Aký kotol do väčšieho domu

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte..... Potrebujem poradiť, chcem vymeniť kotol a zrejme by som chcel splyňovací + akumulačná nádrž. Jedna sa o väčší dvojgeneračný dom, radiátory mame nové, plus všetky rozvody v medi tiež nové. A ak by mi mohol niekto objasniť ako by mi to kurenie fungovalo s príklad 2000l nádržou. Či mi to prekuri dom napríklad na druhý deň ráno keď večer pred tým nalozim a dobijem nádrž.
Odpovedať
1
5
6

Odpoveď na príspevok od bertie:

@karcika8 Len sa pytam, ci sa k tomu chce nechce …
@bertie pokial to ma byt umiestnene v technickej miestnosti, tak je podla mna jedno, aky velky je kotol. teda za predpokladu, ze je technicka dostatocne velka miestnost 😀 akoze rozdiely su v tych velkostiach, ale nie je to nejake vyrazne. to by si musel byt ozaj mega limitovany priestorom.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rudy1973:

@zur Bosch 2300 a 8700 sú rozmery takmer totožné…
@rudy1973 @karcika8 dakujem za odpovede. prietoru je podla mna dost, len este sa nevie, ci sa tam nebudu aj nejake ine veci davat. tak spekulujeme, ako co porobit, co kupit, nech to vychadza. kotol by to mal byt peletovy. aj taka otazka tu tusim od niekoho zaznela.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zur:

@rudy1973 @karcika8 dakujem za odpovede. prietoru…
@zur To teraz ale nehľadáš ku vám domov kotol nejaký, či hej? Ak ma pamäť neklame, tak už dávno dávno už si sa informovala ohľadne tejto témy už, či? Peletový je dobrá voľba, ak vás limituje priestor, tak potom by bol možno fajn ten kompaktný.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od edberg:

@zur To teraz ale nehľadáš ku vám domov kotol nej…
@edberg mas pravdu, nie je to ku nam domov. podujala som sa pomoct jednej znamej s tymto, lebo moc jej nema kto, tak ze to skusim takto prostrednictvom strechy. ten kompaktny neznie zle. len to vykuruje rovnako dlho ako taky klasicky kotol? znie mi to tak, ze tam treba potom castejsie prikladat, kompaktny rovna sa u mna maly.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zur:

@edberg mas pravdu, nie je to ku nam domov. poduj…
@zur Tak som sa nemýlil. Kompaktný kotol ale máš na pelety, nie na drevo. Tam nastavíš dávkovanie, nedávkuješ to ručne alebo čo. Takže to ti môže byť jedno, ako často padajú pelety do kotla. Ty ich len nasypeš do zásobníka a to zase chvíľu vydrží.
Odpovedať
Co vravite na tuto stranku www.najlacnejsikotol.sk podozrivo lacne???
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozulo:

Co vravite na tuto stranku www.najlacnejsikotol.…
@jozulo Jeden prehliadac ma tam ani pustit nechcel na tu stranku 😀 Vies co, nie je to az take lacne, ako sa moze podla nazvu zdat. Co som si narychlo porovnal niektore ceny kotlov s inymi strankami, tak tam bol rozdiel aj niekolko stoviek v niektorych pripadoch a nie v prospech tejto stranky. Za mna dobra skusenost s kotlom Atmos a to som kupoval priamo cez ich predajcu, nie takto po eshopoch.
Odpovedať
tak atack dpx 30 profi je rozdiel 700 az 1000.- to sa mi zda dost,druha vec stranka je nezabezpecena asi domaci server,nikde som nenasiel ziadne recenzie.Jasne ze obhodsnici kupuju lacnejsie a predavaju draksie ale toto je dost ,inac bi to bola super cena.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozulo:

tak atack dpx 30 profi je rozdiel 700 az 1000.- t…
@jozulo Tak pokial je to az takyto rozdiel je, to dost, len zase ci to stoji za to riziko, ze stranku nepoznas a nevies, co mozes cakat. Ja som kupoval Atmos normalne od ich predajcu, som to chcel takto na istotku, ale aj ine riesenia su.
Odpovedať
tak som im volal stranku nemaju aktualizovanu s polupraciu ATTACK PREDAJŇA NITRA Bratislavská 17/A 949 01 Nitra ,volal som aj do predajne kde som si ich overil ,Predajna mi dava kotol po zlave atack 30 za2450 ,Prykladam objednavku od www.najlacnejsikotol.sk vyzera ze su stale najlacnejsi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozulo:

tak som im volal stranku nemaju aktualizovanu s p…
@jozulo Čo sa týka montáže, tak to tiež nejak vieš vybaviť cez tú stránku? Akože je to rozdiel, aj 200 eur poteší, nehovorím, že nie. Zvlášť ma prekvapila tá doprava, že je tak málo na takúto položku ako je kotol.
Odpovedať
montovat budem sam ,budem posuvat plinove kotle na ktore dam asi spetne klapky aby som nemusel chodit dole ked budem ich chcet pustit.A ako vam vydrzi dlho horiet podobny kotol ked ho plno nalozite napr. pry min teplote 65 C ?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od jozulo:

montovat budem sam ,budem posuvat plinove kotle n…
@jozulo s prehladom niekolko hodin, doklada sa tak trikrat za den. v tom je ta vyhoda toho drevosplynovacieho. hlavne pozor pri tej montazi, uz sa tu objavilo viacero diskusii, ked to zapajali svojpomocne a casom sa tam ukazalo nieco, co bolo treba prerobit.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od robert_bo:

@jozulo s prehladom niekolko hodin, doklada sa ta…
@robert_bo tak prinajhorsom sa to prerobi, alebo sa potom prizve technik, aby sa na to pozrel. ako jasne, ze je lepsie, ked je to na prvy raz poriadne spravene, ale nie je to nic neriesitelne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dalaj:

@robert_bo tak prinajhorsom sa to prerobi, alebo …
@dalaj ale mi nehovor, ze nie je lepsie spravit to dobre hned. mas s tym potom pokoj a nemusis patrat po nejakych chybach. ved predajca ti vie poradit nejakeho technika, vies si ho aj sam najst. staci otvorit google a za par minut to mas vsetko najdene a obvolane.
Odpovedať
Netreba robit stoho vedu,nic zlozite.Ventil; danfoss bvts ,obtok cerpadla,termostaticky ventyl tsv3b 65 C, Bezpečnostná sada pre kotol Watts KSG MS/VM1530/ISO a spravne zapojit.Tu je nejake video https://www.youtube.com/watch?v=H0vU8... iba obtok tu chyba lebo ma nahradni zdroj
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozulo:

Netreba robit stoho vedu,nic zlozite.Ventil; danf…
@jozulo Jasne, ze veda to nie je, jedine co treba, tak vsetko si nakupit dopredu, aby ta nic nezaskocilo a vies to aj sam spojazdnit. Inak Atmos napriklad ma taky system na zapojenie, ze to vies zakupit cele uz vkuse, tak ti to aj pride a uz to len zapojit cele ako medzikus.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od robert_bo:

@dalaj ale mi nehovor, ze nie je lepsie spravit t…
@robert_bo hej presne takto nejak som to myslel. ale vsak kazdy je zodpovedny sam za seba a hadam vie, co robi 🤭
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dalaj:

@robert_bo hej presne takto nejak som to myslel. …
@dalaj toto znelo dost alibisticky, nie? ved jasne, ze kazdy nech si robi ako chce, ale aj tak si myslim, ze niektore riesenia su lepsie ako ine 😀
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?