Vypenené odpady, je to ok ?

prosim vás, keď mi robil vodár vodu tak mi iba takto vypenil odpady ako je na foto.. myslíte, že to je dostatočné? Alebo to treba vybetonovať? robili ste to niekto takto ? neprejde mi tam neaka zemná vlhkosť? vdaka
Odpovedať
Dnes je to moderne robiť takto… pri omietkach si na to spomeniete 😄 alebo ten čo bude robiť omietky. Najlenivejsie ako sa ti dá spraviť je takto. Nám vodar tak odflakol robotu že ani nebol schopný dať teplu a studenú na rovnakú úroveň… našťastie nevidno tie ventily… dnes je moderne vysekat do tehly jednu veľkú dieru a vypenit to ako sa len dá… je to na GRC veru…
Odpovedať
@spikerhc no asi sme sa nepochopili. ja myslím odpadovu chráničku vypenenú tú na zakladovej platni. chranička ktora sa dava pri betonovani zakladovej dosky
Odpovedať
@lukyhe no som to fakt zle pochopil a aj sa zle pozrel 🤦🏻‍♂️ No my sme mali z platne zabetónované prechody do kanalizácie takze tam nebola medzera. A po polohe i polystyrenu zrejme boli vypenene. Ani neviem :/
Odpovedať
@lukyhe co sa tyka uchytenia je to v pohode....co sa tyka hydroizolacie tak ani omylom
Odpovedať
mna učili že 90 kolena nemaju na odpade co robit
Odpovedať
Profilova fotka
je tam narušená izolácia proti vode, ak vylúčime radónovú ochranu, vzlínanie vude aj tak prerušené tepelnou izolácoi podlafy, ale nechápem prečo zapeňoval spoje prechodu do podkladnej dosky, tam predsa musí byť nepriepustný spoj a ten zapeňovať netreba. @spikerhc nechápal som , čoho skratka je GRC,.... , ale došlo mi to. Je to zaujímavá ukážka vyspelej technológie Značenie sprejom, nám stačili klince alebo klajbasy, s neistým remeselným prístupom, to my sme si pri kamenine nemohli dovoliť. Ale aj vtedy boli takí.
Odpovedať
@jan45 no ide o to , ze tam nepriepustny spoj nieje. Tam bola chranicka odpadu pri betonazi zakladovej dosky. Cize keby dam ruku dovnutra tej chranicky tak rukou vytiahnem strk ktorym som zasypaval zakladovu dosku. No a on toto cele iba vypenil. 17,cm na hrubku dal penu. Tak ci mi takto nemoze nieco vlhnut.
Odpovedať
@lukyhe nemyslím si že je to nevyhnutné, ale ja by som pre pokoj v duši zarobil za kýbel betonu z 0-4 a po zatvrdnutí by som to prebehol 2x aspoň tekutou lepenkou. A k vodarom presne tolko čo bolo popísané, rovnako aj u mna 😄
Odpovedať
Z tak malého možného prestupu Ti nebude nič viditeľne vlhnúť, no neviem, aké máš podložie pod domom. Teraz to máš všetko otvorené, nuž ja by som to tak nenechal. Povyškrabuj penu až po úroveň chráničky, resp. po úroveň vodorovnej hydroizolácie a pekne to pooblievaj, vylej tým chemickým (studeným) asfaltom.
Odpovedať
@petersd podlozie bolo tak ze som saloval 80cm zaklady nad uroven terenu a potom som vysypal 50cm strkodrviny. Nechali sa tie odpadove prestupy. Ktore iba vypenil. No vyskrabat by bolo najlepsie no ide o to ze uz mam polozenych 26cm polystyrenu. 5 vrstiev. Otazne je ci by ste sa do toho pustili ci ten prinos je opodstatneny . mam na seba zlost ze som to "prehliadol,, ale pri tom vsetkom zhone sa stalo
Odpovedať
mne chranicky /tiez priemer taky, ze by aj ropovod vosiel/ zapenili studniarskou penou, nasledne orezali do roviny a natavili take tie manzety z ipy /slniecka/. To je snad OK, ci?
Odpovedať
Profilova fotka
@lukyhe podstatná otázka je, či je vodotesné potrubie, ostatné sú pseudoproblémy
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jan45 mate na mysli to kanalizačné potrubie či je vodotesné ? teraz neviem ako to myslíte. Čiže vlhnutia sa nieje potrebne bát, to mate na mysli ,že je pseudoproblem? mohli by ste to aj viac rozšírit? Lebo čo poznám, tak vy viete všetko dobre vysvetliť, a človeka buď upokojiť, alebo dostať na kolena 😄 tak ako to je v tomto mojom prípade realita. vďaka pekne
Odpovedať
@ms093 Nie je to celkom pravda. Pri prechode zo zvislej do vodorovnej kanalizácie je lepšie použiť dve 45 stupňové, alebo aj tri 30 stupňové kolená, ale naopak - pri prechode z vodorovnej do zvislej - to vôbec problém nie je. V tom prvom prípade, v mieste, kde to nebude hlukom rušiť, sa kľudne môže použiť pätkové koleno. K téme: Penu orezať a prestup pretrieť tekutou hydroizoláciou… Foto - pri výmene stúpačiek som v suteréne paneláku vymenil dve 45 stupňové kolená podopreté ledabolo doskou za pätkové koleno, stabilne stojace na už existujúcom základe. Hluk v potrubí pri 12 poschodovom paneláku bol rovnaký ako pri pôvodnej dvojkolenovej verzii…
Odpovedať
Tak tomu sa povie ze majstri boli...To sa akoze bezne takto do panelakov robilo, ze co nevydalo tak podlozim? Dakujem pekne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?