Ako všetko zladiť?

Ahojte . Nervy mám. Ideme prerábať chalupu vrchné poschodie+schody a neviem ako to zladiť. Nasťahovala som sa sem pred pár rokmi k mužovi, on už to mal zariadené, ja by som to samozrejmw úplne inak , ale budem sa snažiť nejak to zachrániť. Je toho viac. Kuchyňa je bledá, asi jelša. Chcem ju premalovat na sedo ...otázka aká k tomu pracovná doska?...podlaha je tiež bledá...ale ja by som strašne chcela tmavú pracovnú dosku. Nebude to vadiť? Taktiež ideme meniť plavacku....môže byť tmavá keď máme interiérové dvere a obložky jelšu?🙈🙈🙈 Nábytok máme väčšinou dub a šedá. Aj maľovať ideme pravdepodobne biele a šedé... Taktiež ideme robiť schody....aku dlažbu k tomu všetkému zvoliť?...som zúfalá. Dvere by som nerada menila, sú ešte v pohode Len či sa ťa jelša na dveroch bude hodiť k tmavo hnedej podlahe. A k tej tmavohnedé k podlahe, budú sa hodiť tmavo šedé schody? Ach, viem, je toho veľa, no neviem si rady. Ďakujem za pomoc.
Odpovedať
Profilova fotka
No podľa tohto čo píšeš a podľa fotiek je tam dosť kombinácii dreva. Ja nie som nejako pedant na tieto veci, ale toto je už aj na mňa dosť. Chceš linku na šedo? Nechceš radšej ísť do niečoho takého ako kašmír alebo biela aby to bolo svetlejšie?
Odpovedať
Profilova fotka
Mala si už niekedy tmavú podlahu ? Je na nej všetko vidieť
Odpovedať
Profilova fotka
Na schody by som dala lamino ako na podlahy. Tiež by som to dala do kuchyne, nech tých materiálov a farieb nie je až tak veľa.
Odpovedať
@dalileos áno je tu toho dosť a práve neviem, čo zmeniť...
Odpovedať
@dalileos takúto slabo šedú som chcela... Vymeniť podlahu , ak nie tmavú tak trošku tmavšiu ako mám..také isté aj schody.,..dvere som chcela dub, k obyvackovej zostave....alebo nie?...no proste ja vôbec neviem, ako to zladiť....
Odpovedať
ak by sa zjednotila podlaha, tak uz len to by vela spravilo, na mna je tam tiez tych dekorov proste vela. nejde o tom ze by jednotlive spolu nehrali, len je ich vela
Odpovedať
@victorka505 chápem...len akú podlahu prosím aby to ako tak "lahodilo oku?"
Odpovedať
Profilova fotka
Podlahu ked idete menit tak chcete ist do dekoru dreva? Vies, ze ci nieco nie sive alebo take a potom nebudu vadit ani tie dvere a lahsie sa k tomu bude ladit ostatok.
Odpovedať
@monitasabad ked si nevies predstavit co by spolu ladilo, chod najprv do predajne podlah a popytaj si ci by ti nejake vzorky nepozicali domov. Niektori s tym problem nemaju a vol radsej mensie predajne. Potom s tymi vzorkami chod do vzorkovej predajne dosiek ako jafholz, sezam...... A prikladaj k sebe jednotlive dekory, vonku na realnom svetle. A aby niekto s tebou isiel kto bude tie dosky drzat pri sebe. My sme takto povyberali farby do celeho domu. Z kazdej predajne sme si pozicali co sa dalo a kombinovali sme.
Odpovedať
Pokiaľ nechcete meniť dvere, snažila by som sa doladiť podlahy a schody ku dverám. Určite by som to nesilila, že tmavé podlahy, tmavšie... Ako bolo vyššie spomenuté, zobrať vzorky a skúšať na mieste, aby tie dvere ozaj neboli ako päsť na oko. Teraz je veľa možností, určite sa dá nájsť niečo, čo sa Ti bude páčiť a čo bude ladiť. Od toho by som potom hľadala nejaký odtieň sivej, ktorý by ladil k tej podlahe a dverám, keď teda chcete sivú s bielou. Skrátka , začala by som tým, čo idem zachovať a k tomu doladila postupne zvyšok.
Odpovedať
@monitasabad Typická ženská. Nasťahuje sa k chlapovi a už by všetko menila a prerábala, lebo sa jej to nepáči. A čo sa páči tvojmu chlapovi? Pýtala si sa ho na to?
Odpovedať
@chrobak7 žijem tu u 5rokov...máme spolu 3deti, nič som mu na začiatku nehovorila🙂 Ale myslím, že už môžem , či nemám právo?🙂 Môjmu je to jedno , nech je tam aj milión odtieňov a farieb...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
To je trosku odveci, vsak o to tu vobec nejde, aj keby tam byvala tyzden, tak koho akoze co do toho. Ide tu predsa uplne o nieco ine 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Pri podlahách máte možnosť objednať si vzorky, väčšina našich predajcov je ochotná aj veľké vzorky zapožičať po dohode. A so vzorkou môžete navštíviť niektorú z predajní s drevotrieskami a porovnať si, zároveň so vzorkou vidíte, ako bude podlaha vyzerať pod svetlom vo vašom byte na rôznych miestach a v rôznych fázach dňa. Sú aj výrobcovia podláh, ktorí majú kombinovateľné dekory - mimoriadne obľúbená je kombinácia kombinácia podlaha EGGER HOME GreenTec Classic Dub Monfort prírodný EHD014 a drevotrieska EGGER H1180 Dub Halifax prírodný. Obecne platí, že s drevom a jeho množstvom v priestore opatrne, rovnako tak s tmavými plochami, ak nemáte veľký priestor.
Odpovedať
podlahu a schodisko by som nejak zjednotil, vo farbe podlahy by som sa snazil najst aj pracovnu dosku na kuchynsku linku. kombinacia dvoch farieb dreva a dreva nie je este taka tragedia. co sa tyka stien, tie by som dal vsetky na bielo, nie zbytocne dalsiu farbu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ideal je zohnat si vzorky a podla toho vyberat, my sme sa snazili pozerat aj po nete, ze podla obrazkov, ale to sa tak neda, to uplne su obrazky farby zavadzajuce, treba ist osobne, vidiet, prirovnat si.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?