Ako postaviť prístrešok na auto 5x5?

Zdravym vsetkych .idem robit pristresok ako je na foto stlpy chcem dat betonove pravdepodobne 25x25cm.chcem to robit bez stav povolenia tak stlpy budu na 5x5metra a strechu chcem s rozmerom 6x6m tak presahy budu po pol metra do kazdej strany.Otazka znie budu stacit hranoly co pojdu na stlpy s rozmerom 20x24cm aby sa to neprehlo?nato pojdu krokvy 8x16cm.sklon bude asi 25cm medzi prednymi stlpmy a zadnymi.Na strechu pojde tatransky profil 19x2,5cm a sindel a nato fve panely.dakujem za odpovede
Odpovedať
Ja mam na krove skoro 9 metrove a nic sa s tým nerobi. Určite to neprehne a uz vobec pri tej hrúbke
Odpovedať
Nikto.nic?
Odpovedať
@martin25 áno stačí taká hrúbka, skôr si myslím že jeproblem v rozmeroch.je jedno koľko budú od seba stĺpy, počíta sa plocha strechy/úžitku.
Odpovedať
@tominohorvath nepocita sa plocha strechy, ale hranice vymedzene krajmi stlpov. @martin25 5x5 je blby rozmer.. vnutro budes mat len 4.5m co je na 2 auta malo. Porovnaj si to napr ako je to pri nakupnych centrach. Od stredu 1 ciary po stred druhej je cca 260 cm (kaufland Presov-Sekcov), takze pre 2 auta je to 520 a to sa tazko vystupuje medzi 2 auta. Ja mam uz ohlasku na nieco podobme a mam to na 6.2 x 4
Odpovedať
@mr79 budem tam parkovat len jedno auto mam to naprd riesene :(mam parkovisko 70m2 10x7m ale dve auta tam nedam vedla seba
Odpovedať
Skúsim sa sem votrieť s mojou otázkou. Tiež plánujem robiť takýto prístrešok, len s tým že jedna strana bude postavená na plote z DT. Stačí rozmer dt 20, alebo radšej pod stlpy každé 2m dať stlp z dt 25?? Bude to asi cca 6x6.5 m a na strechu plánujem dať ocelové nosníky. Čiže po stranách chcem 3 nosné stlpy s odstupmi cca 2metre
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@martin25 ahoj, ako si nakoniec dopadol s prístreškom nad autá? aké rozmery? zmestia sa ti dve autá?
Odpovedať
Svokor robil prístrešok pre 2 auta s rozmerom 5,55 x 4,5 m.
Odpovedať
Profilova fotka
Keď som sa rozhodoval stavať prístrešok, tiež som chcel 5x5,aby som neriešil stavebné povolenie. Načrtol som vápnom rozmery, ale keď som si tam postavil 2 auta vedľa seba, tak to bolo tak, tak, že sa pomaly nedalo bez buchnutia do dverí druhého auta otvoriť dvere.Skrátka to bolo málo, a to nehovorím,že sa okolo aut nedalo ani chodiť.Tak som postavil prístrešok o šírka 5,62 x 5,35dĺžka.Tieto rozmery sú dostatočné,a to nemám ani veľké autá.Jeden Opel kombi Sport Tourer,a druhé Suzuki Swift.
Odpovedať
Profilova fotka
tak zalezi kde bude pristresok, ak bude mat miesto okolo seba daju sa dat auta aj tak, aby si mal priestor an na otvarenie dveri. s rozlohou 25m2 sa da vseliako vyhrat
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Da sa auto parkovat opacne tj jedno predkom druhe zadkom. Sirka aut v pohode do 200cm aj so zrkadlom vo vacsine pripadov, cize 400cm plus 20cm medzi nimi, to je 420cm, ak je z oboch bokov priestor, tak sofer vystupi normalne. Pripadne da sa kupit lambo, a otvaranie dveri do hora..
Odpovedať
@dusantt Nemusi kupovat lambo, v tuningovych obchodoch sa daju kupit aj vyklopne panty. Ma to dve vyhody : 1. nemusis riesit sirsi pristresok. 2. zlepsis image auta 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ascedant to by som namontoval povinne vsetkym expertom, co na parkoviskach pred obchodmi nevedia normalne otvorit dvere na aute aby nastupili a vystupili, ale musia otrieskat vedla stojace auta.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Dobrý deň, máme o tejto problematike článok: https://gardeon.sk/pristresky/vyber/r.... Ak by ste v budúcnosti mali záujem, ponúkame oceľové prístrešky https://gardeon.sk/pristresky/, pri ktorých používame maximálne rozostupy stĺpov pri šírke 6 m a hĺbke 4,1 m. S pozdravom Filip za tím GARDEON.
Odpovedať
@garazenakluc stĺpy mám uz vybetonovane
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?