Ako zvacsit stavebny otvor pre interierove dvere?

Ahojte, prosim poradte, ako zvacsit stavebne otvory pre interierove dvere do priecok postavenych z tehly? Viem, ze idealne otvory maju sirku od x8 az cela desiatka, avsak stavbari spravili niektore otvory v sirkach 66cm resp. 86cm Takisto na vysku niektore otvory maju len 200 cm. Uz je spravena omietka, steny su vymalovane, takisto aj podlahy su dane. Priecky su v sirkach (podla hrubky omietky) 14cm ... 17cm Poradte prosim - vysekat/vyrezat ? Ako, cim?
Odpovedať
@itgospa ja som vyrezaval tak otvory ale ešte pred omietkami chvostovou pilou...ale to bol porobeton...a to chces ubrať aj z prekladu? Podľa mňa na toto len velku karbobrusku a rezanie z oboch strán
Odpovedať
@jozeff32 preklad ma az tak netrapi, to mozno len zacistim. skor ta sirka ma trapi. Ano, pocul som o chvostovej pile, ale neviem ci to je spravne do tehly... do karbobrusky moc nechcem ist kvoli tomu prachu vsade v dome potom...
Odpovedať
@itgospa ťažko povedať ako by to išlo...ja som skúšal len porobeton a tam to išlo dobre ale čo som pozeral sú plátky aj na tehlu ale bordel prach budeš mať aj s karbiny aj z chvostovej jedine že by si si to zapal na vysavac...asi by som oslovil skôr niekoho kto už má na to potrebné náradie
Odpovedať
@itgospa karbobrúska a odsávanie prachu.
Odpovedať
Ta sirka 66 a 86 az taky problem nebude, skor ta vyska 200 by mohol byt problem, Myslim ze som tiez mal sirku niekde 66 a stacilo len upravit mierne v mieste pantov.
Odpovedať
Na oblvožkové drevené skladané zárobne by malo postačovať 86cm respektíve 66cm. Teda mne stačilo. Len to netreba preháňať s montážnou penou a zárubnu po nasadení a vypenovaní riadne rozperami fixnúť na troch miestach, aby ich pena neohla. Skôr je problém s výškou, nie šírkou. Bud budeš rezať zo zárubne a následne aj z dverí, alebo budeš vysekávať vyšší otovor. Ja by som otvor nechal a odrezal radšej z dreva. 2-3cm by nemal byť problém
Odpovedať
@itgospa ja som to robil ručne väčším kladivom za 2 hod hotovo tiež plná tehla i s vakovkami asi 14 cm, nie je to nosná priečka a nemusí nič podopierať nad zárubňu sa dal rundajz ooo oceľová výstuha, pred tým tam nebol žiaden otvor, ak to robím dnes zbúral by som ju celú no bol by problém zo stávajúcim nábytkom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?