Revizia elektriny a bleskozvodu ku kolaudacii.

Zobraz úvodný príspevok
Byvame uz skoro 3roky, chceme konecne skolaudovat. Elektrikari co nam robili elektrinu sa nejako neozyvaju, resp. sem tam, uz rok ich kontaktujeme, ze potrebujeme reviziu. Co presne mi este treba? citujem: · správa o revízii elektrického zariadenia – 1x el. prípojka a 1x vnútorný rozvod / max 5 ročná/ · správa o revízii bleskozvodu / max 5 ročná/ Vacsi poschodovy dom, KE okolie. Ozve sa niekto? A kolko taka vec stoji? Vsetko v dome funguje OK, beriem to len ako formalitu, papier na SU. Dakujem
Odpovedať
1
2
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@merak podpisal to nakoniec revizak z firmy, ktora elektriku v dome robila Ziaden problem nenastal.
Odpovedať
@mcsmekac dnes má §22-24 x ľudí, no nie všetci majú potvrdené podnikanie pre el. inštalácie , musíš mať pečiatku , revízny to vyžaduje, ináč by musel kontrolovať fyzické prevedenie celej inštalácie,len meraním to nezistíš či je všetko správne zapojené, @atak77 ak je revizák s tej istej firmy ručí za všetko firma, ja som to mal tiež tak v práci,
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 a dali ti k tomu všetky potrebné podklady? k rozvádzaču protokol o kusovej skúške, vyhlásenie o zhode, schému, návod. k elektroinštalácii projekt skutočného vyhotovenia? k akému dátumu ti vystavili revíziu? boli aj niečo merať?
Odpovedať
@merak ved to ak sú z jednej firmy dajú papiere i bez merania, mne vždy kontrolovali len doklad,i merák bol na ňom záznam zo všetkých meraní no tam to ide i dopísať, nik ťa nekontroluje čo všetko meriaš, no ak by bola závada a zistená niekde chyba v zapojení hlavne pri požiari , poisťovňa má svojho revízneho a udalosť by dala hradiť, no na druhej strane aj ked som robil poctivo všetke merania po pravidelnom čase len v 3 promile som objavil chybu pri meraní aj to len mierne prekročené hodnoty no závada môže vzniknúť hocikedy , tak to nie je záruka že bude všetko OK už o chvíľu.
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu áno, ale ty si si splnil všetko ako si mal a nik ťa nemôže potom popoťahovať, že ti chýba toto alebo hento alebo tamto
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?