Prístupová cesta a hypo

Ahojte ,dnes som sa náhodou dozvedela,že sused ide kúpiť polovičku prístupovej cesty (ktorá nás delí) druhá polovica ostáva obecná. Cesta je široká 3,7m.Coho sa teraz obávam či dostaneme hypo s tak uzkou prístupovou cestou.Alebo s čím môžme mať problém v budúcnosti.dakujem za rady. Stavebné povolenie už máme.chvalabohu.
Odpovedať
@tinkybinky Čo znamená polovicu? Že kupuje polovicu z celej šírky, alebo kupuje polovicu podielu z celej cesty? A prečo kupuje prístupovú cestu? PRečo nemôže zostať obecná? Môžeš aj ty kúpiť druhú polivcu? Alebo tebe to nepredajú? Veľmi vágne napísané zadanie. Na takúto otázku sa nedá opovedať.
Odpovedať
@chrobak7 ahoj neviem prečo kupuje zajtra idem k nim. Kupuje cestu po dĺžke čiže z tých 3,7 budú dve parcely jedna jeho jedna obecná v roznakej šírke.Cize oficiálna prístupová cesta bude mať 1,85m šírku Myslim ,že obec by nám predala tú druhú polovicu pôjdem určite v pondelok na úrad. Len mám obavy čo čítam na nete,že bude problém s kolaudáciou aj s hypo.
Odpovedať
Bez riadnej pristupovej cesty (co 1,8m siroka urcite nie je) zabudni na stavebne povolenie a na hypouver. Aky to ma vlastne zmysel, ze si to odkupujete? Sused bude mat inu pristupovu cestu? Ved to trochu rozpis. Ak je to cesta len ku vasim pozemkom, obec sa toho velmi rada zbavi lebo ju nebude musiet udrziavat, odhrnat sneh, ziadne verejne osvetlenie....kazdopadne ak to mas jedinu cestu, tak toto vyrazne znizi cenu pozemku. Osobne by som pozemok bez riadnej pristupovej cesty nekupil.
Odpovedať
@danculd stavebné povolenie už máme. Kukaj my sme ružový ,sused modrý ,cestu vidíš .On má ešte jednu prístupovú cestu z predu. Nechápem prečo všetci za ním odkupuju polovičnú časť tej cesty a hlavne prečo im to mesto predáva ,choré. My ideme stavať prvý je to obrovské pole stavebný pozemok máme zatiaľ len my. Ani spať nemozem
Odpovedať
@danculd oranžový obdĺžnik je polka tej cesty čo chce kupit
Odpovedať
@tinkybinky Urcite sa to snazte zvratit lebo takto budete "hotovi". Ved tam vam potom nepride ani domiesavac, nic vam tam nedovezu..... Jedine ze by ste sa zase vsetci v rade dohodli a cestu si urobili na ukor vasich pozemkov. Koho su tie pozemky a kto to rozparceloval?
Odpovedať
@danculd oni nám povolia prejazd určite.Skor sa obávam tých veci do budúcnosti hodnota pozemku ,kolaudácia,ťahanie sieti ,hypotéka. Tie pozemky boli rozparcelovane ,vedľa nás je v suk.vlastnictve ale ona nám nepredá časť na cestu to viem .Za našou parcelou je gro Štát potom pozemkový fond a dvaja vlastníci.ja som na nervy.pojdem na úrad ale musím nájsť správne argumenty. Príde mi to absurdné pred 2tyzdnami nám dali stavebné povolenie a teraz predaju prístupovú cestu v nášmu pozemku
Odpovedať
@tinkybinky Treba zistiť, aký je dôvod, že mesto predáva pozemok pod verejnou komunikáciou súkromnej osobe. Trend je skôr opačný - súkromné pozemky pod obecnými cestami sa prevádzajú na obec, zvyčajne za symbolické sumy. Toto je nezvyčajná transakcia. DAj potom vedieť, čo si zistila ma miestnom úrade.
Odpovedať
@chrobak7 ahoj už je to poriesene chvalabohu kladne pre nás.Volali sme s primátorom ešte o žiadosti o odkúpenie cesty ani nevedel a hneď povedal partnerovi ,že neexistuje ,že mesto určite cestu nikomu nepredá.Sused si asi len naivne myslí ,že mu to prejde.Aj primátor hneď poznámku hodil ,že čo sú to za spôsoby od suseda. Takže som šťastná a ďakujem všetkým za reakcie.V ten víkend som vôbec nemohla spať úplne na nervy situácia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?