Ako zistiť výšku hypotéky rakúskej banky v Maďarsku?

Dobrý deň, prosím poradíte aj mne? Kupujeme dom v Maďarsku, samozrejme cez realitku ale, je v tom jeden háčik.Dom je zastavený v rakuskej banke. na liste vlasníctva je ťarcha 85 000 eur v prospech rakúskej banky. Predávajúci sice povedal , že požiada banku o zostatkovú cenu, už to aj urobil a banka mu to vyčíslila na 73 000 eur, že vraj! ale ja tomu neverím . Pri podpise zmluvy o budúcej zmluve predávajúci uviedol, že zostatok hypotéky je 58 000 eur, o týždeň nato to bola suma 65 000 eur a teraz sme sa zastavili na sume 73 000 eur. Máme íst spísať kúpnu zmluvu k právnikovi do Maďarska ale akosi sa mi to celé nepači. .Ja by som najradšej komunikovala z bankou ale neviem ako.Vôbec tomu človekovi neverím .Môžem odstúpiť od zmluvy, ale ja ten dom s krátka chcem. Je mi strašne divné to, že maďarská nehnuteľnosť je zastavená v rakúskej banke. Tak sa mi zdá, že už nebudem potrebovať len maďarského tlmočníka ale aj nemeckého. Bola by som rada keby ste sa k tejto problematike vyjadrili a pomohli mi vyriešiť túto záhadu.
Odpovedať
Tak to je naozaj divné-to je tretinový rozdiel :-| , bez komunikácie a overenia s bankou by som do toho nešla, dnes nemôžeš veriť nikomu a 27 tis eur nenájdeš na ceste
Odpovedať
Ten papier z banky čo má doniesť ,som zvedavá v akom jazyku bude, čo myslíte podľa mňa by mal byť v nemčine keď banka je v Rakúsku. Doteraz nám ukazoval papiere o vyške hypoteky v maďarčine.Myslím si, že ak bude v maďar. tak mal byť uradne preložený a overený.no nie?
Odpovedať
Ak bude úradne preložený, bude tam minimálne pečiatka od certifikovaného úradného prekladateľa, ale myslím, že by si si mala najať svojho právnika a dať si urobiť svoj slovenský úradný preklad ako dokladu z banky, tak aj zmluvy, lebo keď už v počiatku niekto zavádza, tak to asi nebude všetko kóšer, dnes sú ľudia šikovní, zavedú ťa rečičkami, kam budú chcieť
Odpovedať
Uvažujeme o tom.Aj tak si myslím, že o tieto záležitosti sa mala starať realitka a nerobiť zbytočné chyby, aj tak si to nakoniec odnesieme my.
Odpovedať
A bola si na katastri sa opýtať že čo tam o tom vedia? Však aj tam musia niečo vedieť.A potom do banky a vypýtať si oficiálne potvrdenie o akú sumu sa jedná.AK to chce majiteľ predať tak spolu s ním sadnite do auta a chodte do banky popýtať sa na zostatkovú sumu.Ak nebude chcieť tak ruky preč a hľadaj iný dom.Myslím že vysoliť veľké prachy a nemať nič nie je sranda.Ja by som neriskoval.S domom určite nie.A čo keď po pár rokoch príde niekto s tým že sa môžeš baliť? Musíš si byť na milión percent istá že všetko sedí.Buď nekompromisná a chodte za tým spolu.
Odpovedať
Profilova fotka
Je predavajuci rakusan? teraz vcelku dost rakusanov spekulativne nakupuje nehnutelnosti v madarsku, blizko rakuskej hranice. Vies v akej mene je ta hypoteka v rakuskej banke a o aky typ hypoteky presne ide? Podla popisu pojde asi o uver v CHF alebo YEN, banke splaca len uroky a za istinu ruci niecim inym, napriklad zivotnou poistkou. Tym padom by mal voci banke nesplatenu sumu 73000Eur, a na kapitalovej poistke ktore je vinkulovana voci banke sumu, ktoru si "zapocital", ze mu vyslo 58000Eur.
Odpovedať
no ešte k tým realitkám, moc sa na ne nespoliehaj, hovorím Ti z vlastnej skúsenosti, reaaitka má záujem zobrať peniažky za sprostredkovanie a potom je jej úplne jedno, čo sa deje ďalej. Ja som si dala prekontrolovať zmluvu, čo mi dala realitka pri predaji mojej nehnuteľnosti právnikovi a to by si sa čudovala, ako to bolo v niektorých bodoch proti mne. Dás im peniaze a onu pri prvej komlikácii dajú ruky preč s mottom - ja nič, ja muzikant smutné, ale poväčšine vždy pravdivé
Odpovedať
Ahoj dodog, na LV je napísané ťarcha prospech Austria bank Hartberg Volksbankplatz 1 v sume 85 000eur. Pri prvom stretnutí nám dal zložku v ktorej je stavebné povolenie, nakresy, mapy a Lv tam som to náhodou našla.Ten o tom ani nevie čo mi dal . Ak pôjdeme na ďalšie stretnutie porovnám si to s jeho papierom a ak to nebude súhlasiť tak to ukončím, a ešte predtým skočím na kataster v Mošoni a vyberiem aktualny LV. Právnika požiadam aby to preveril v Rakúsku.
Odpovedať
Ahoj ceresnam, predavajúci je Maďar, hypoteku má vo Voksbank v Hartberg Austria.
Odpovedať
dodatok: hypotéka je zobratá v eurách v sume 85 000 eur, bral ju v roku 2007.
Odpovedať
A Ty teraz chceš pokračovať v jeho hypotéke alebo ako? Lebo aj za predčasné splatenie hypo si banky účtujú dosť slušné poplatky...My môžme napríklad každý rok ku dňu vybavenia hypotéky vložiť jednorázovo x % zo sumy a nič viac.To by potom banky prerobili...
Odpovedať
Nie, on to má stopnúť v banke požiadať o vyčíslenie sumy k poslednému v mesiaci august, Asi im povedal, že chce predať dom a je jasné, že keď je tam záložné pravo tak sa to musí vyplatiť aby banka ten dom pustila, mi vyplatíme banke zostatok hypoteky zvyšok jemu a potom na kataster neviem ako by som ti to zjednodušene povedala neako tak ako sa to robí u nás keď kupuješ byt alebo dom zo založným právom.... Je jasné ak suma z banky bude presahovať hodnotu domu tak to púšťam
Odpovedať
Článok sa načítava...
odstupit, nechat tak. Alebo nech si predavajuci zoberie preklenovaci uver. Zatazenu nehnutelnost by som nekupil, ani by som nikomu nevyplatil uver. U nas nie, a v zahranici vonkoncom.
Odpovedať
čo je to preklenovaci uver ?i
Odpovedať
Profilova fotka
Mrkni aj do uverovej zmluvy, aka je vypovedna doba pre uverovu zmluvu, bezne byva aj 6 mesiacov. To ze vyplatite uver neznamena, ze banka hned zrusi tarchu.
Odpovedať
on nech si zoberie uver /preklenovaci/, ktorym vyplati ten svoj co ma na dom, a prostredkami z jeho predaja vyplati ten preklenovaci....
Odpovedať
veď on si chce zobrať uver chce si kúpiť v Budapešti byt, máme síce tlmočníka, lebo ja nerorumiem ani slovo maďarsky tam je problém je to o ničom
Odpovedať
musis sa k tomu postavit rozhodne. Musis si povedat, ze to chces takto a takto, a za tym si stat. Podla mna tazko bude hladat niekoho, kto pristupi k jeho uveru. Mozno je to solidny clovek, a cele by to mohlo prebehnut hladko. Ale naco riskovat? Pokial naozaj ten dom strasne velmi chces, budu ta stat nejake peniaze tlmocnici. Teda po nemecky aj madarsky. Kazdy jeden dokument od pijimoveho dokladu po uverovu zmluvu. Nech ti to zaplati realitka, kedze ta uviedli do omylu. Nemam rad, ked niekoho niekto vodi za nos. Deje sa to tu u nas vsade. Kedze minuly rok som kupil byt v Madarsku, vela som cital na internete. Je to strasne, co sa na Slovensku deje, co developeri robia s ludmi. Ale to len tak bokom, to nema s tvojim pripadom nic spolocne. Drzim palce.
Odpovedať
Chcem si svoje podmienky napísať dám to preložiť a dám mu to pod nos.Hlavne sa chcem na to pripraviť
Odpovedať
Ano, podmienky si postav ty. On ma sancu sa zbavit tej tarchy, nech sa snazi on.
Odpovedať
Ak to nevyjde tak sa budem musieť popozerať po niečom inom a aj po inej realitke takej promtnej a spolahlivej , dajte tip
Odpovedať
Ja som kupoval cez Remax. Spolupracoval som s Henrietou Lukovicsovou. Jedna basen ! O Madarskom investorovi ani nehovorim. To je uplne ina planeta. Modre z neba by mi zniesli.
Odpovedať
ďakujem idem pozrieť co majú v ponuke
Odpovedať
Ahoj marekp stránka je super, škoda, že som skôr o nej nevedela, ale veď ešte neviem ako dopadnem na stretnutí mám obavy, či mi vrátia zálohu a ako sa k tomu postaví realitka, v zmluve to máme podchytené, keď mi povie, že peniaze už nemá? ale to už som asi ďaleko.
Odpovedať
Realitké treba dať podmienku, nech donesú papier z Rakúskej banky za akých podmienok uvolní založenie nehnuteľnosti, a túto podmienku treba preniesť do kúpnopredajnej zmluvy a nechať si ju odsúhlasiť bankou, ktorá má založné právo na nehnuteľnosť.A toto všetko by mala odsúhlasiť aj Vaša banka, kde beriete úver.
Odpovedať
Zalohu ti musia vratit, pokial si nevedela predtym, ze nehnutelnost ma tarchu. Teda ak je to slovenska realitka a platia pre nu zakony SR. Tie totiz hovoria o "uvedeni do omylu", "neopravnenom obohateni" a podobne... Pokial si vsak pri plateni zalohy vyslovne nepodpisala papier, kde boli vsetky skutocnosti uvedene. Co si podpisovala? Mas iba prijimovy doklad?
Odpovedať
Ahoj marekp, keď sme spisovali u právnika zmluvu o budúcej zmluve tak v jednom článku je napísané, že predávajúci prehlasuje, že zostatková vyška úveru je 58 000 eur. AK sa zistí, že suma je vyššia kupujúci môže odstúpiť a bude mu vrátená záloha. Suma zostatku úveru je až 73 000 eur.Takže sa može kľudne stať, že keď sa stretneme u právnika a bude vymýšlať tak to môžem ukončiť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?