Značka náradia

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, používal som tie nepodarky parkside z Lidlu, čím ďalej tým sú viac nekvalitnejšie a kazia sa už po pár mesiacoch hobby používania (tohto roku som napr. chvostovú pílu ešte nepoužil). Hlavne ma štvu baterky nepodarené. Na vianoce som dostal 4Ah a už v marci bolo po nej, pritom som ju nenechal ani na mraze, ani nič... Rozmýšľam teda nad iným náradím. Máte niekto skúsenosti s Lux tools baterkovým programom? Je to vlastne lacná rada od OBI, ceny zhruba rovnaké ako parkside, ale ak by bola vyššia kvalita, šiel by som do toho. Ak nie, rozmýšľam nad Stanly (tie už sú ale drahšie, najmä baterky), alebo Worx, prípadne čo také by ste ešte odporúčili? Boschky aj black dekel sa vraj poslednú dobu tiež pokazili... A zas top kvalitu - dewalt a hilti si dovoliť nemôžem a ani mi to netreba. Ide mi najmä o to, aby boli náradia z rovnakej sady, čiže baterky medzi nimi zdieľam a aby baterka nestála stovku. Tie luxtools baterky sú za dvacku, alebo za 30 silnejšie a náradia už závisi od typu, ale napr. vibračna bruska je za 15€ a priklepka baterkova je za 40. Neviem sa rozhodnúť, bojim sa, že zase zainvestujem (aj keď nie až tak veľa) do lux tools a bude to rovnako naho.no ako parkside... Inač v lidli už nekupim nič, totalne šli dole s kvalitou, uplne shity predavaju, minule mi skartovačka šla 11 minut a zadrhla sa (napučal kondenzator) a to len preto, bo som chcel ušetriť 6 debilnych € oproti Hama 😄
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@michal_66 Už dlho sme sa sťažovali šefovi že na Bosch sú už aj náhradné akumulátory kaput a nič nevydržia. Tak išiel a doniesol z mesta De walt aku vrtačku z 5Ah batériami .A potom sa dokúpila ešte uhlová brúska a rázový uťahovák a naposledy svietidlo.
Odpovedať
@roman_droppa jaj takze vlastne viacej ste toho pomenili, ze uplne za nieco ine. Tie nahradne, to malokedy vydrzi tak dlho ako ked kupis normalne od zaciatku aku.
Odpovedať
@michal_66 Toto je super pravda! A neplatí to len pri ručnom náradí. Náhradné diely, či komponenty, hoc aj značkové a tých istých parametrov, nevydržia už toľko, ako tie, ktoré boli osadené vo výrobku od výrobcu.
Odpovedať
@petersd tiez som si to vsimol uz pri viacerych veciach. Proste musia to tak mat nejak nastavene, aby si bol nuteny kupovat nove a nove. Lebo inak si to vysvetlit neviem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
No keď sa môžem pridať aké sú značky náradia poloprofesionalne alebo také lepšie hobby ? Mám na mysli Einhell Hecht drillpro apod
Odpovedať
@onndrejj Poznám jednu nie najmenšiu stolársku firmu, kde gro výroby je montáž nábytku. Majiteľ mi vravel, že pred niekoľkými rokmi AKU vrtáčky, uťahovače a pod. kupovali len značkové od najznámejších výrobcov. Keď si ale raz porovnali ceny, tak zmenili filozofiu a už dlhšiu dobu kupujú len lacné mašinky. Postupne prešli konkrétne na Einhell. Vravel, že pri plnom profi nasadení im to 2 roky počas záruky vydrží (ale aj dlhšie, nie iba 2 r.) a potom neriešia žiadne opravy, výmeny AKU, či niečo podobné. Kupujú vždy nové mašinky. A takto majú stále nový náraďový park, čo je však podstatné, za zlomok ceny oproti vychyteným značkám.
Odpovedať
no my mame doma fakt ze kadejake naradie, ale este ani jeden typ ci znacka sa nam vyslovene neosvedcili. zakazdym to vydrzalo dlho, no asi nemame len stastnu ruku vo vybere takychto veci alebo ja neviem 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd a produkujú 5x viac elektronického odpadu ako ja, kto v r.2012 som kúpil bezuhlíkový skrutkovač makita a pracujem s ním dodnes. Batérie ešte stále fungujú tiež.
Odpovedať
@petersd mňa zaujal Hecht a Einhell... nejako to us skombinujem
Odpovedať
Rozdiel v náradí zbadáte hlavne v ergonómii, hlučnosti a precíznosti, napr. rezu- pokosové píly Múr vám rozbije hocaká zbíjačka, skrutku utiahne takisto každá aku skrutkovačka. Pri takýchto je rozhodujúci len výkon a výdrž/cena. Treba najprv. čítať recenzie na youtube. Niektoré značky sa zvyknú novými verziami vylepšovať (Parkside Performance), iné zhoršovať (tiež Parkside, ale obyčajné).
Odpovedať
@prirodokochac Si eko-spasiteľ sveta s tým svojím jedným staručkým aku-náradím!... Flotila zaoceánskych nákladných lodí sa však neustále rozrastá po svetových moriach,... , lietadlá a letecké linky pribúdajú,... Ale, úprimne povedané, vďaka Ti za Tvoj nevymenený akumulátor... 🙂
Odpovedať
@onndrejj Sused kúpil Einhell na 12v,ale neviem posúdiť životnosť,pretože ju málo používa ale je pravda že na bežné veci je dobrá.. Hecht má výborný servis /PD/ ale si myslím že je tiež taký dobrý priemer.. Ja mám 3rok. Parkside /zelená/ série Team 20 a som veľmi spokojný. Používal som ju pri skladaní záhonov a na hranoloch 10x10 som jej dal pocítiť,nakoľko "uťahovala" bez predvŕtania skrutky do dreva 6x160mm bez jediného problému, samozrejme že s aku 4Ah.. Niekedy som mal pocit, že sa mi vytrhne z ruky..Ja som za tú cenu veľmi spokojný.. Na stavbách som používal "Devaldky,Makity, Hilti" ale to je iná kapitola.. V prípade pokazenia mali zmluvu o výmene stroja do 24hod..Myslím si, že keď kúpiš Parkside na bežné používanie nič nepokazíš... NEROBÍM REKLAMU NA PARKSIDE!!!!! Podstatné je to že náhr.aku kúpiš za pomerne dobrý peniaz.. Ja som riešil v "došlej" aku tak že, som vymenil články už kvalitnejšie a mám vystarané, totiž aku batérie používam aj inde s adaptérom /miesto Makity/ na aku pílu na konáre v záhrade, aku Wapka a v poslednom rade ako mi prídu objednané aj záhradné nožnice tak aj na "ich pohon", pretože origo aku k píle, Wapke sú sotva 2Ah /bez označenia/ ale to mi nevadí.. 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?