštantnej úrovni. To že varná doska si pri nižších stupňoch pridá a ubere je asi normálne z konštrukčného hľadiska (spínanie cievok), ale nemalo by to mať zásadný vplyv na konštantné udržanie bodu varu. Budem rád za váš názor.
Odpovedať
pridávam ešte video z cyklovania varu https://youtu.be/jBNKHBd6VIw
Odpovedať
nám to nic nedělá, sice spíná a vypíná, ale vaří to furt stejně od nejnižších stupňů po nejvyšší
Odpovedať
Mne servisák stále tvrdí že je to normálne, že to musí pri nižších nastaveniach cyklovať lebo zapínajú a vypínajú cievky. Už som aj dosku vymenil za novú (tú istú značku-Mora) ale je to podobné, video je z už vymenenej dosky) takže fakt neviem. Video pošlem aj výrobcovi, uvidím čo povedia.
Odpovedať
prosim poradte bývame v byte chceme indukciu,máme 230V. indukcna doska musi byt max 60 siroka nie viac,. lebo kuchyna je mala..chcem ciernu dosku a nesmie mat kruhy! len ciarky alebo krize alebo nic :) aký prikon si mám všímať staci nam aby sli aspon dve platne :) .. dakujem za rady
Odpovedať
ahojte ideme stavať dom ,budeme tam mať len elektriku a chceme indukčnu dosku vidím,že po pacho je tu skutočne odborník tak smerujem to hlavne k nemu ,ale kľudne sa zapojte aj ostatní.Tych prispevkov je tu veľa a už sa v tom stracam , prosím ktorú značku by ste mi odporučili varím dosť a rada . Manžel rozmýšľa nad Siemens ,ale nechám si poradiť,alebo na čo konkrétne sa mám zamerať.dakujem :-)
Odpovedať
@sala0791 Siemensom nic nepokazis, my mame AEG tiez sme spokojni
Odpovedať
@rafko1234 a ty máš regulovanie teploty posunom či preťukávanim , mám vyberať 4 kruhy ,alebo dva a ten druhý je taký v celku ako na pekáč?
Odpovedať
@drecho tomus a povie odflaktnute vyladenie vykonu.. toto su presne tie dosky kde aj na nizzsich stupnoch nieco prihori alebo spali. Cykluju vsetky dosky pri nizsich stupnoch ale nie takto. Tato ma cyklovanie s moc vysokym vykonom a aniu nacasovanie cyklovania asi nebude nic moc. Reklamacia ti to asi nevyriesi . Proste zla kupa. 😐 @wtw napriklad https://varne-dosky.heureka.sk/electr... @sala0791 SIemens alebo Bosch su v podstate to iste. Tou znackou nic nepoakzis ale nepaci sa mi na nich neprekticke ovladania a pdola mna premrstene ceny. Pozeral by som aj Electrolux a AEG tam je pomer cena kvalita v lepsej rovnovahe a aj ovladania maju dobre.
Odpovedať
pacho tá elektroluxka co mi radíš je krásna,a pojdu mi v byte na 230V ked je prikon 7400 dva platne? pozeram ze ona má všetky platne rovnako velke.. ostatne dosky majú platne roznej velkosti. to znamena ze musim mat na všetky zony len jeden rovnaký rozmer hrnca? Detekcia hrnca Ľavá predná zóna: indukčná, 2300/3200W/180x210mm Ľavá zadná zóna: indukčná, 2300/3200W/180x210mm Pravá predná zóna: indukčná, 2300/3200W/180x210mm Pravá zadná zóna: indukčná, 2300/3200W/180x210mm
Odpovedať
@wtw pojdu ti vsetky ale s obmedzeným výkonom. Cize ak budes varit na vsetkych 4 zónach a na jednej zapnes booster tak si doska sama upraví výkon na zvysnych troch.
Odpovedať
@pacho74 ďakujem, aký ma vyznam keď su 4 platne ,alebo dve a tá jedna na nej sú také čiari ako na plech ,je to využiteľné?neviem ako sa to odborne volá,ale určite budeš vedieť čo myslím
Odpovedať
pacho a 1/ koncovka na tej https://varne-dosky.heureka.sk/electr... je normálne len do zásuvky ci to budú len akési káble ? 2/ co s hrncami aký rozmer musím dodržať?
Odpovedať
Také bych ráda věděla, k čemu je dobré spojení dvou varných zón. Jaký tedy musím dodržovat rozměr hrnců a jaké hrnce jsou na indukci nejlepší (značky)? Nechci kupovat levné hrnce, ale ne zase cenově přemrštěné.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?