Hypoteky 2024

Plynova diskusia sa ujala, skusim teda este hyposky. Uz vie niekto ze ako to bude? Z medii idu len kadejake nepresne informacie. Uz bol schvaleny nejaky konkretny zakon? Udajne to slo cez nejake zrychlene leg konanie...
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od uhlikova_stopa:

Plynova diskusia sa ujala, skusim teda este hypos…
@uhlikova_stopa vzhladom na to, ze nrsr este nemala "normal" zasadnutie, nebol v tomto volebnom obdobi schvaleny este ziadny zakon, takze ani tento konkretny o hypo. Zasadnutie je planovane 6.12.2023, takze si to mozes sledovat a uvidis. Navrh si vies ale vyhladat (cca znenie je prelinkovane aj v plynovej diskusii) a zrejme tak nejak to +- bude, kedze sa vcera dohodli aj na rozpocte
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@uhlikova_stopa vzhladom na to, ze nrsr este nema…
@hockto super, vdaka idem to kuknut
Odpovedať
vcera som zachytil ze ten prispevok na zvysene uroky pri hypotekach sa nakoniec (vdaka poznamke pod ciarou :D ) netyka hypotek, ktore boli niekedy refinancovane? a ze takych je cca 50% z cca 400tisic hypo, ktore sa budu refixovat do roku 2025... sranda ako sa vzdy vynajdu
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som to zrušil.. :D ked má štát pomôcť, tak nech pomôže plošne všetkým čo majú hypo..
Odpovedať
Presne tak,bol buum s refinancovanim a ti,co už niekedy si hypo preniesli nárok už nemajú.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od hockto:

vcera som zachytil ze ten prispevok na zvysene ur…
@hockto ano, cize kazdy trosku financne gramotny jedinec je z toho vynechany... ale financne negramotni trotli co maju v pazi tak na tyyych sa budeme skladat 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ to je fakt nonsens
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od iamriso:

ja by som to zrušil.. :D ked má štát pomôcť, tak …
@iamriso presne tak, a takým čo si zarobili a postavili dom za hotove nech sa aj poseru....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

@iamriso presne tak, a takým čo si zarobili a pos…
@cukrik25 ak by som chcel trosku flamu, tak napisem ze clovek co zaraba tak, ze nema problem postavit dom za hotove, asi nie je uplne odkazany na max 150e mesacne, ale kedze toto je seriozne forum, tak to nenapisem :)
Odpovedať
A pozrite si aj vysku prijmu ludi ktorych sa to tyka, ludia s tym prijmom casto na hypo v pozadovanej vyske na svoje byvanie ani nedosiahnu, mam manzelku na rodicovskej a v sucte aj tak prekracujeme ten prijem... ale mam refinancovanu hypo tak sa ma to netyka. 😀 a tohto roku refinancujem znova (koniec fixu) 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@cukrik25 ak by som chcel trosku flamu, tak napis…
@hockto nejde o sumu ale o princip...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

A pozrite si aj vysku prijmu ludi ktorych sa to t…
@sousedekovci89 cize mesacne zarabas brutto cez 3800e, tak?
Odpovedať
Nizky úrok,obaja pracujúci tým pádom nízke splátky a hypo tak tak vysoká,ale keď žena už na rd,zrazu príjem maličký,plus úroky asplatky vysoké tak to mnohým urobilo veľký problém. Nám konci fix až v auguste na 1 najväčšej hypo,no naozaj nám to neurobí žiaden problém,tak menej odložím.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mňa by skôr zaujímalo z akého rozdielu to bude počítané... napr. v roku 2016 som bral hypo s úrokom 1,97 %. Refix prebehol v roku 2019 na 1,2 %. Od tohto roku je úrok pri ďaľšom refixe 4,29 %. Suma sa bude počítať z rozdielu úroku pri zriadení hypo, alebo úroku po prvom refixe ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od praktikman:

Mňa by skôr zaujímalo z akého rozdielu to bude po…
@praktikman a už nemáš nárok na to,lebo si uz tu hypo si mal refixovanu.
Odpovedať
Preto veľa ľudí bude sklamaných,prekvapenych a zase len budú nadávať,ako s tým moc počítali.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od praktikman:

Mňa by skôr zaujímalo z akého rozdielu to bude po…
@praktikman rozdiel medzi poslednou a novou hypo logicky @emilia25 mas trosku chaos v tych pojmoch, refixacia nie je refinancovanie
Odpovedať
@praktikman bude sa brať referenčná výška úroku a splátky z roku 2022 a porovnávať s aktuálnou výškou úroku a splátky. Potvrdenie vydá banka, v ktorej máš hypotéku. Pokiaľ máš hypotéku od roku 2022 v tej istej banke, nemal by byť problém.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@praktikman rozdiel medzi poslednou a novou hypo …
@hockto ôk,to môže byť,že si len zmenili úrok na nižší ale to na veci nič nemení,že veľa ľudí bude sklamaných,že s tým budú rátať.
Odpovedať
neviem co tu riesite refixi, ved vacsina s hypo nesplna stanoveny maximalny prijem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zltalienka:

@praktikman bude sa brať referenčná výška úroku a…
@zltalienka "Pokiaľ máš hypotéku od roku 2022 v tej istej banke, nemal by byť problém" Hypo v tej istej banke musi mat od zaciatku, cize uz od toho 2016
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

neviem co tu riesite refixi, ved vacsina s hypo n…
@rkorba na to si prisiel ako?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@zltalienka "Pokiaľ máš hypotéku od roku 2022 v t…
@hockto prečítala som si zákon 526/2023 a takú podmienku som tam nevidela. Ty áno? Ktorý paragraf? Asi som zle čítala, čo sa samozrejme mohlo stať....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zltalienka:

@hockto prečítala som si zákon 526/2023 a takú po…
@zltalienka v poznamke pod ciarou v danom zakone by mal byt uvedeny odkaz na paragraf, ktorý z okruhu úverov na bývanie vyraďuje refinančné hypotéky. Ak jediným účelom nového úveru bolo splatenie starej hypotéky, z pomoci vypadáva - info z internetov
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@praktikman a už nemáš nárok na to,lebo si uz tu …
@emilia25 to nie je pravda... píšem o refixe, nie o refinancovaní... @zltalienka vďaka, to referenčné obdobie som nikde nevšimol... čiže v mojom prípade rozdiel medi 1,2 a 4,29 %
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@sousedekovci89 cize mesacne zarabas brutto cez 3…
@hockto beriem spat, pozeram ze to co preslo mediami o prijmoch a co je nakoniec na stranke MFSR su diametralne odlisne cisla 🤣 a nie nemam ale chcel by som mat nepohneval by som sa 🤣
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@zltalienka v poznamke pod ciarou v danom zakone …
@hockto vzhľadom k tomu, že sa má táto téma osobne netýka nemám ochotu študovať všetky zákony zo všetkých poznámok pod čiarou k danému zákonu. Skús sem dať aspoň ten Tvoj zdroj tejto informácie z "internetov".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zltalienka:

@hockto vzhľadom k tomu, že sa má táto téma osobn…
@zltalienka https://e.dennikn.sk/3767148/nenapadn... nech sa paci, mozes si citat, aj ked sa ta to netyka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@rkorba na to si prisiel ako?
@hockto jednoducho, ked mas prijem mas hypo, alebo kupis za hotove, ked prijem nemas zijes v podnajme s pokojom v dusi bez hypo. PS na 99% maju vzdy hypo obaja manzelia a tam uz sa tazko dostanes pod stanovenu cifru.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@zltalienka https://e.dennikn.sk/3767148/nenapadn…
@hockto ďakujem. Článok je však zamknutý...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@hockto jednoducho, ked mas prijem mas hypo, aleb…
@rkorba a je ti jasne ake su hodnoty priemernej mzdy na slovensku a ake su limity tej pomoci hej? @zltalienka nuz tak potom ti ostava uz len verit tej "citacii" z toho clanku co som sem vlozil
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?