Ako riešiť zatekanie okolo komína?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte , chcel by som sa spýtať ohľadom zatečenia okolo komína. Je možné, že by sa nasiakla izolácia ? Alebo zle zaizolovaný komín .
Odpovedať
1
2
Nieje napájané s dvoch kusov (aspoň podľa fotografie) zastrihol to tam aby sa mu to tam prehlo -fuserina-
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Pozdravujem, nechcem otvárať novú tému, preto sa pripájam tu. Bývame v dome 6 rokov a nikdy nám nezatekalo okolo komína. Ako je možné, že v piatok po miernom daždi začalo z jednej strany komína na stene badať známky vody? Komín je skladačka Schiedel a strecha z betónovej škrídle Terran. Pri oplechovaní bol použitý pás Gamaflex hliníkový. Ďakujem za informácie a rady.
Odpovedať
Profilova fotka
@mikele148 aku povrchovu upravu ma komin?
Odpovedať
@tarbavalaba Prvé tri roky bola natiahnutá len sieťka s lepidlom a potom bola na komín nanesená fasáda. Ale aj od toho už prešli tri roky.
Odpovedať
Dobry den. Mohla by som sa pridat k tomuto prispevku? Dnes po silnom dazdi nam zacalo kvapkat z komina. Je to predpriprava na krb. Je to prosim normalne, ze odtial kvapka? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@veronci Je to normalne, hore je diera. Mozno hore nad tymto zaustenim nie je obtok, radsej dajte rovnaku prekazku hore do komina na jeho konci. Ale pred spustenim krbu to nezabudnite odstranit.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko dakujem velmi pekne. Cize myslite v podstate upchat hore komin kym nie je krb?
Odpovedať
Profilova fotka
@veronci Ano
Odpovedať
Ahojte mozem otazku v ramci temy, kominova stena mi vlhne iba ked sa topi sneh. ked prsi ci tyzden je to tam suche rovnako v zime ak prsi je to suche, problem je iba ked napadne velka vrstva snehu a potom sa to topi. oplechovanie vyzera v poriadku cez oplechovanie je natiahnuta silicatova omietka. Dostal som 3 mozne problemy 1. zle oplechovanie 2. zle spravene tesnenie pod oplechovanim 3. kedze komin nema zatelenie styrodurom tak ze je to kondenz. vsetky tieto problemy pocitaju s rozobratim oplechovania a ked uz bude rozobrate mozem to i rovno zateplit. ale kolega mi poradil ze aspon na skusku na jednu zimu za kominom zatriet oplechovanie a okolie skridiel gumoasfaltom nech vylucim podtekanie. myslite ci by to na skusku stacilo keby sa tam spravila hruba vrstva tak aby nebolo mozne podtecenie pod skridle ked sneh stoji a topi sa za kominom?? dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Prosím vás ako sa dá vyriešiť zatekanie okolo falcovania komína .Komín je postavený z kameňa. Dakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ahojte, pridávam problém môjho komína, skrz ktorý vlhkosť presiakla až do izby. Pri takomto zatečení predpokladám ide o obzvlášť fušerskú prácu. V dome (4-ročná novostavba) bývame niečo vyše mesiaca a toto je už druhé nepríjemné prekvapenie, samozrejme pôvodní majitelia nemali potrebu nás na tieto skutočnosti upozorniť 😞
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@stefan_schlebach Dobry vecer robite este taketo opravy ked zateka okolo kominu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?