Najvýhodnejšia hypotéka pri sume 50 000 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Chystáme sa vziať hypotéku na dostavbu domu. Skúsili sme SLSP, kde máme bežné účty, kde nám vypočítali pri 50 000 sume splátku 230 € bez poistenia na 29 rokov, s 5 ročnou fixáciou. Myslíte si, že je možné v inej banke získať výhodnejšiu ponuku?
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby ale samozrejme zaujimaju ma aj celkove naklady na uver, lebo ako vieme pri darebnych bankach urok je len mala cast skladacky...
Odpovedať
ahoj. ja som dlhe roky bola klientom slsp... no najlepsie podmienky uveru mi poskytla VUB. tak som nevahala a sla... som spokojna. momentalne ma vyrocie fixacie a keby to bolo mozne tak by som najradsej isla do mbank - su tam minimalne poplatky, urok garantovany po cely cas, moznost splatit uver formou mimoriadnych splatok kedykolvek v priebehu roka bez poplatkov - jedine co ma odraca je investovat 250 eur do poplatkov na znalecky, orig LV, suhlas banky s predcasnym splatenim,... pokusala som sa o refinanc pred rokom a chcela som este navysit hypo (splatit 3000eur a zobrat/navysit hypo o dalisch 20tis eur, znalecky bol na 51tis eur na byt) no nedopadlo to dobre .. ponukli mi hypo na 5000eur! ostala som fakt znechutena, lebo to bol vysmech. vsetky doklady som mala a oni mi ponukly hypo vo vyske 5tis eur.... takze teraz mam obavu znova investovat to papierov a kludne mozu povedat ze uver neposkytnu... keby som bola na zaciatku urcite by som vybehala viacere banky. momentalne fakt najlepsie dava mbank (no beru do uvahy napr aj kreditne karty - ako negat.jav) a na druhoom mieste VUB . ked mas vsetky doklady, bola by hlupost nevyskusat viacere moznosti. vzdy je najlepsie obehat viacerych. jasne ze nie je podstatne % uroku ale RPMN - celkova miera urokov, to sa da najst na nete, resp info davaju aj banky. napr slsp nepotrebuje doklad o prijme lebo udaje si vytiahne zo soc poist. ..
Odpovedať
@abobo tak ber :-D
Odpovedať
@abobo no, dnes si banka okrem poplatku za poskytnutie a poplatku za bežný účet toho veľa nevyberie
Odpovedať
@finsluzby ano iba poplatok za poskytnute a vedenie bezneho uctu. dost podstatne su aj podmienky mimoriadnych vkladov, moznost vyplatit hypo skor bez co najmensich poplatkov ..
Odpovedať
Profilova fotka
@viierockaaa RPMN je tiež len orientačné ! veď kto vie aká bude úroková sadzba po skončení fixu ?
Odpovedať
aj mne tu niekto poradí? pracuje iba mm, ja som nezamestnaná. máme dve deti.mm má hrubý príjem 900eur. čerpáme stavebné sporenie 233e mesačne a chceli by sme další úver na 40 000eur. myslíte že nám dajú? a ak áno, v ktorej banke a s akým úrokom a rpmn?
Odpovedať
@pancake No s vasimi prijmami a pracovnou situáciou by to bola uplna financna samovrazda...
Odpovedať
@pancake bohužiaľ, musím súhlasiť, ale dá sa to - zrefinancovať stavebné sporenie novým úverom + tých 40.000 eur navyše - výška splátky dosiahne splátku na stavebnom sporení
Odpovedať
@finsluzby ahoj. chcela by som sa ešte niečo spýtať, možno s tým máš skúsenosť. a ak je to totálna blbosť, tak sa ospravedlňujem. výška úveru nám kvôli tým neuznaným dietam a rodičáku vychádza len 34 000,-. Disponibilný zostatok nám vyšiel len ca 106,- EUR. Ale nám prihliadli na to, že u nich momentálne bez problémov splácame úver mesačne 151,- EUR, takže akceptovali túto sumu a nie disponibilný zostatok. Potrebovali by sme ale ešte aspoň o 4000,- EUR dostať viac (samozrejme aj viac ak by šlo, len nechcem mať veľké oči). A teraz moja otázka. Je možné k žiadosti napísať aj nejaké čestné prehlásenie, alebo žiadosť o výnimku, vzhľadom na to, že nám tie peniaze chodia mesačne oficiálne ku nim na účet, čiže ich reálne máme a sme schopní platiť aj vyššiu splátku? Vedeli by na niečo také prihliadnuť, alebo je to úplná haluz. Možno je to blbá otázka, ale skúšame každú možnosť. Alebo má finančný poradca také možnosti, aby nám niečo takéto vedel presadiť? Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
@lucia80 posielam ti na sebe mobil v ip, brkni mi, niekedy je lepšie celú situáciu prejsť po telefóne ako vypisovať si a hľadať príspevky.
Odpovedať
Profilova fotka
skuste unicredit banku......
Odpovedať
Článok sa načítava...
@finsluzby ahoj. ďakujem za ochotu. Tel. číslo mi neprišlo, ale myslím že to pôjde aj takto. Nechcem zbytočne otravovať. Len som chcela vedieť, či našim čestným prehlásením o vyššom príjme (čo si môžu overiť na našich účtoch) môžme vytĺcť vyššiu hypotéku, alebo sa s tým len zhovadíme. Na jednej strane mi to príde logické, ale na druhej by to mohol kde kto zneužiť, a vypisovať takéto prehlásenia, tak neviem. Skúsime asi ešte zatlačiť na pani z banky a podľa toho čo povie sa rozhodneme.
Odpovedať
@miroslava28886 tam nám to vyšlo ešte horšie a teda pani bola tak neochotná...známy má hypo odtiaľ a má problém s tranžami, nechcú mu uvoľňovať dostatok peňazí. viem že rodinné prídavky im uznali ale pani je na invalidnom, čo je jej regulérny príjem a ten jej neuznali. Tak neviem.
Odpovedať
@lucia80 posielam ešte raz :-D
Odpovedať
@mirooslav ponuka HU s prispevkom pre mladych v SLSP: 49000eur na 30rokov, 3,89% fix na 5r. Poplatok 399 eur, cisty prijem 750eur. Zevraj by sa dalo 3.69% :-D ak si clovek da kreditnu kartu alebo sporenie. Uroky su asi horsie pri HU s prispevkom pre mladych, odhadujem...
Odpovedať
Profilova fotka
@patriktn Sú úroky horšie ! my sme skončili na 2,94 % .
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby Dobry den! Chcela by som sa opytat,ake podmienky musime splnat pri hypoteke pre mladych? Ak manzel ma viac, ako 35 rokov, tak mozem byt ziadatelom ja tej hypoteky?Za odpoved vam vopred dakujem!
Odpovedať
@frezia11 v danej situácii je nutné rozdeliť bsm a manžel môže vstupovať do úveru len ako solidárny spoludĺžnik z titulu príjmu, nemôžete tento úver brať ako manželia, inak sa stráca nárok na špm.
Odpovedať
@curious_george neviete ako to fuguje vo VUB-ke so splatkami? cez IB ked sa pozeram mam tam 3 vypisy na uver v prvom je cerpanie, druhe dve obsauju len splatku uroku ziadnej istiny (to su spolu 3 mesiace) ked sa vsak pozriem na detail uveru dlzna suma je uz o nieco mensia ako keby chybal posledny vypis. A kazda splatka je inej velkosti.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?