Zapojenie 6+6+7

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť, ako zapojit vypínače? Potebujem: 3 Vypínače - ABC A - ovláda len okruh 1 B - ovláda okruh 1 a okruh 2 C - ovláda okruh 1 a okruh 3
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trip1e:

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť, ako zapojit …
@trip1e áno vedel. Dotyčná osoba sa volá elektrikár. Treba ho osloviť.
Odpovedať
Vypínač A = vypínač č.7. Vypínač B = vypínač 6+6 (dvojitá šestka). Vypínač C = vypínač 6+6 (dvojitá šestka). Len pozor na to, že u takto komplikovaných ovládaní, nie vždy sú tie vypínače dostupné v každej rade, zrovna tak ako dvojité 7čky atď ..
Odpovedať
ze toto este dnes niekoho bavi namiesto osadenia tlacidiel a bistabilneho rele
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@trip1e áno vedel. Dotyčná osoba sa volá elektrik…
@megdesign ďakujem za osvietenie. Ja som si doteraz myslel, že toto má na starosti kominár. Ešte nejaká skvelá rada do života?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

ze toto este dnes niekoho bavi namiesto osadenia …
@kejsix nie je náročne riešenie na zapínanie osvetlenia v byte? Navyše, to rele by teda muselo ísť niekam do steny.
Odpovedať
@trip1e https://www.elmit.sk/impulzne-rele-do... mne na tom nepride nic narocne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trip1e:

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť, ako zapojit …
@trip1e Zbytočne komplikované a treba k tomu mnohožilové káble. Doporučujem vyriešiť použitím pamäťového impulzného relé na lište rozvádzača, napríklad Elko MR-41/MR-42. Ja takto ovládam v dome viaceré svetlá aj z 5 miest. Stačí na to krátky impulz z tlačítka (ako na zvonček) a relé následne zmení svoj stav. Používam to tak takmer 10 rokov a funguje to stále spoľahlivo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trip1e:

@megdesign ďakujem za osvietenie. Ja som si doter…
@trip1e áno. Pulzne relay existuje aj za tlačidlo do KP68.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stowasser:

@trip1e Zbytočne komplikované a treba k tomu mnoh…
@stowasser Ja ho mám tiež v chodbe ako prídavné / jedno mám na snímač pohybu/ keď zabudnem vypnúž svetlo tak po 10.min. vypne samé, ale môžem ho kedykoľvek vypnuť-zapnúť počas 10.min. Po každom novom impulze tlačítkom znova "časuje" na 10.min..6rokov bez problému..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?