Nábytok na mieru a sluzby okolo toho

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Budem zariadovat byt po babke, ktory zrejme pojde na prenájom. Otázka znie - aky nabytok? Ikea? Alebo na mieru? Netreba žiadny luxus, ide o to, aby to bolo praktické a vydrzalo niečo... Problém je, ze potrebujem zabezpečit aj transport, vynos na 4.posch. bez výťahu a montaz priamo v byte (co Ikea cenu znacne navýši...). To uz možno aj nábytok na mieru, ktorý by (snáď) vydrzal aj viac?? Neviem, ako sa pohybuju ceny nábytku na mieru - každopádne by islo o viac kusov (nejake skrine, komoda, nejake kusy do predsiene, mozno aj jednoduchšia obyvacka). Viete mi poradiť nejakého spoľahliveho nábytkara (rozumna cena) so službami all inclusive (tj aj transport, výnos, montáž?). Bratislava a okolie, moze byt aj vacsi rádius, ak by sa to nepredrazilo (ako som sondovala, transport nebyva vždy uplne problém?). Okrem ceny je samozrejmosťou férova komunikácia a serióznosť firmy. Budem vďačna za všetky typy a názory!!
Odpovedať
1
2
@zrubo ale nie, nemam ta preco vyvadzat z omylu. Praveze velmi dobre hovoris ohladne toho zakazkoveho zhotovenia. Tak je to vlastne uz pri comkolvek, co si clovek vyberie davat si takto spravit. A co teda hovoris? Aj ste objednali, hej? Mam taky pocit, ze to bude to iste, co som ti chcel aj ja poradit.
Odpovedať
@marchenzo no jasne, rovno sa aj objednalo. boli sme pozriet v Bratislave, tam sa teraz nedavno prestahovali do noveho priestoru. som sa docital, ze to je teraz najvacsi showroom na Slovensku, tak reku hybajme tam. aj ked sme mali aj blizsie inu predajnu, ale ked som toto zahlasil doma, tak zena rozhodla, ze nie, ze ide sa do BA. tam mali povystavovane kadeco, tak sme sa nechali aj inspirovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo ono je fajn, ked si ides aj takto nazivo pozriet ponuku. Lepsie ti to aj vysvetlia, ked ti zaroven mozu ukazat a predviest ako tam je co porobene. Porovnam s tym, keby si si to len doma na obrazku pozrel.
Odpovedať
@fruko5 uznavam, ze to mas pravdu. a zvlast teda v takomto pripade, ked chce clovek kupit kvalitne a na dlhsiu dobu, ze neplanuje zase menit o rok o dva, tak je to lepsie. ty si tiez nieco takto kupoval v poslednej dobe?
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo no hej, je to pomerne nedavno, zaciatkom leta sme sa u nich v showroome boli pozriet. Povodne sme chceli len novu sedacku kupovat, ale nakoniec sme skoncili pri komplet celej obyvacke, ze sme objednavali a davali si robit. Tak celkom cerstva skusenost to je by som povedal. Preco sa pytas?
Odpovedať
@fruko5 tak to by kazdy chcel takych zakaznikov, ako ste boli vy. ale tak asi sa to vyplatilo, ked ste takto vo velkom vzali ten nakup. tak lebo by som tiez rad nieco a lepsie si vypocut nejaku cerstvejsiu skusenost nez taku spred piatich rokov. aj ked zase je pravda, ze tam by mi mohla byt napomocna skusenost z takeho dlhobejsieho hladiska, ze ako je to uz doma pri pouzivani alebo asi teda skor uzivani, ked sa jedna o nabytok a vybavenie domacnosti.
Odpovedať
@zrubo tak to som necakal hned takyto pokrok. Ale tak zase co sa cudujem, vsak uz ubehlo dost casu odkedy sme sa o tom bavili naposledy. Tak fajne teda a uz mate aj doma tie skrinky? Ci ste nakoniec aj nieco ine povyberali, ked hovoris, ze zena bola z toho taka nadsena? To je uz len krocik k tomu, aby ste odchadzali s nejakou neplanovanou objednavkou 😄
Odpovedať
@marchenzo tak by som povedal, ze neboli sme tam posledny raz. co sme chceli, to sme vybavili a objednali. toto mame na poriadku by som povedal. ona by hned brala toho viacej, to uz ju poznam, ale tak neda sa vsetko naraz. ale ako hovorim, budeme istotne davat robit este aj dalsie veci u nich.
Odpovedať
@zrubo ved jasne, nejde vsetko hned. Ale tak aspon mate vyhliadnute a nejaku prestavu aj do buducna. A hlavne nemusite hladat a behat a kazdy jeden obchod presjt a stracat cas. Takto uz vieme rovno, ze kam pojdete. Myslim, ze to bola dost prisnosna navsteva predajne vo vasom pripade.
Odpovedať
@marchenzo a vyzera to tak, ze to bude celkom blizka buducnost, co sa do predajne budeme vracat. lebo tak ti poviem, radsej to vybavim teraz, nech je doma klud, nech mi nepili usi 😄 lebo tak ci tak by sme potom este aj tie zvysne veci dokupovali, tak aspon to bude na poriadku vsetko. ak teda zase nieco dalsie nevyskoci, vsakze. no akoze v nasom pripade istotne, budu mat radost, ked nas zase uvidia, heh.
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím vás, hádam som sa ocitol v správnej debate. Keď je reč o nábytku na mieru, tak je to hádam dosť blízke. Máte skúsenosť s nejakým návrhárom interiéru? Nejde o zariadenie celej domácnosti. Skôr kuchyňa, možno obývačka.
Odpovedať
@pfabry myslim, ze si dobre trafil. len.. mas zaujem len o navrh, ci aj zariadenie chces kupovat od rovnakej firmy? podla mna by bolo lepsie vybavit vsetko naraz u jedneho predajcu, nech nemusis behat kade tade.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
To by som už asi uvidel podľa toho, ako by to vychádzalo. Ale nebránim sa tomu, aby sa to dalo spraviť všetko jednej spoločnosti. Zatiaľ som sa k tomu nejak nedostal, že by som sa tomu povenoval. Ani neviem, či mám hľadať niekde u nás v okolí Senca alebo môžem aj vzdialenejšie spoločnosti pozerať, či sa to vyplatí.
Odpovedať
@zrubo som si aj tak nejak myslel, ze ta nejakym sposobom spracuje a pristupis na to. Ale tak to zober z tej strany, ze ked sa to spravi, tak hadam na dlhsi cas uz budes mat pokoj s nejakymi takymito nakupmi, ci ani nie?
Odpovedať
@pfabry ved jasne, cena je samozrejme dolezity aspekt pri vybere. ale osobne by som asi uprednostnil hoc aj vyssiu cenu, ak by to tak vychadzalo v porovnani s inymi ponukami, keby to mam vsetko od jedneho predajcu. predsa len toto co sme sa bavili, ze je to sikovnejsie riesenie hlavne co sa casu tyka a behaciek. a mozno by sa pritrafila aj nejaka ta zlavicka, keby si robil vacsiu objednavku. @marchenzo co ti poviem, to nie je aj tak istota, ze uz bude pokoj 😄 ale tak pokoj ako pokoj, vsak zbytocne to zase nie je, ked sa to porobi.
Odpovedať
Profilova fotka
Ceny sa nejak neobávam, myslím, že máme vyčlenený na to dostatočný rozpočet. Tiež by som bol radšej, keby sa to dalo všetko spraviť naraz a jednej spoločnosti. Niečo sme už aj pozerali, ale tak čakám, že či mi niekto niečo z toho náhodou nespomenie, že má skúsenosť a podobne.
Odpovedať
@pfabry co teda nepovies rovno, ze co ste pozerali, to by sa ti asi skor niekto vyjadril k tomu, ci ma s danymi vyrobcami a predajcami skusenosti 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Tomu som chcel predísť, chcel som, že či niekto nespomenie tak opačne, že s čím ma niekto iný skúsenosť. Ale tak okej, Nesiu sme pozerali, akože zatiaľ len na nete, ale v pohode majú spravenú stránku, že je tam toho veľa, aj popis aj obrázky dobré ku všetkému.
Odpovedať
@zrubo Presne tak, nie je nad to, ked vsetko pekne sedi a pasuje ako ma. Raz sme si kupili z obchodu a po par tyzdnoch sme kupovali novy nabytok. Uz nikdy viac. Jedine stolar, ktory spravi na mieru, co treba.
Odpovedať
@eva_ave1 suhlasim s tebou, to taketo firmy, co robia na mieru, tak ti vedia aj vizualicie napriklad dodat k tomu, ked sa to planuje, ako si nabytok predstavujes. to je podla mna tiez vyhoda oproti tomu, ked mas len tak objednat napriklad nieco online, kde vidis ten nabytok z dvoch stran a podla toho, aby si sa rozhodovala.
Odpovedať
Profilova fotka
Toto je presne ono, že prečo radšej na mieru si dať spraviť. Vieš si tam podľa seba povedať, ako si čo predstavuješ a tým pádom, keď je to na mieru, tak nemusíš chodiť po predajniach s metrom a pozerať, čo ti bude vychádzať dopasovať doma, či to bude vychádzať a podobne.
Odpovedať
@pfabry ale tak aj ked davas robit na mieru, tak si vies ist pozriet do predajne nejake ukazky, z ktorych sa vychadza potom. vies, ze aj sa dohodnes, niekto z nich ti poradi, pomoze vybrat, pozries si materialy, farby, co su na vyber. niektori aj vizualizie robia najskor, aby si mal predstavu.
Odpovedať
@jaro_67 to ti ani neviem, ci by ti niekto spravil, ze sedacku presne podla tvojho navrhu. skor to je tak, ze maju nejake tie svoje veci ti vyrobcovia a predajcovia a potom uz ked chces spravit nejake upravy, tak sa dohodnete. ze vymenis latku na sedacke, farbu, ze ju budes chciet vyssiu alebo nizsiu a podobne.
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo tak da sa povedat, ze aj ked si upravujes nejaky model, tak si to spravis na mieru. staci, ze sa zmenia rozmery, ta farba alebo latka a uz to s povodnym prevedenim vela spolocneho nema. ale co si vsimam, tak teraz dost ludi vyhladava taketo sluzby, ze prosto nechcu kupovat hned nieco uz vyrobene, ale ked zariaduju, chcu to mat prosto podla seba, tak tym padom je toto cesta.
Odpovedať
@zrubo myslim, ze je velka pravdepodobnost, ze aj keby si ju ides navrhnut sam, tak utrafis do niecoho, co by mali v ponuke 😄 uz to, ci by bola na nozickach, ci nizkych ci vysokych, tak to uz su detaily, ktore sa daju doladit a spravit tak, ako by si chcel.
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro_67 ale tak jasné ,to pochybujem, že niekto príde, nadiktuje si presne materiál, farbu, rozmery atď, že toto mi vyrobte, takto to chcem. To sa všetko konzultuje. Však v tých predajniach robia aj takí tí dizajnéri, že aj z toho estetického hľadiska vedia poradiť, čo bude s čím pasovať.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?