Spotreba energie 37400 kWh

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
prosím Vás v projekte mám predpokladaná ročná spotreba e. energie cca 37400kWh, celkový inštalovaný výkon domu ..Pi:30,0kW celkový maximálny súčasný výkon domu ..Ps max: 21,0kW naprojektované je podloahové elektrické vykurovanie elektrokotlom...vysvetlí mi to prosím niekto? tá spotreba nie je náhodou extrémne vysoká???
Odpovedať
@pesimista ako zateplené aká je celková strata? páni majú asi vešteckú guľu, sú tu maníci ktorý majú pasív už pár rokov a najlacnejšie je čistá el len treba ozaj celú obálku dobre izolovať @kejsix neviem či si dobre pamätám ale poznáš @mio23 má pasív v PP, alebo miro113,dal sem podrobný návod,nakoniec to nemá verejné, nie sú tu už aktívni,, blacksr kúri 2 kW bojlerom
Odpovedať
@duzu Pamatam, jasne. Iste, zalezi od vlastnosti stavby, poctu osob, spotreby tuv a blabla... My sme dvaja plus malinky sef a 4MWh nam spravia rocne len spotrebice bez kurenia a TUV. Tak silne pochybujem, ze s ohrevom tuv a kurenim sa da zmestit pri dvoch ludoch a priemerne zateplenej stavbe. Mozno s TC, aj to pochybujem. Keby mal dotycny NED, urcite by to uviedol.
Odpovedať
Dá sa to... nesmiete ale zapínať ani kúrenie ani ohrev TUV a ostatné spotrebiče len cez víkend 🙂
Odpovedať
@kejsix takého malého "šefa" má sused, ked išli do obchodu začal sa hádzať o zem ako keby mal epilepsiu, aj ten malý musí vedieť čo kde kedy môže, no ked ho voziš za volantom a všetci tancujú ako "spieva" tak si zvykol šéfovať po svojom
Odpovedať
@pesimista cez 4 Mwh máme ročne len za spotrebiče bez kúrenia a ohrevu vody. 160 m2 ísť iba na elektrokotol a radiátory? Aj pri neviem akej izolácii to bude drahé.
Odpovedať
@antoni_sk No tak to jedine tak
Odpovedať
@duzu To uz ako si kto vychova, tak ma. Nas ma par tyzdnov a ked v teple nechce spat, tak pridat klimu je najmenej.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?