Špajza 3 x 1,1

Ahojte, Budeme mať špajzu vedľa kuchyne, dĺžka 3m, šírka 1,1m. Dali by ste dvere otváravé dnu? Akú hĺbku regálov odporúčate? Regále budú na jednej strane. Naľavo od špajze je kuchyňa a rozmýšľame nad tým ze by sme dali dvere otváravé von, kľučka vľavo, aby sa tam ľahko dostalo z kuchyne. Tým pádom regále na pravú stenu? Ďakujem
Odpovedať
1
2
My máme podobný rozmer a po zakresleni chladničky a regálov sme došli na to, že ideme do posuvných🤷
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 urcite posuvne
Odpovedať
@tomik25 my plánujeme len mrazničku malú skrinkovú, ideál asi rovno oproti dverám pod okno. Tiež padol doma návrh na posuvné, ale nie som s tým stotožnená 😅
Odpovedať
@bellatrix27 máme 1,5x2,5m a ani na chvíľu sme neuvažovali o klasickych dverách, máme posuvné.
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 je tu este riesenie bez dveri 🙂 mame podobne riesenie 🙂
Odpovedať
@akvi ďakujem, máš aj foto ako to vyzerá?
Odpovedať
@zipsuliak ďakujem, no my máme prechod do obyvacky okolo špajze, tak to by nevyzeralo dobre 😊
Odpovedať
@bellatrix27 v albume mám dvere do wc, tiež su posuvné, tak kukni.
Odpovedať
U našich je zhruba taká špajza vedľa kuchyne, dvere na dlhšej stene, otváravé do špajze (od seba doľava (posprávnosti pravé dvere)). Za dverami (60 cm) chladnička a police na troch stenách (okrem tej oproti dverám - obvodovej severnej (tam je okno)). Spokojnosť už 30 rokov... 🙂
Odpovedať
@mgx máte doma posuvné na podobne veľkej miestnosti? Posuvné tesnia tak, ako klasické? Keďže v špajzi nie je podlahovka a malo by tam byť chladnejšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 ziadne posuvne netesnia tak ako klasicke dvere, takze ak ma byt v spajzi 15c tak neviem 🙂.pod dverami je medzera cca 1-2mm, ale nepriedusne to nie je.
Odpovedať
@bellatrix27 mame 1,1x2,5 a otvarave von
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bellatrix27 jasné, že posuvné netesnia tak dobre, ale nejako mi to nikdy nevadilo. Aj tak tam je cca 3 stupne menej, ako v kuchyni a ja zvyknem aj okno otvoriť, keď treba.
Odpovedať
@bellatrix27 a ešte mi napadlo, že ak len začínate stavať, daj posuvné do puzdra, tie tesnia určite lepšie, ako to, čo máme my. My sme šetrili na každej blbosti, takže puzdro neprichadzalo do úvahy.
Odpovedať
@akvi ďakujem, tiež šetríme na každej blbosti, takže buď otváravé von alebo posuvné
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 máme tiež malú špajzu ,naprv sme mali na pláne von otváravé dvere , nakoniec sme dali posuvné bez púzdra. Neľutujeme.
Odpovedať
@bellatrix27 ak myslis ze spajza ma byt klasickou spajzou a nie nahrada za potravinovu skrinu, tak urcite klasicke zatvaracie dvere, ktore tesnia. ak das posuvne, to mozes rovno pouzit goralkove zavesy.
Odpovedať
Profilova fotka
a skladacie dvere napriklad? tie sa tiez takto zvyknu davat, ked je malo priestoru na klasicke.
Odpovedať
bude to špajza ako origo špajza, že aj s okienkom a v nej chladnejšie? Alebo tam budeš mať len také veci ako múka, zaváraniny a také, že aby to bolo v tme a tak? Lebo ak tam nebude chladnejšie, tak by som do zasúvačiek išla, ale ak to má byť ozaj špajza, že aj chladnejšie, tak zatváracie, klasika.
Odpovedať
Dosť trefná pripomienka Katka. Vychádzal by som hlavne od tej teploty, aká bude v špajzi. Ak chladnejšie, tak jedine klasické dvere, lebo žiadne z tých ostatných možností ti asi tak nebudú doliehať a teda tesniť.
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 dvere asi posuvne ak sa da. A s regalmi to moc neprehanaj. Ak sa da dajte aj skrinu so zasuvkami. Je to praktickejsie na mensie veci
Odpovedať
svokra to má riešené tak, že takéto drobné veci ma v kadejakých boxoch, tie označené a v policiach. to mi príde v takomto priestore praktickejšie ako zásuvky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
No pri pokladaní podlahy sme pozabudli na to, že sme sa rozhodli pre dvere otváravé von. Je možné dať dvere otváravé von, ak je dilatačka na vnútornej strane budúcej zárubne?
Odpovedať
@bellatrix27 nasa spajza ma 2,4 x 1,1 metra a dvere sme dali s otvaranim smerom von. Lutujem, ze sme neurobili trosku sirsiu aspon na 1,3 metra, takto nemozem mat mraznicku na bocnej strane, nedali by sa plne otvorit dvierka :-/. Bocne regale mame hlboke cca 45 cm a je to postacujuce. Prikladam starsie foto.
Odpovedať
@kreola police sú na mieru? Vyzerá to dobre. Tiež si myslím, že ideál by bol dvere otváravé von, dnu dozaista nie, málo priestoru a ešte by to zúžilo, radšej von alebo zasúvacie, ale je fakt, že zasúvačky nebudú tak tesniť, čo môže byť problém.
Odpovedať
@bernard_1 Police robil manzel z hotovych dosiek kupenych v hornbachu.
Odpovedať
Profilova fotka
no tu vam dvere dnu nevidu, takze bud sa budu otvarat von, alebo ja by som napriklad zvolila asi zasuvacky, to je v ramci priestoru asi to najlepsie riesenie. spajzu osobne bez dveri by som mat asi nechcela
Odpovedať
Profilova fotka
@bernard_1 pokial su tam len takto police, tak nevidim problem v tom, keby tam boli zasuvacky. Co by si tam potreboval tesnit akoze hluk nejaky alebo co? A ono zase nerobia sa ani taketo dvere z kvetu makoveho, ze by uplne vsetko prepustili.
Odpovedať
zasuvacie dvere by boli najlepsie, aj by to vyzeralo dobre, aj by to priestor setrilo, len ak to bude spajza v pravom slovazmysle, tak to bohvieco nebude, lebo nebudu dobre taketo dvere tesnit, tak potom ako kompromis mi pride otvarave von.
Odpovedať
My máme 1,1 x 2,1 m a v projekte sme mali posuvné dvere ale dali sme otvarave do vonka
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?