Pripojenie ventilatora

Zobraz úvodný príspevok
Po predoslom majitelovi bytu som nasiel v mieste pripojenia ventilatora 5 zilu a sice 3 fazy, nulak a zem. Vsetky tri fazy su napriamo na istic niesu cez dvoj vypinac na kupelnove svetlo. Predpokladam ze tam mal predtym ventilator na fotobunku ale nieco mu nehralo tak ho nechal nezapojeny. Ja som si natiahol novu 2 zilu nulak faza z jedneho kupelnoveho okruhu svetiel. Kupil som ventilator bez dobehu s dvoma neoznacenymi vstupmi kde som zapojil fazu a nulak zo svetloveho okruhu a ventilator nefunguje. Vyskusal som uz kable funguju; (oba pod napatim kedze su uz zaradene v okruhu); vyskusal som druhy ventilator; vyskusal som vybrat ziarovky z daneho okruhu a zapojil len ventilator; zapojil som fazu z okruhu a nulak zo stareho kablu co ide rovno do rozvodne. Ventilator stale nejde, co robim zle?
Odpovedať
1
2
@janamartish
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Niekto tu nevie pochopiť, že elektrika nie je na hranie. A ja to veru nie som...
Odpovedať
Profilova fotka
ťažko je odpovedať ľuďom, čo nechcú rozumieť. Pokora je len pre spôsobilých
Odpovedať
@hoodlum tak to potom robil debil
Odpovedať
Chyba pracovny vodič ,nulak alebo vyhodit ventilator.
Odpovedať
@hoodlum na nulaku ti skusacka nema ukazovat napatie.Si si isty,ze nulak je zapojeny?Skus dat miesto ventilatora ziarovku,ci sa rozsvieti.
Odpovedať
@hoodlum Kroť svoje hormóny..chcú Ti poradiť ale vidím že je to zbytočné...Tak sa kľudne tráp ďalej ;-) Keď to nevieš tak si zavolaj niekoho ktorý sa do toho rozumie... ;-)
Odpovedať
@hoodlum Ak niekto ťahal do kúpelne 3 fázy + N + PE kvôli ventilátoru tak ja som lietadlo 🙂slight_smile🙂 Ty nemáš skúšačku a ten "šrobovák s doutnavkou" ti zasvieti aj na vodiči N. Zavolaj elektrikára a ty choď robiť zmysluplnejšiu prácu. Stačí, ak zbehneš kúpiť pivo a dáš ho vychladiť, elektrikár to za 5 minút zapojí. Ty však nie....
Odpovedať
@insed Predtým bol asi plán zhotoviť aerodynamický tunel preto tam je 3xF+N+PE ;-) :-D
Odpovedať
@technik007 nevieš aký bol zámer. Keďže ide o WC, tak na veľký smrad treba poriadny ventilátor, preto je tam tých 400V 😄 😄 😄
Odpovedať
@insed .."čiže 4fázu"... :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Doseriem sa, keď sú tie bodovky napájané z nejakého 12/24V zdroja hodeného na SDK... 😄
Odpovedať
@hoodlum No ako? Už funguje...? ;-)
Odpovedať
@dedo758 neozýva sa... pozri aktuality, či niekoho nezabila elektrina
Odpovedať
:-D :-D :-D
Odpovedať
@dedo758 Zbytočne sa trápiš vysvetlovaním, Môjmu synovi (12r) som to vysvetlil za 5 minút, ale jemu na to nebude stačiť celý život... 🙂
Odpovedať
@hoodlumVentilator
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?