Povolenie na komín

Ahoj Chcem sa poradiť máme rd stilo od BH a chceme si dat dorobiť krbové kachle. Komín bude len taká rúra vyvedená ce strechu. Aké povolenie budeme potrebovať? Predpokladám že zakresliť do projektu ten komín. Bude sa vyžadovať aj následne nová kolaudácia ? Keďže dom už bol skolaudovany Alebo bude stačiť predložiť iba ten projekt a nejakú revíziu od komína ?
Odpovedať
Co úradnícis. . Urob komín a hotovo, čím viac sa budeš vypytovať, tým viac ti budu robiť prieky...
Odpovedať
@tomas512 bohuzial (u nas) ako ti bolo poradene, ale urcite mas hypo a potrebnu poistku, ked ti zhori dom, tak ostanes bez domu, penazi na ulici.
Odpovedať
@rkorba nestraš prosím ta snáď komínar vie co robiť Skôr ma trápi ta kolaudácia ci bude potrebná
Odpovedať
@tomas512 preco nova kolaudacia?Kominar ti da reviziu na novy komin a jeto..Aj poistovna bude poriesena..
Odpovedať
@daralbajda to som chcel počuť ďakujem
Odpovedať
komin je maly zdroj znecistenia. na stavebnom k omu mali tlacivo, vyplnili sme a o nejaky cas (fakt neviem ci to bol mesiac alebo viac) nam doslo schvalenie. Nic viac nebolo nutne
Odpovedať
@jamur ale to sa vztahuje myslim len na podnikatelov..a komin nie ,spotrebic -kotol...
Odpovedať
@daralbajda od nas to na obci chceli a to davame klasicky krb. so schvalenim problem nebol.
Odpovedať
Treba, aby obec schválila malý zdroj znečistenia. A čo sa týka montáže, firma dá certifikát, no bolo by dobré, aby si si aj ty odkontroloval, či je namontovaný správne. Teda v dostatočnej vzdialenosti od dreva, vhodnosť izolantu, ktorý je v styku s komínom, prepojenie parozábrany. Stiahni/vyžiadaj si v predstihu technický list, naštuduj si ho a budeš vedieť čo a ako. Či k tomu treba ešte nejaký ďalší papier, to neviem.
Odpovedať
Požiadať o schválenie malého zdroja znečistenia. Platil som za to u nás 25€
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?