Náradie Parkside vs Lux tools

Ahojte, mal niekto tú česť s náradím Lux tools (baterkový program - všetko na jednu baterku) a vie to porovnať na základe vlastnej skúsenosti s Parkside? S parkside nie som spokojný hlavne preto, že sa totálne popsuli. Sú lacné, ale šmejdy. Z 10 bateriek mi po roku žije jedna jediná. Na vianoce mi žena dala 4Ah baterku Parkside a už je po nej a to nebola ani na mraze. Lux tools má na obi stránke celkom vysoké hodnotenie. Je mi jasné, že sa to nemôže porovnávať s makytou, alebo Stanly, ale na také bežné domáce potreby by azda mohlo stačiť... či?
Odpovedať
@arcticcode za tú cenu určite radšej worx. Predávajú aj v obi. Jednu malú používame na sdk kôli skutočne malej váhe (pri kartone každý gram cítiť)😉 už 3r a žiaden problém.
Odpovedať
Myslím, že všetko je o marketingu, oblbovaní a peniazoch. Doteraz som neprišiel na to, prečo v posledných obdobiach začala taká masívna kampaň a pretlačovanie aku náradia takmer všade. Normálne sa mi to prieči so "zelenou agendou" a nesedí mi to. Na jednej strane nám napr. kážu kupovať platené tašky, lebo majú "dlhodobé použitie" a na druhej strane nám húfne podsúvajú akunaradie, kde je jasné, že ho treba pravidelne obmieňať, alebo každú chvíľu meniť nové baterky,... (a možno o to hlavne ide). No ale k veci. Z tých laciných akunaradí si môj známy, ktorý ho používa aj profesionálne pochvaľoval zn. Einhel. Či to ešte pláti, to neviem, lebo všetko sa po čase - keď si ziská meno, domrví. Ja práve preto používam "čokoľvek", no ale keď chcem niečo značkové, tak kupujem modrý Bosch. Aku náradie preferujem len tam, kde by vyslovene sieťový kabel zavadzial. No a kompletný akuprogram s jednou baterkou by som si nekúpil v žiadnom prípade.
Odpovedať
Profilova fotka
Mám parkside 4 a možno už aj viac rokov a prvú baterku. Stále drží. Neskúšal si sa informovať priamo v Lidli? Nemáš niečo s nabíjačkou? Akosi sa mi nezdá, že by si mal také šťastie na baterky.
Odpovedať
@arcticcode fakt ale je že modrý Bosch sa dá kúpiť za 100€ tak treba porozmýšľať či sa niečo neznáme oplatí kupovať. Za 100€ dve batérie v balení a potom dokupovať len samotné tela náradia. Napr. Nedávno som kupoval Bosch profi s príklepom za 45€ len telo😉🤔
Odpovedať
@arcticcode " makytou, alebo Stanly, " 1.značku vyrába Makyta Púchov??? 2.značka je neznáma.... Tak sa nečuduj, že batérie Ti "záhadne" vypovedajú službu 😉 Ja mám veľa vecí z Lídla, /myslím ručné náradie/ X 20 Team a aj veľa batérií, myslím že prvá je už cca 2roky stará /dokopy sedem /7/ a čuduj sa svete, držia mi zatiaľ bez problémov...Nepoznám Tvoj spôsob zaobchádzania batérií na spomínanú značku, ale to že Ti manželka darovala na Vianoce 4Ah batériu a "už nedrží" sa mi zdá za vlasy potiahnuté 😶 pretože ak si ju "vytĺkol" a nenabil /alebo sa nejakým spôsobom nenabila/ tak sa potom nediv 😢 ..Nie je to chyba batérie, ale Tvoja 🤔 A ešte niečo, nedávno som nakupoval 12v batérie do minibrúsky a po prevzatí som zistil že som nesprávne objednal typ batérií a tak som jednu rozobral a články, ktoré som zistil že dali tam ozaj kvalitné, nie ako predošlé, prehodil som do akupacku Bosch /z oscilačného náradia/ kde denne ich používam a ver mi že potrebujem vybrusovať kúty na klieštinách, kvôli natretiu ochr.náterom tak mi vydržia non stop 1,1/2 potom do nabíjačky cca 45min. a fičím ďalej..Takže NEVERÍM že sú také zlé tie akumulátory z Lídla čo máš Ty..Niekde nastala chyba, ale u koho??? 😉
Odpovedať
@arcticcode neviem, čo s tými baterkami robíš ale práve parkside má na svoje pomery baterky celkom luxusné. Minimálne v porovnaní s hobby triedou má baterky pravdepodobne najlepšie, od minulého roka majú dokonca balancer, čo nemajú niektoré top značky. Mám ich aj 5 rokov a stále fičia. Ak ti odišla po pár mesiacoch, tak ju reklamuj.
Odpovedať
@podko "Z 10 bateriek mi po roku žije jedna jediná. Na vianoce mi žena dala 4Ah baterku Parkside a už je po nej a to nebola ani na mraze. " Myslíš že sú na vine zlé akumulátory??? S reklamáciou neverím, že uspeje..Ale za pokus ako píšeš, nič nedá.. 🙂
Odpovedať
@arcticcode v principe to mas jedno co sa tyka kvality tiez mame parkside viac rokov a drzia a to moj svokor je napr runtos na naradie... skor by som povedala ako pisu nizsie s baterkami bude problem u teba nabijacka moze byt hlavny problem pozrela by som aj parametre lebo ak mas nabijacku len na 2Ah a strcis do nej tu 4Ah pojde vies kam znicis ju .... Co sa tyka reklamacii obi hlavne pri znacke lux nema problem bud dostanes novy kus alebo vratia peniaze teda ak neni evidentne ze si to znicil sam.... @technik007 stanley je neznama znacka??? Vyrobca zastresuje hlavnu znacku a mas podznacky hlavna je dewalt ktoru do velkych marketov nepustaju len na maloobchod potom velkoobjemovy stanley a najnizsia rada je blackanddecker ktoru marketingovo pchali okolo vianoc aj do lidla... @petersd akucky sa tlacia lebo je po nich dopyt ludia nechcu kable tahat za sebou.... Einhel je tak ako ine znacky a je to jedno ktora ak trafis dobry vyrobok vydrzi ak nie budes reklamovat ale co sa tyka pomer cena vykon su drahy obzrela by som ine....
Odpovedať
@zuzanale mozes mi prosim ta blizsie popisat, preco by mala nabijacka na 2Ah bateriu znicit 4Ah bateriu? Tym ze ju nabija nizsim prudom po dlhsi cas? Pretoze napatia oboch baterii su rovnake.
Odpovedať
@profistavbari je to fakt, parkside som kupil pred par rokmi a uz som aj musel nahradne baterie dvakrat zhanat, nervozny som z toho a teda uz sam som prisiel na to, ze sa neoplati nejako kupovat taketo veci a treba radsej ist do znamejsieho, kvalitnejsieho, co viem, ze vydrzi coto 😉
Odpovedať
@zuzanale "stanley je neznama znacka?" Kde som písal že STANLEY je neznáma značka??? Treba pozrieť na čo som reagoval 😉
Odpovedať
Sledujem po nete aj hodne praktických testov, referencie naradí. Pravdou posledných období je aj to, že s tou lidlackou značkou to ide dole. Konkrétne pri testoch akuvrtačiek testeri mali značné výhrady ku akumulátorom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzanale To by som si aj ja chcel dať vysvetliť,nabíjanie spomínaných aku 😉 ...Myslím si,že máš nejaké špatné info o nabíjaní... 🤔
Odpovedať
Co sa tyka Lidlovych akulumatorov tak sa treba vyhnut lacnym ksuntom (2 a 4Ah baterie prvej generacie) co sa tu predavaju (ako ich dokazete zohnat 😢 ). Ja som si objednal v ceskom shope kde ich maju dostatok i v akcnych cenach Performance 4 a 8Ah s bluetooth modulmi.
Odpovedať
@petersd poprosím aspoň 2 linky, kde mali testery výhrady ku akumulátorom.
Odpovedať
@podko Behám najmä po YouTube,... linky na konkrétne testy si neodkladám. Ale o tých 20V aku si to pamätám dobre. A aj niečo v tom zmysle, že uvádzaných 20V je tiež len marketing. Skôr by bolo treba debatovať o reálnych 18V
Odpovedať
Profilova fotka
Co som postrehla, tak viacero ludi hovori, ze to Lidl naradie uz nie je to co byvalo na zaciatku. Ze to islo kvalitou dolu.
Odpovedať
@rkorba @technik007 nejdem sa hadat ale bolo mi povedane ze bateria aj nabijacka ma nastavene nejake programy co sa tyka vybijania nabijania a kapacity clankov + prehrievania preto aj je zakladna nabijacka pre tie slabsie a pre silnejsie radsej inu nabijacku pripr rychlonabijacku ktora je kompatibilna a nastavena aby baterka mala zivotnost ak je tato ifo zla beriem spat....
Odpovedať
@petersd pýtam sa preto, že po youtube behám aj ja a nevidel som video, ktoré by hovorilo, že tie batérie sú zlé. Či uvádzajú 18V alebo 20V mne osobne je jedno. Áno niekoho to môže pomýliť. Ale aj taký Dewalt v USA uvádza batérie 20V 🙂 Nechcem tu len obhajovať lidl akumulátori, ale v hobby triede to je za tú cenu najlepšie čo sa dá zohnať. Ak si mám vybrať medzi parkside, lux tools, gude a pod. tak mi stále kvalitovo aj cenovo vychádza najlepšie parkside. Samozrejme profi značky sú niekde inde, ale to si každý musí zvážiť, či mu to za to stojí alebo nie.
Odpovedať
@podko Súhlasím. A Lidl aj najmä kvôli tomu, že tu som doteraz nikdy nemal problém s reklamáciami. I keď mám taký subjektívny pocit z posledných dvoch reklamácii, že sa to už aj v tomto začína pomaly meniť ku horšiemu.
Odpovedať
@petersd čo sa týka reklamácií, mal som podobnú skúsenosť. Pred pár rokmi nebol žiadny problém, ale minulý rok som reklamoval náradie na 3-krát. Prišlo vyjadrenie, že náradie je v poriadku, ja som s tým nesúhlasil, oni to tam poslali znova. A asi ich to po treťom raze prestalo baviť, tak mi vrátili peniaze 🙂 Aká cena, taký servis 🙂
Odpovedať
@petersd ti Lidl robil problemy pri reklamacii? Nechceli uznat alebo ako?
Odpovedať
Zalezi asi od naradia, ponorna aj priamociara pila boli u parkside absolutne bezproblemove, zato brusky ani zadarmo, za vikend som znicil aj excentricku(aku) aj vibracnu(do siete). Nasledna reklamacia a kupa bosch pro za 80eur.
Odpovedať
@tomino_33 Áno, niekedy nebol žiaden problém, reklamáciu riešili automaticky, väčšinou vrátením peňazí. Teraz špekulujú, kontrolujú, dokonca ešte aj krabicu od naradia požadovali. Toto ma už riadne prekvapilo, lebo aj bežné malé predajničky všade vedia, že originálne balenie výrobku vôbec nie je podmienkou ku riešeniu reklamácie. Nedávno ma vykrúcali v OBI pri reklamácii ledžiaroviek. Pani sa videlo "moc podozrivé", že reklamujem žiarovku teraz ku koncu záručnej doby (3 mesiace pred skončením) Všetko mi to pripadá ako nejaký nový spoločný prístup reťazcov a pokyn ku "vybavovaniu reklamácii" zákazníkom.
Odpovedať
Einhall mi kamarat, čo robi v merkury neodporučal, lebo že to by ani ciganovi nepredal. Neviem prečo 😄 Stanley je známa značka a je super. Mal som vrtačku aj flexu + dve baterky. Normalne by ti to až ruku vykrutilo. Worx má svokor vrtačku aj flexu, porobí dva tri mesiace a buď sa vylámu zuby na prevodovke, alebo zhorí motor, alebo niečo také. Navyše worx sa cenovo nedá porovnávať s parkside, ani s lux tools. Ja myslím, že keď mám dať 180€ za worx aku priklepku, tak to kurwa musí rafať a nie že po troch mesiacoch sa vyláme prevodovka. To kde sme? Parkside priklepka za 39€ bez bateriek. S baterkami za asi 79€ (tá sada s nabijačkou atď), alebo sa vrátim späť k stanley za 129€ sa dá zohnať celý kufrík s dvoma baterkami a nabijačkou. Akurat nova baterka 80€ to sa mi nechce dávať 😄 Takže asi to risknem a skusim lux tools. Recenzie majú dobre, pre moje potreby to bude stačiť.
Odpovedať
@petersd Lebo aku náradie je super, nepotrebuješ sa zaondievať s káblami, najmä keď robíš napr. vonku. Teraz som na veniec potreboval navrtať 8 roxorov, vieš si predstaviť, že by som kvoli tomu musel vyťahovať predlžovačku a vrtať ich 3 metre v lufte s 3kg vrtacim hovadom? (Zhodou okolnosti tiež parkside). A kabel mi tam visi jak pipik z rebrika, no len na oštaru. S aku priklepkou to mam raz dva navrtane.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, ja som kúpil lux tools akučku v akcii s 85 na 30. Toto je tá beštia https://www.obi.sk/akumulatorove-skru... Ako je super má 2 baterky a aj svetlo, a je 2 prevodová. Zlatý nástroj, a to som kúpil úplnou náhodou len som išiel kúpiť sáčky do vysávača. Ja som úplne iný extrémista a já mám rád cmi značku. Zatiaľ to narádie ide. Ešte dávno bolo náradie OK! v Baumaxe a tam všetci kikiríkali že sa to kazí a tak a verte mi veľa toho to porobilo a furt to jede. Ale to náradie používam zatiaľ len v bytoch. A za mňa pri občasnom používaní platí že treba mať náradie na kábel. a také struktovačky to je jedno aj keď to 2 roky vydrží a potom kúpiš nové.
Odpovedať
@zuzanale ""prehrievania preto aj je zakladna nabijacka pre tie slabsie a pre silnejsie radsej inu nabijacku pripr rychlonabijacku ktora je kompatibilna a nastavena aby baterka mala zivotnost"" Akumulátoru je jedno /2alebo 4Ah/ ktorou nabíjačkou budeš nabíjať, pokiaľ nepotrebuješ nabiť rýchlejšie /doporučujú rýchlonabíjačku/ ale VŠETKY nabíjačky sú kompatibilné na nabíjanie príslušných aku, v tomto prípade trieda X20TEAM..BUĎ bez obáv že je to tak ako píšem, lebo mám 4nabíjačky a ktorá mi príde pod "ruku" tak s ňou nabíjam a ver tomu že sa mi nestalo že by som nevedel nabiť aku...Nedošlo k nehode a používam aku náradie a tiež k tomu akumulátory a BEZ problému...Nebola ŽIADNA špatne nabitá alebo prebitá... 😉
Odpovedať
@petersd krabicu? akoze si zacali este aj vlastne podmienky pri reklamacii vymyslat? a podozriva reklamacia? akoze mam dost. by ma zaujimalo, ci to dostavaju pokynom, aby to takto riesili, alebo proste im je lepsie cloveka odbit, ako by to mali nejak vyriesit.
Odpovedať
Už mám dva výrobky lux tools, chválim. Ak vydržia baterky, parkside pojde takoj na bazoš.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?