Zmena kanalizacie

Ahojte. Dá sa zmeniť na stavebnom úrade, z kanalizácie na žumpu. Mame schválenú kanalizáciu ale je to ešte na rok dva určite. Chcem vedieť či sa dá požiadať o zmenu ze by sme si dali žumpu pokiaľ sa kanalizácia neskolauduje. Dá sa to vôbec?
Odpovedať
@janap358 A stavebné povolenie je už vydané? Akú podmienku ti dali do stav. povolenia? Musí byť dom napojený na kanalizáciu?
Odpovedať
@chrobak7 áno je vydané, dali sme kanalizáciu a studňu, tie nám schválili... Len s kanalizácioi je trochu problém, tak ci sa to nedá zmeniť na žumpu
Odpovedať
@janap358 Takúto zmenu musí odsúhlasiť stav. úrad. Môže sa stať, že vám žumpu nepovolia a kým sa nepripojíte na kanalizáciu, tak vám neskolaudujú dom. A v stav. povolení je uvedené, že podmienkou kolaudácie je pripojenie na kanalizáciu?
Odpovedať
@chrobak7 áno je to v stav.povoleni...prípojka na verejnú kanalizaciu.. Takže musíme čakať aj rok dva kým sa to neskolauduje... Och.. Som myslela ze bys sa do nejako dal. Neva
Odpovedať
@janap358 To som nepovedal, že to nejde. Len o tom musí rozhodnúť stav. úrad, je to v jeho kompetencii.
Odpovedať
@chrobak7 no ale to pochybujem ze dovolí
Odpovedať
@chrobak7 práve, že tu je kanalizácia preto nám ju schválili... Mali sme aj to ako mame ísť, ale prišiel sused ze idú robiť spoločne rozšírenie kanalizacie tak ze ideme s nimi, bude to lacnejšie... Ale sme sa okaslali... Že naco pôjdu dve kanalizácie vedľa seba.. Keby sme vedeli tak sa s nimi nespojime.. To rozšírenie je hotové ale skolaudované nieje, lebo sa čaká na slovenský pozemkový fond... A to je ešte minimálne na rok aj viac.., 😐 tak neviem co robiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@janap358 nemáte správne informácie, obrátte sa na niekoho miestneho čo robí inžiniering
Odpovedať
Prečo sa neopytate na SÚ???? Je jasné, že pokiaľ nie je kanalizácia, SÚ vám povolí osadiť žumpu. Zavolajte tam a pýtajte sa kompetentných
Odpovedať
Profilova fotka
@janap358 v oblasti , kde nie je kanalizácia sú dve riešenia. ČOV alebo žumpa. Aj žumpa aj ČOV stráca súhlas na používanie kolaudovaním kanalizácie. Takže nevidím problém.
Odpovedať
Lebo ma nedvíhali a keď ma zdvihli tak mam zavolať v pondelok. Tak preto som sa tu pýtala... Tu je kanalizácia.. Mame ju aj schválenú v stav.povoleni...lenze je vyše 70metrov od nás a ďalšia vec kanalizácia pôjde cez cestu ktorú má v správe slov.poz.fond...a to je na roky... Tak preto sa pýtam ci sa to dá zmeniť...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?