Kamerove kable cez fasadu ??

zdravim, ako mate poriesene kabelaze cez fasadu ku kameram ? Fasadu mame hotovu a teraz dodatocne (bohuzial) chceme domontovat kamery.. Kamery by boli IP napajane cez datove kable (klasicky LAN kabel ako na internet k PC). Len neviem ci ist do chranieciek alebo len cez dierku prevrtanu cez fasadu pretlacit datovy kabel alebo ako? Plus na fasade z vonku ci pre kabel pouzit nejaku krabicku ?? Diky
Odpovedať
ahoj žiadne trubky, len kábel prestrčiť, ked tak ho obtmelit / obsilikonovať.. a záleží podľa kamery, niektoré majú podstavec ktorý sa osadí priamo cez dieru a kablova rezerva je v podstavci, niektoré som inštaloval na krabičku ktorá bola osadená presne na diere cez fasadu 🙂 záleží od vkusu a konkretnej kamery
Odpovedať
@pby na to existuje riesenie, vola sa to junction box, na ten nasledne sa upevni samotna kamera.cez fasadu staci bez chranicky, pouzit ext.lan cabel. Rezerva kablu sa schova v tom boxe.kazdy vyrobca kamier ma vlastny junction box.
Odpovedať
@pby naistalovana.
Odpovedať
Alebo aj takto ak je kde schovať konektor 🙂
Odpovedať
Tak ako odporuca dent. Prestrcte len kabel. Tiez sa u nas na to zabudlo, mali sme uz urobenu fasadu.
Odpovedať
@exponent pekne combo este v celofane 🙂
Odpovedať
@rkorba Ano, prva fotka, fotene pocas montaze. Samozrejme po montazi a nastaveni uhlu siel celofan dolu.
Odpovedať
@dent @exponent u nas je to tak ze som zamyslal kameru na stablon strechy ktory je priznany, inak povedane kabel cez fasadu k stablonu tam kamera uchytena na trame pod strechou (vizualne to asi nebude pekne ked ten kabel pojde ku kamere ale nechcem montovat kameru na fasadu ked pod nou nie je nic ako napr tie skryte podfasadne montazne krabice co su zalozene v polystyrene.. aj ked taka kamerka co tu dava @exponent asi nebude tazka a taka by mohla byt aj na fasade (len ako bola upevnena? cosi sa mi mari ze su nejake polystyrenove fasadne hmozdiny do 4kg maju nosnost, nemate tam nieco take?) a druha vec je obraz kamera by nevysela ale bola kolmo no len obraz bude aky?
Odpovedať
inak teraz som nasiel toto https://www.viakom.sk/isp128-isp200-k... sice 35e ale pekne sa vyfrezuje diera do fasady.. zasrubuje na stenu vypeni, zalozi koniec na instaluje junction box alebo rovno kamera a vybavene pevne spolahlive, co poviete (su tam fotky)
Odpovedať
A naco je to dobre? Ked ti staci dat kameru na fasadu?
Odpovedať
@pby druha moznost upevnenia, pozri foto. V oboch pripadoch upevnenia obraz kamery obsiahne uhol 90-101
Odpovedať
@mmjoy99 co je dobre naco??? 🤔
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pby myslim ze naco je to potrebne? Ved prevrtaj a pretiahni len kabel, ak spravis vacsiu dieru, tak vypen, pripadne zasilikonuj okolo a kameru daj na hmozdiny do polystyrenu. Naco nejaky medzikus ktory stoji peniaze, viac casu na pripravu,...
Odpovedať
@mmjoy99 asi si nevidel pripojenie kamery. Ma kabel cca 10cm ukonceny konektorom rj45 a napajacim jackom-samica. Junction box sluzi presne na tento ucel,na spojenie lan kablu s konektorom Rj45.je to cista praca,ziadne ciganske silikovanie.
Odpovedať
@pby robis okolo toho zbytocne cirkus.prevrtat fasadu,vystrcit lan,poznacit si diery na junction box,rucne naskrutkovat 4x fischer fid50, navliect naspat junction box na kabel,priskrutkovat vrutmi 4,5x40 do hmozdin,spojit kable a prichytit kameru o vicko. Ziadne frezovanie a vymyslanie uz davno vymyslenych postupov. Ciste a rychle.
Odpovedať
@pby Tak ako vravi dent. Na tie tepelne mosty zabudnite.
Odpovedať
@pby do fasády dávame takéto kamery bežne na tie špeciálne hmoždinky čo spomínaš, ktoré sa do omietky zarežú a udržia kameru. Sú rôzne dĺžky aj priemery. Kamera (dome) môže byť uchytená aj na strop aj na stenu, dá sa nastaviť objektív.
Odpovedať
@dent @exponent @erik8989 dobre tak teda hmozdiny do polyst. box a kamera 🙂 este otazka k tym hmozdinam predvrtava sa nejaka dierka cez lepidlo rep. je nejaky navod na montaz tych hmozdin? pozeram google a nic som nenasil nasiel som len 2 rozdielne obr. na jednom je ta koncova cast na skrutku na fasade a na druhom sa frezuje dierka o sirky hlavicky hozdiny a hmozdina nelezi na fasade ale zarovno s nou az na polystyrene.. Diky
Odpovedať
@pby zatocis to rucne, bit torx 40. Pekne s citom, zarovno s fasadou.bez predvrtavania.
Odpovedať
Ahojte, prosim vas, chcem sa vás opytať, či niekto z vás nemá skúsenosti s haha firmou Grand international group sro, konatel David Kostolnik. a zaroven vas varovat pred nim, ruky PREČ od tohto cloveka, nie len že nás oklamal s pouzitim materialu, ale este nas aj okradol a klamal, nedodrzal stanoveny cas a zavadzal non stop. peniaze mal vyplatene , ziadnu fakturu od neho nemame, pretoze on jednoducho sa zbalil a odisiel. znicil nam pracku, mraziak a rozbil sklokeramicku dosku, zachod je zniceny, samovolne si pouzivali nase veci a flakali sa. teraz sme ostali bez strechy nad hlavou s malym dietatom a bez penazi. podali sme trestne oznamnie, bol privolany aj znalec na stavby a korektnost, a podobne. chcem sa opytat, ci s nim nema nikto skusenosti. dali sme mu nemale peniaze, mali sme aj zmluvu o dielo .. dakujem
Odpovedať
@myslava1 trosku mi to nesedi, to najprv si vypral a potom este navaril? A to vsetko pri montovani kamery?_lebo diskusia je o kamerach
Odpovedať
@dent Myslím si, že príspevok je jasný. Snažím sa nájsť niekoho, kto ma s touto akože firmou skúsenosti. To, že tu nepíšem o kamere snáď až tak nevadí, hľadám ho vo viacerych diskusiách. Neviem , či by ste neskúšal aj vy všetko môžme, keby vás okradol o 17tisic a ešte zobral strechu nás hlavou Vám a vášmu malému dieťaťu. Súdržnosť Slovákov sa opäť prejavila.. Môj príspevok sa vás nemal ako dotknúť.. a keď ide o tie kamery, tak aj tie mal montovať, ešte pred tým , ako zdrhol s peniazmi Pekný deň
Odpovedať
@myslava1 nic v zlom mlada pani,ale tento pan zaklada sro-cky kazdy polrok,vam to nebolo podozrive? Tomu by som ani kelnu nezveril, a nie 17 tis vopred. Poviem vam otvorene, peniaze od neho nikdy nedostanete,kedze tento pan od presova zalozi dalsie a dalsie nove sro-cky. A majetok bude mat 0 eur, ako kazdy takyto 'podnikatel'.
Odpovedať
Ja ked som robil zateplenie,tak najprv priviezli vsetok material na dvor,dostali za material, a potom ked dokoncili,vyplatil som za pracu,pekne na ucet.Neviem co nuti ludi vyplacat taketo velke peniaze vopred firme ktora existuje ledva par mesiacov.kazdopadne,je mi to luto.
Odpovedať
este sa opytam.. do ktorej varianty by ste isli? kamery musim mat na stene vertikalne a povodne som uz bol za to ze polgulovu kameru dam na junction box vertikalne ale tam som si vsimol ze pozorovaci uhol aj tych najsirsich objektivov je potom len cca 50°a to je malo preto chcem kameru urcite horizontalne.. a to bud polgulu alebo tubusovku len co je podla vas lepsia varainta.. cosi som pocul aj o tom ze polgue maju casom horsi obraz pre tu plastovu gulu ktora sa pri cisteni stale mierne poskrabe kdezto tubusova ma na konci tvrdene sklicko.. a za druhe co ma trapi je "paka," kamery pri vetre do fasady kedze to bude len na tych hmozdinach do polystyrenu.. co bude spolahlivejsie.. diky
Odpovedať
@pby poviem ti z vlastnej skusenosti,mam obidve,rovnaky senzor ,4mpix,a obraz je jednoznacne lepsi z bullet kamery. V noci je rozdiel este vacsi.
Odpovedať
@dent presne toto som pocul preto sa pytam takze asi tu tubusovku
Odpovedať
@dent Vážim si vašu odpoved. Vedela som o tejto jednej sro. Viete o ňom viac, alebo informácie ste sa dopátrali na internete? Viete, prv sme mu dali 10tidic, potom sa flakali už od 1veho týždňa, tak sme riešili napomínanim. V skratke, chceli sme ukončiť spoluprácu, ale mal naše peniaze a povedal, že nám nevráti ani cent, tak sme nemali na vyber, len spolupracovať. Vyhrotilo to do výšin, za nič neberie zodpovednosť, samozrejme. Robí pre neho chlap menom Luboš Kuruc, idu ruka v ruke, poslúcha ho ako Psik. Ja len prosím, ak ma niekto s nim skúsenosti, nech sa ozve. Z našich peňazí nevyplatil do včerajšieho dňa ani elektrikára, proste žiadne blocky, ani faktúry za nič. Ja som len žena, ktorá ma malé dieťa a kvôli nemu nemá strechu nad hlavou. Preto sa obraciam aj sem
Odpovedať
@dent Áno, sme si vedomí chyby, mame aspoň zmluvu o dielo a príjmové doklady. V žiadnom prípade nechcel na účet, viem, malo nám to dôjsť, no nič to teraz nemení na tom, v akej sr&cke sme. Je toho veľa, nemám v úmysle spamovat, len sa posunúť o krok ďalej , či sa niekto nenájde s podobným problémom. Raz sa priznal, že ho vyhodili po 3 týždňoch bez platenia. Vraj kvôli jeho robotníkovi. A tiež varovať ostatných, aby mu už nikto nikdy nenaletel ako my. Lebo stále si myslí, že je veľký “karate kid”..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?