Dolby Atmos doma - máte alebo chystáte?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý večer priatelia, je medzi nami niekto, kto počas výstavby alebo rekonštrukcie našich bytov či (skôr) domov myslí aj na domáce kino? Viem, že isté percento ľudí je zástancom stereo, resp. 2.1, ale chcem sa baviť skôr o 5.1 / 7.1. Alebo tu je niekto, kto dokonca uvažuje o zvuku Dolby Atmos - 5.1.2 / 5.1.4 či 7.1.2 / 7.1.4 resp. inej alternatíve? Podeľte sa s ostatnými ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
...tiez by som sa skor zameral na akustiku miestnosti a komponenty (hlavne repraky) ako na kable, ktore som uz videl aj za 6.000 EUR :-D Apropo akustika miestnosti. Viete mi dat tip na niekoho (spolocnost, skuseny jednotlicec nadsenec) kto by mi vedel urobit meranie akustiky (dozvuk, rezonancie a pod.) a navrhol nejaku optimalizaciu (deflektory, absorbery, basove pasce a pod?). Nevravim ze by som vykonal vsetko co mi doporucia (lebo dizajn a zena), ale co to by som urcite urobil... ;-)
Odpovedať
@rkorba 4500 kup, a este mi napis, naco sa Ti v strope 4 kanaly? :-D v dome? :-D dpc, ludia, s mierou k tomu pristupujte, tu uz konci sranda, ked nejaky vitamin vymysli 16.3ch, tak budete ozaj 19 kablov tahat po obyvacke? :-) a potom Puskarovu-Svajdovu a Winczeho-Banasa pozerat na Markize v stereo na tom? a s tymi kablami - bezne ludske ucho nerozozna, ci je k repro (a to je dolezite) dotiahnuta dvojlinka za 50 centov/meter z Nay, alebo referencny kabel od renomovaneho vyrobcu z Bis-Audio ;-) cize ak mate vyladene zvukovody ako klon Andreu Bocelli-ho a Petra Dvorskeho, nech sa paci, inak to nema vyznam, je to podobne, ako ked Vam predavac ponuka HDMI kabel s pozlatenymi koncovkami
Odpovedať
@abobo mozno aj vedeli, dokonca aj na akademickej urovni, otazne je, kde sa vyskytujes a aky mas rozpocet ;-)
Odpovedať
@sgi320 no skoda ze zatial vymysleli len 11.2 lebo som si kupil 100m 2x2,5mm reprokabla :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sgi320 mno tak ruzomberok a do litra? A musi to vyzerat sexi bo ma s tym zena vyhodi na ulicu... :-D
Odpovedať
@abobo meranie akustiky som riesil s mediatechom https://www.mediatech.sk/kontakt/
Odpovedať
Objednal som ten denon avs-x6300h :-) Idem prikupit do zostavy yamahy NS seriu :-) Nepoznate lepsi zdroj ako ponuka heureka? Co som pozeral filmove tituly, tak vsetky filmy co za nieco stoja v tom vychadzaju, tak sa neviem dockat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba nezaslúži si ten zosik lepšie repro? Tie yamahy som mal. Teda ns 300 a ns 777 za 1000 momentálne kúpiš na bazosi Focal a tie budú isto lepšie. Podľa mna.. https://elektro.bazos.sk/inzerat/9514...
Odpovedať
@jiri_m nemam dobry sluch, takze mi na robenie randalu postacuju :-) Radsej si priplatim na telke ;-) Predne mam tak len dokupim stredovy, efektove a najlepsi subwoofer co yamaha za tie peniaze ponuka a zahambi i 3x drahsiu konkurenciu!
Odpovedať
Profilova fotka
@sgi320 tak co s tou upravou akustiky?
Odpovedať
@abobo no, neviem ;-) opytam sa, ale velku sancu tomu nedavam, je to trosku od ruky, napis mi, ako by si si predstavoval tie upravy k zlepseniu akustiky, pokial sa bavime o beznom RD a obyvacke, tak dnes uz existuju materialy a vyrobky, ktore dokazu akustiku upravit, najma z pohladu pohltivosti materialov, lebo to je hlavne ciel pri mensich priestoroch, "ohybanie zvuku" a pod. nema v obyvacke 6x5m vyznam
Odpovedať
Chlapci ja sa uz 3 den vytesujem z tej 6300 :-) Dialkove v telefone je navykove, hlavne ked ovladam druhu a tretiu zonu, bez toho by to bolo nepouzitelne. Len satelity boli na objednavku, tak cakam :-p Na moje pocudovanie sa dost zahrieva receiver a jeho zabudovanie do skrinky je nepripustne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sgi320 no predstavoval by som si to tak ze niekto pride pomera a pove kde a co by bolo treba a ja to urobim pokial to vyrazne nenaruci dizajn priestoru. Neviem ake prvky a kolko a za kolko.. :-) Kazdopadne sa my zda ze treba koli ozvene nieco urobit s akustikou
Odpovedať
@abobo ozvena vznika v priestore, ktory je tvoreny nizko pohltivymi stenami, bez nabytku, zavesov, kobercov a podobne, toto je bezne riesenie, ak mas chut a peniaze pustat sa do stavebnych uprav spojenych s akustikou, nech sa paci, podla mna je to hovadina niekolko hintov (mozno skor pravidiel, realita byva castokrat ina, lebo estetika, resp. peniaze), ale mozno ich poznas: - v miestnosti by malo byt co najmenej otvorov (okna, dvere), ak tam su, tak priestor okien "zatemnit" zavesmi - steny by mali pohlcovat zvuk (cize bud SDK predsteny, vyplnene akustickou izo, alebo nieco na stenu - pena - s ihlanmi, resp. existuju aj akusticke panely, resp. dosky) - co sa tyka stropu, pokial ho nechces ohybat, co asi nechces, tak tusim Rigips uz ma v ponuke nejaky perforovany akusticky SDK - toto je taky zaklad - otazkou ostava, co Ti povie manzelka, priatelka, (dopln si lubovolnu funkciu) na to, ze ides vyrabat z obyvacky audio-miestnost ;-) zvycajne tieto upravy maju za nasledok, ze obyvaci priestor uz nie je takym estetickym, ako byval P.S. opytam sa nemenovanej profesorky, ci by sa isla pozriet do Ruzomberka, ale robit nejake vazne vypocty, ba nebojim sa napisat, ze az vyskum, v pripade rodinneho domu mi pride trosku moc
Odpovedať
Profilova fotka
@sgi320 no vseobecne veci viem aj ja ale. Koberec nechcem lebo mame krasnu drevenu podlahu. Akusticky SDK na strop nemozem lebo mam chladiace stropy a logicky ba sa znizil chladiaci vykon, takze skor by som si to predstavoval par prvkov, spravne umiestnenych tak aby sa eliminovali neziaduce ucinky ako sa da. Na upravi vidim priestor na celej stene za posluchovym miestom a na prednej stene za bednami. Ako nepotrebujem z toho dizertacnu pracu, ale bez merania mi pride blbost len tak skusat kde a co umiestnit.
Odpovedať
@abobo no a sme doma, cize s podlahou nic, so stropom nic, cize jedine, na co si ochotny pristat, je zavesenie nejakych panelov na steny (molitanove ihlany tam asi tiez lepit nebudes) tak potom jedna dobra rada zadarmo - ak chces v takomto pripade dobry zvuk, tak zakup slusne AVR s kalibraciou, umiestni mikrofon na sedacku, zapni kalibraciu (pocas nej sa chod vyluftovat, aby Ti nevytrhalo bubienky) a ked sa vratis a posadis na sedacku, tak to bude to maximum, co z tohto setupu mozes dostat na toto fakt nepotrebujes akustika - experta, ktory riesi koncertne haly ;-) ako sa hovori - z exkrementu bic neupleties
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
trosku ozivim diskusiu. ako ste dopadli? Ja som kable pocas stavby dal do konstrukcie ale tiez idem prejst na atmos a pomaly riesim ake stropne repro a ako kable atd atd..
Odpovedať
Profilova fotka
Moja “zadná stena. Robil som to sám...
Odpovedať
Profilova fotka
A teraz aj s fotkou 🙂
Odpovedať
@jiri_m dopadol som tak ze mam nainstalovane repro a v lete sa stahujem :-) Cize este sam neviem a zaroven sa tesim i na novu telku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ja som dal aj projektor a teraz nový AV receiver. Preto riešim atmos.
Odpovedať
@jiri_m dufam ze nativny 4k ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba mám ho už dlhšie. Takze je FullHD. Optoma 1080GT. Ale časom bude 4K. Momentálne mením AV.
Odpovedať
@rkorba ak môžem. 4k na plátne nezbadáš. Mám Optoma Darbee HD39 a porovnával som s projektom 4k..... Pokiaľ nemáš kinosálu z obývačky, nepostrehneš rozdiel....
Odpovedať
@jiri_m tie odrezky si si urobil, alebo si take zohnal :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba to som všetko napilil. Je ich tam cez 600. Trvalo mi to celé asi týždeň. Chcel som niečo aby to aspoň trosku rozbilo ozveny a aby to aj vyzeralo nech nemám na krku rozvod. Tak toto je výsledok. Toto je skoro cely postup. 🙂
Odpovedať
@jiri_m klobuk dole pred napadom a trpezlivostou. Aj badas nejaku zmenu po osadeni?
Odpovedať
Profilova fotka
@catscan ďakujem. Nejakú áno ale akustika je potvora. Je to podľa mna lepšie v basovej zložke ale to je aj obkladom na stene oproti kde je telka a na stredoch. Zhodol som sa na tom istom s brachom Ale môže to byt aj placebo. 🙂
Odpovedať
@jiri_m uz som ta chcel sprdnut za tu chybu s mikrovyklenkom na TV a potom som si vsimol platno, tak chvalim :-) Ja mam doma platno 15r a povedal som si ze do baraku si kupim 82" telku a musi stacit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba vyklenok je na uhlopriečku 165 cm ale aj to je malo na izbu 6,6x7. Keď doslúži tv tak aspoň 190 ale plátno ma 4 m uhlopriečku a to už je postačujúce.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?