Odpoveď na príspevok od laurika99:
[HYPOTEKA] Dobry den, chcem sa spytat, ci si vie … @laurika99 strop býval 8 násobok ročného platu. Ale ostatné informácie sa môžu líšiť v bankách. napr. či je pracovný pomer na dobu neurčitú alebo živnosť, či sú nejaké predošlé úvery atď. Odporúčam buď poradcu alebo pozrieť všetky dostupné banky a ich produkty a vyselektovať pár z nich a potom osobne riešiť.Odpoveď na príspevok od laurika99:
[HYPOTEKA] Dobry den, chcem sa spytat, ci si vie … @laurika99 ako bolo spomenuté, všetko je na internete, alebo ísť cestou schopného finančného poradcu ... V praxi banky majú mladých, vysokoškolsky vzdelaných ľudí radi ... Ak k tomu majú 20 percent z ceny nehnuteľnosti vo vlastných zdrojoch, nie je o čom ... Ak nemáte ďalšie úvery, kredtiky, prečerpania, nemáte deti atď, tak ste "ideálny" kandidát ... Otázka je len na pracovný pomer a znaleckú hodnotu nehnuteľnosti, ktorú chcete kupovať ... Laicky povedané, ak máte pracovný pomer na dobu neurčitú a ste po skúšobnej dobe, tak ste v dobrej pozícií. Ak máte pracovný pomer na dobu určitú, napr 1 rok a už tam pracujete napríklad 6 mesiacov, tak síce je fajn, že ste po skušobke, no zároveň banka vníma aj to, že za 6 mesiacov Vám končí zmluva. A tá hodnota nehnuteľnosti ... Ak sa nejaký byt predáva za 100 tis. Eur na inzerát a vy máte 20 tis. Eur vlastných zdrojov, je to super ... Problém nastáva vtedy, ak znalec ten istý byt ohodnotí napríklad na 90 tis. Eur a banka sa bude držať jeho posudku ... Vtedy môže poskytnúť napríklad len 72 tis. Eur (20 percent zo znaleckej hodnoty) a tým pádom potrebujete viac vlastných zdrojov (nie 20 tis. Eur ale 28 tis. Eur) a tie buď máte, alebo priberáte ďalší úver na dofinancovanie čo už môže (a nemusí) byť problém ... Hlavne Vám tu ťažko niekto úplne bez problémov poradí, keďže ani len netušíme o akom byte, v akej hodnote a lokalite sa bavíme ... Banky majú iný prístup, ak kupujete byt v novostavbe, v krajskom meste na zapáde a iný, ak kupujete starý panelák v nejakej hladovej doline :)Odpoveď na príspevok od laurika99:
[HYPOTEKA] Dobry den, chcem sa spytat, ci si vie … @laurika99 total hrube cisla maximalna vyska hypo => 160tis (96x mesacny prijem). Ak mas akykolvek uver (=spotrebak, kreditka,...) tak o tuto sumu si tych 160tis poniz mesacna splatka pri uroku 3.4% (taky bezny urok dnes), splatnosti 30rokov a vyske 160tis => 700E mesacne Ak nemas nejake exekucie, alebo 7 deti tak ti to v pohode vyjde.Odpoveď na príspevok od laurika99:
[HYPOTEKA] Dobry den, chcem sa spytat, ci si vie … @laurika99 k čomu je pre jedného mladého zdravého byt? v takom veku som chodieval akurát prespávať na slobodárkuOdpoveď na príspevok od lubk0:
@laurika99 ako bolo spomenuté, všetko je na inter… @lubk0 podla mňa to pani nehľadá pre seba... Len sonduje revír... ak by bol seriozny záujem tak logicky nehľadám na tak banálnu otázku odpoveď na MS ale idem priamo do banky , alebo ustanovizne na to určenej... dnes je kopa možností , asi si pani/slečna len chcela overiť či je to možné a zrejme sa ani nejedná o ňu... veď to ani explicitne neni v otázke uvedené, že to chce pre seba.Odpoveď na príspevok od duzu:
@laurika99 k čomu je pre jedného mladého zdravého… @duzu kupit 2i byt 1r po skole bolo najlepsie financne rozhodnutie v mojom zivote. Keby som to o par rokov odlozil, tak dnes nebyvam tam kde byvam.Odpoveď na príspevok od duzu:
@laurika99 k čomu je pre jedného mladého zdravého… @duzu pre mna za mna si prespavajte aj pod mostom..Odpoveď na príspevok od lubk0:
@laurika99 ako bolo spomenuté, všetko je na inter… @lubk0 dakujem za odpoved, vazim siOdpoveď na príspevok od laurika99:
@duzu pre mna za mna si prespavajte aj pod mostom… @laurika99 pokiaľ žijem mám domOdpoveď na príspevok od zacik:
@duzu kupit 2i byt 1r po skole bolo najlepsie fin… @zacik my detto... keby nekúpime hneď po škole byt dnes som asi v garsonke , medzitým hodnota bytu narástla 3násobne a hodnota domu možno 4násobne... ako kto nestihol stavať abo nakupovať pred covidom , tomu sa vlastné bývanie v dnešnej spoločnosti vzdiaľuje raketovou rýchlosťou... bohužiaľ...Odpoveď na príspevok od roman_x:
Kto vtedy kupoval nehnuteľnosť, hlavne po 1998, l… @roman_x najvyššia inflácia bola v 1992 to sme ešte boli v ČS plat som mal po mesiaci takmer dvojnásobný,v 93 sme sa rozdelili a už vtedy rástla čeká koruna rýchlejšie ako naša, @zacik ,v Zelpe nie je neviem čo robiť a nie tam ešte bývať, ani zadarmo