Mozem zavriet rack do skrine vo vstupnej chodbe?

Dobry den, chcem sa spytat par veci ohladom racku. Pojde donho PUD zastrcky, 24 poe switch, patch panel, nvr a modem. Zatial nemyslim ze nieco viac. Chcem to dat do 19" racku 9U. Otazky: 1. Bzuci rack ked futro maka? 2. Mozem rack ktory bude vo vstupnej chodbe zakryt uzatvaratelnou skrinou ci budem mat problem s prehrievanim. Neplanujem do neho aktivne chladenie. Vopred dakujem za rady.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

Dobry den, chcem sa spytat par veci ohladom racku…
@mucha999 casom sa upecie (znizi zivotnost). vsetko zavisi ake budu pouzite komponenty, ale mas limitovany objem vzduchu, takze ako som pisal.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

Dobry den, chcem sa spytat par veci ohladom racku…
@mucha999 nerobil by som to... Ja ho mám v technickej a tiež sa riadne zahrieva...
Odpovedať
Takze mi z toho vychadza skrina s posuvnymi dverami ktore budem zatvarat len ked pride navsteva. Nechcem aby to ostalo neschovane. Mam tam el. rozvodny box a nad nim rack a nevyzera to nejak lakavo. A dakujem za rady.
Odpovedať
Profilova fotka
1) ak si kupis trosku kvalitnejsi rack (napr. Triton), ma perforaciu hore. Na bezne pasivne prvky to staci bohato. Predpokladam ze rack bude zaveseny na konzole. Ak ho chces zasekat, urobi sa komin s vyduchom a je to. 2) hucanie zavisi podla criev, ktore tam das. Kvalitne POE swithe su pasivne, ale nestoja 5.50. Dlho som mal lacny 1gbit/100mb 24p switch tenda, ktory mal aktivny fan, ale spravil som pasivne chladenie zdroja. ak chces, 70e a je tvoj (novy stoji myslim 200e, uniquity 500e+). V garazi mam 42u rack, je v nom priebezna teplota 12-17c. 24poe switch, baterky, NAS, bizuteria... PS rack kabinet nemusi byt novy, kludne ojazdeny, ale dobra znacka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

Takze mi z toho vychadza skrina s posuvnymi dvera…
@mucha999 elektro rozvádzač už vôbec nesmie byť zavretý v skrini. Pred rozvádzačom musí byť voľný priestor minimálne 80 cm (to hovorí norma). Takže kladnú reviziu na to už nebude možné vydať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od neutrino:

@mucha999 elektro rozvádzač už vôbec nesmie byť z…
@neutrino Dakujem za info. To je patalia, poradim sa s elektrikarmi co s tym.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

1) ak si kupis trosku kvalitnejsi rack (napr. Tri…
@mgx Mam just takeho Tritona ale len 6U a idem ho vymenit za 9U aby tam bolo viac miesta a vzduchu. Ale furt to je skrina co trci.
Odpovedať
Profilova fotka
@mucha999 mam tritona 42U a tiez je maly :). Ale je to v garazi, ked ma nastve, kupim mu brata :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

Takze mi z toho vychadza skrina s posuvnymi dvera…
@mucha999 akože kvôli návšteve skrývať rack do skrine mi príde divné.. Pekne ho naaranžuj a nech tam bliká a siveti čo najviac LED.. Budeš mať celoročnú výzdobu, nie iba na vianoce..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?