Zasuvky s usb

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, Oplatí sa riešiť zásuvky aj s usb? Keď to máte niekto doma aj to využívate? Rozmýšľam nad tým do novostavby ale neviem, či sa to teda oplatí hlavne, keď o chvíľu budú po väčšine usb-c riešenia. Ďakujem
Odpovedať
1
2
@chris_24 Kludne si jednu-dve kupte na take miesto, kde budete nabijat telefon dlhsie (napr. cez noc). Vtedy tych 10W uplne postacuje. Male trafko v tychto zasuvkach samozrejme je. Pouziva sa spinany zdroj podobny/rovnaky ako v beznych nabijackach. V dnesnej dobe su uz tieto nabijacky fakt miniaturne (tie male tenke od Apple) cize je realne a prakticke to do zasuvky narvat. USB-A konektor tu bude este zopar rokov aj napriek rychlemu rozsirovanie USB-C konektora. Cize aj kable/redukcie sa budu stale predavat. Rychle nabijanie mobilu je fajn vec ak surne potrebujete nabit bateriu. Na kazdodenne pouzivanie (nabijaci cyklus aj viac krat denne) je to rychla smrt pre bateriu. pri 20W je prud do baterie okolo 6A, pri vyssom nabijacom vykone je to este viac. To baterii urcite nerobi dobre. Ak menite mobil kazdy rok, nech sa paci nabijajte rychlo, baterka aj tak dlhsie nevydrzi. Ak mate mobil na dlhsi cas, odporucam rychle nabijanie vyuzivat co najmenej.
Odpovedať
@rapidek Ved ano, trafko tam musi byt, ale princip fungovania je uplne iny (to co gastan prilepilodkazy) a v kontexte toho o com sa tu pise je taky zdroj efektivnejsi a hlavne kludovy odber je inde. To je ako potovnat feliciu s vrtulnikom s tym, ze sak v oboch je motor.
Odpovedať
@lenkito10 @epto asi pôjdem tiež do tých samostatných, pretože som skúsil jednu objednať na skúšku, či by pasovala do legrand ramiku ale nepasuje zdalo sa to iba podľa foto. A nakoniec ich asi obmedzím iba na pár nie toľko čo som pôvodne plánoval. Každopádne ďakujem všetkým za rady 😉
Odpovedať
@gashtaan a ostatní pointa spínaného zdroja je hlavne v úspore energie a materiálu , samozrejme má i transformátor ale na oveľa nižší výkon, stačí tak úplne miniátúrny väčšinou je zaliaty v jednom bloku takže sa zdroj nedá opraviť, len vymeniť,energiu dodáva len ked je potrebná, nie stále ako pri starých trvalých zdrojoch ,pre servis stačí mať jedno oddeľovacie trafo pre jednoduchšie meranie, pre porovnanie už prvý spínaný zdroj v roku pána vážil len 1 kg -oproti starému 40kg pre rovnaký spotrebič -dierovač štítkov
Odpovedať
@duzu iste, ale moja pointa je, ze vzdy ide v principe hlavne o transformator, ta elektronika v impulznom zdroji ma za ulohu zvysit 50Hz frekvenciu na taku, aby transformator mohol byt mensi/lahsi, vsetky ostatne vyhody/nevyhody sa odvijaju od toho. Kejsix tvrdil "Tam ziaden trafak nieje..", to som dementoval, uz to nemusime viac rozmazavat...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?