Elektrocentrála - máte dobré odporúčania?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý večer. Chcel by som Vás požiadať....potrebujem kupit elektrocentralu...nemam s tym skusenosti.....potreboval by som odporučiť nejaku značku podla Vasich skúseností kedze na internete je dost velky výber....poziadavky viem...cca 3-3.5 kW vykon, štvortak, aby mala AVR, 230V. Rocne na nej budem potrebovat najazdit do 200 motohodin...dakujem za odpovede
Odpovedať
@foox nasiel som schemu o com som hovoril - zda sa ze je to podporovane
Odpovedať
@richie funguje to bezpochyby, ale daj parametre toho agregátu. Pri nabíjaní zo siete si baterky potiahnu 11-13 kW, dá sa to znížiť na rozumných 8kW. Centrála, ideálne diesel cca 10kW 3f 50Hz +/-2 je zase za 2500++€. Príde mi to zbytočné.
Odpovedať
@foox "10kW 3f 50Hz +/-2 je zase za 2500++€" Do 8kw by si sa s cenou s odretými ušami zmestil 🙂 viac ako 10kw už nie..
Odpovedať
@technik007 mal som pridať ešte jedno+ 😎
Odpovedať
@foox vdaka za reakciu .. co sa tyka nabijania bateriek, podla mna nemusia sa nabijat 1C .. predpokladal som ze by som pouzil nejaku malu centralu s urovnou nabijania pod 0.5C (resp.aj menej - setrnejsie pre baterku), predpokladam, ze max. uroven nabijania si ten hybridny menic vie nastavit/udrzat predpokladam dva scenare vyuzitia centraly: - dlhodobejsi vypadok, ale predpoklad priazniveho pocasia/obdobia (pre FVE), tak staci nabit baterku len na preklenutie noci s rozumnou urovnou SOC a rano uz zaberu panely - dlhodobejsi vypadok v nepriaznivom obdobi (napr. zimne obdobie), vtedy centrala nabije baterky naplno (kontinualny, optimalny vykon pocas 5~6hodin by mal byt dostatocny) co nasledne postaci na utlmenu prevadzku celeho domu 2~3dni kupovat zbytocne vykonny dieselagregat sa mi nezda rozumne, max co som uvazoval bola nejaka 3f~4kw lpg centrala (ale aj tych ~1200E sa mi zda dost, aby to len tak lezalo v grazi), ale ak by ten menic zvladol nabijat baterku aj z jednej fazy, tak staci relativne lacny inverter 2kw (ktory sa da vyuzivat aj castejsie - kemp, a podobne) .. alebo je niekde v mojich uvahach/predpokladoch chyba?
Odpovedať
@richie záleží, ako uvažuješ, logickú chybu ti nehľadám. Na nabíjanie bateriek centrálou nepomýšľam, keď zasvieti slnko nabijú sa. A centrálu len ako zálohu najdôležitejších okruhov v dome. Je to vec každého súdruha 🙂 Už som robil test pripojenia 1F centrály, na 3f inštaláciu. Sú tam nejaké zádrhele, ale ide to s vylúčením 3f spotrebičov. Je to trochu zdĺhavé a neplánujem to takto používať, ale ak by bolo treba, táto možnosť je.
Odpovedať
@foox ok rozumiem - a vysoko pravdepodobne bude doma mala centrala "s predlzovackou" pre pripad nudze len som zvazoval, ci nie je efektivnejsie tou centralou radsej nabit baterky (ked uz to vlastne cele je hotove/pripravene) - spotrebice v dome maju rozne rozloznie spotreby a centrala by nemusela ist na optimalny vykon, pripadne pre nejaku zataz nemusi vobec stacit - a takto by sa za par hodin dali dobit baterky na pozadovanu uroven (zatial si myslim, ze aj malou centralou) s naslednou plnou funkcnostou domu ano samozrejme nejake straty nabijanim budu, ale stale podla mna mensie ako beh centraly mimo optima a moznost mat v garazi mensiu centralu ako potrebuje najzravejsi spotrebic v dome ..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?