Voda v komíne

Zobraz úvodný príspevok
Prikurujeme prvú zimu v bungalove krbovými kachľami, máme komin prespor a na dne sa nam tvorí voda, ako to riešiť ked nemáme odvedenie kondenzu z komina?
Odpovedať
@riomajo105 Ty?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Tí, ktorí ste vymenili klasickú rovnú tanierovu capicu za viacstupnovu špeciálnu proti zatekaniu- ako je na tom ťah komína? Neznižuje jej tvar rýchlosť prúdenia spalín? Aká značka,tvar je najspolahlivejsia?
Odpovedať
Profilova fotka
@palipb lamelová hlavica svojim tvarom lamiel skôr zvyšuje ťah komína. Ja používam Jeremias.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
trochu debatu nanovo ozivim: my mame tiez komin schiedel, uz roky, ale teraz na jar sme zburali pec v kuchyni, a v komine sa mi nahromadila voda tak, ze som vybrala cca 10litrov . je mozne, ze sa tam nahromadilo tolko kondenzu za 8 mesiacov? na komine mame iba taku obycajnu pozinkovanu (mozno nerezovu) striesku.
Odpovedať
Profilova fotka
@panit 10 l ma zaujalo.... je to 8,478 l pri 200 priemere:-D Za 8 mesiacov... ak by tam ta voda stala, tak si najde cestu uz cez dvierka alebo spodny spoj. Skor je to nasledok dazda.Pri tuhych palivach ku kondenzacii dochadza vynimocne, ak mate peletkovu pec napriklad, alebo kurite drevom vylovenym z rieky, alebo ste kuchynu pouzivali ako obciansku pracovnu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Pre kolegu: 10 l ma zaujalo.... je to 8,478 l pri 200 priemere Za 8 mesiacov... ak by tam ta voda stála, tak si nájde cestu už cez dvierka alebo spodný spoj. Skôr je to následok dažďa.Pri tuhých palivách ku kondenzácii dochádza výnimočne, ak máte peletkovú pec napríklad, alebo kúrite drevom vyloveným z rieky, alebo ste kuchyňu používali ako občiansku práčovňu
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko voda vyrazila na stenu tesne nad dlazkou, kedze komin je v izbe. vcera som misku vycistila, handrou povytierala a teraz je tam znovu cca 1dl vody. a to neprsi. ale striesku urcite vymenime a potom sa uvidi.
Odpovedať
Profilova fotka
@panit Sopuch je teraz otvoreny?
Odpovedať
Profilova fotka
@panit to vyzerá že cez komín prúdil vzduch z interiéru von a ako sa ochladzoval tak v komíne kondenzovala vlhkosť....asi pec nebola dosť tesná....ak to máte teraz otvorené bude tam voda stále
Odpovedať
@eagleowl Je to mozne. ale prave som sa dozvedela, ze muz predlzil komin este jednou ruru - asi uplne obycajnou. Vraj susedom isiel dym do dvora. Takze teraz musim hladat nejake riesenie. Mame velky cierny flak v izbe na omietke pri pate komina, mozno je aj presiaknuta vlhkost pod plavajucou podlahou a dnes som vylievala tak zo dve deci. Co teraz?
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko ked sme zburali pec, bol zapchaty, teraz tam usti komin z kuchynskeho sporaka. ale asi sme uz prisli na to, preco tolko vody 😠
Odpovedať
Profilova fotka
@panit uplne obycajna rura sposobila okamzitu kondenzaciu, takze ak predlzenie, tak izolovanym kominom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@panit čo pomôže -no v prvom rade musí byť tesný spotrebič -v druhom rade by bolo vhodné komín v celej dĺžke zatepliť ale do akej miery to pomôže neviem povedať..... keby bol komín napojený v päte na kanalizáciu tak by vás aspoň nevytápalo.... Otázka aj je že ak máte netesný spotrebič či sa oplatí ho vôbec mať lebo v čase keď nekúrite vypustíte z domu hromadu tepla cez komín.....
Odpovedať
@panit na komíne je lepší kohút ako striežka, otočí sa vetrom na správnu stranu , je stále lepší ťah a nenaprší. komín mám ale v strede domu nie je ochladzovaný nevzniká v ňom kondenz , komu vzniká nech si dá na spodok nádobu a vylievať ak sa neodparí pri kúrení,na kanál je nie najlepší nápad bude mať stále veľký ťah s kanála a nie cez spotrebič, ked sa nekúri musí sa komín uzatvárať na spotrebiči zavrieť vzduch, spotrebič musí byť tesný nie len pre odvod tepla ked sa nekúri ale i pre horenie aby sa dal správne regulovať vzduchom
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu do kanála sa to dáva logicky cez sifón....
Odpovedať
dakujem vsetkym za rady, predlzenie je po kratkej a intenzivnej vymene nazorov prec, dnes rano v miske ani kvapka 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@panit A na Vianoce bude doma pokoj. :-D Šťastné a veselé!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?