Dodatatocna montaz exterierovych zaluzii - privod elektriky

Ahojte, Potrebujem dodatocne instalovat exterierove zaluzie, ku ktorym nemam pripraveny privod elektriky. Chcel by som to vyriesit pokial je to mozne bez sekania vo vnutri domu a bez poskodenia fasady 🙂 Asi ako jedina moznost bez poskodenia interieru alebo fasady mi vychadza prevrtat sa vencom a dostat sa do neobytneho podkrovia, kde mam nastastie pripraveny privod z rozvadzaca (povodne mysleny ako privod k vyhrievaniu odkvapov, ale ten netreba). Vid prilozeny obrazok. Myslite ze je to takto realizovatelne takto sikmo sa prevrtat vencom a je to OK prevrtat veniec na viacerych miestach (cca 3-4 okna)?
Odpovedať
@pepozv Dá sa to tak ako si nakreslil, ak sa tak trafíš vrtákom 🙂 Plechové kastlíky na žalúzie chceš priznať?
Odpovedať
@petinko1982 @petinko1982 my máme cez veniec, kastliky priznané, žiaľ dom už bol zateplený, nevideli inak
Odpovedať
@petinko1982 Ano kastliky priznane, s tym problem nemam, ina moznost uz asi ani nie je.. @Milan Toman Super, takze sa to da 🙂 Ovladanie zaluzii mate dialkove?
Odpovedať
@petinko1982 No trafit sa bude asi najvacsi problem, hlavne sa neprevrtat pod SDK, ked uz to bude nad SDK a parozabranou tak uz bude dobre 🙂
Odpovedať
Podla mna preco nie .Predpokladam ze to bude riadene dialkovym ovladanim, cize motorcek bude pod stalou fazou. preto kabel chranit sivym samozhasinacim husim krkom v miestach kde bude v polystyrene aj vo vate hned od krabicky z podkrovia. Najlepsie ak by siel cely kusy krk aj v betone, ale to by trebalo siroku dieru. Vrtak by mal byt SDS so 4 brity urceny aj na styk so zelezom a na veniec sa mi osvedcila jedine poriadna priklepka sily 6-7 J. Jedina obava vrtat sikmo znamena ze sa netrafis presne kde chces a treba veeelmi dlhy vrtak. Kabel v skrinke dat na samostatny prudovy chranic s isticom najlepsie typu A.
Odpovedať
myslel som chranic typu A a istic typu B
Odpovedať
@pepozv samozrejme, sekať do steny som nedovolil... Ale na dvoch oknách máme na kluku ..
Odpovedať
Sú aj boxy na exteriérové žalúzie ktoré nepotrebuju prívod elektriny,je to vyriešené cez solárny panel ktorý je umiestnený na boxoch ale neviem či máš záujem o takýto model,len som to videl že to existuje..
Odpovedať
Ovládanie sa dá aj cez inteligentné relé napr shelly a následne pripojiť a robiť aj automatiku napr neskôr od vetra resp slnka. Je to celkom jednoduché len treba mať kábel tak ako by to ovládané vypínačom. Dá sa potom spraviť ovládanie cez mobil a ušetríte za diaľkovo ovládané žalúzie, myslím ze cca 70 e za kus. @pepozv
Odpovedať
@neutrino len musíš spraviť ovládanie na vypínač... Čo ti bude na stene zavádzať a ak tak to budeš ovládať diaľkovo cez mobil... Veľký zmysel samostahovania pri vetre alebo slnku nevidím... Resp. Považujem za zbytočnosť
Odpovedať
@milan_toman pri vetre to zbytočnosť nie je nakoľko žalúzie majú odolnosť cca 60-80 km/h. Automatika od slnka keď sú dvaja ľudia v práci a večer dôjdu do prekureneho domu, pre niekoho zmysel má pre niekoho nie. No ja porovnávam len ovládanie kde je rozdiel cca 50e/kus a to ostatne je benefit ktorý sa dá dorobiť. Co sa týka ovládania môže tam byt vypínač a nemusi. Porovnávam ovládanie s diaľkovým (kde vypínač nie je) a ovládanie mobilom. Ovládanie mobilom stojí cca 25e/kus pricom ovládanie dialkovym cca 70e/kus. To ze ci tam bude vypínač neriešim, môže byt a nemusí.
Odpovedať
@neutrino daj nejake linky, asi si to budem musieť doštudovať...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@milan_toman kľudne alza... Je tam shelly zaluziovy modul a ukážky sú na YouTube. Inštalácia pre žalúzie je klasická ako s vypínačom ale namiesto vypínača je to shelly a mobil. Linky nemám robím si veci sám 🙂
Odpovedať
@milan_toman a samozrejme môže to byť kombinácia aj zaluziovy vypínač aj mobil s tým problém nie je. No klasicky vypínač nie je podmienkou
Odpovedať
@stanislavpetras Ano videl som, neviem aku maju cenu, ale kazdopadne ten solarny panel na kazdom okne sa mi velmi nepaci 🙂
Odpovedať
Co sa tyka ovladania, mam v izbe 3 okna z toho jedno rohove, da sa to spravit tak aby sa spolu ovladali 2 okna(rohove + dalsie) a jedno zvlast? (jedno je balkonove tak to asi zvlast). A ovladanie asi idealne na dialkove + ak tak mozno mobil, pripadne alarm Jablotron..
Odpovedať
@pepozv dá sa to. Ten motorček ma tak malý odber že stačí jeden zaluziovy modul (pozrite si na YouTube shelly 2.5). Následne je to už len elektrikárska vec ako to správne zapojiť (presvorkovat). Co sa týka ovládania je to buď diaľkové, alebo mobil kombinovaný so zaluziovym spinacom (ten spinac nie je povinný stačí aj mobil). Kombinácia mobil a ovládač nie je jednoduchá iba ak emulovanie diaľkového. Pri ovládaní mobilom sa používa fáza rozdelená na dva smery (hore alebo dole, pričom v neutrálnej polohe je motorček bez napätia) pri diaľkovom je motorček stále pod napätím a čaká povely z diaľkového. Treba si správne vybrať na začiatku, aj keď napr somfy je integrovatelne do rôznych systémov. Poraďte sa vo firme co vám to bude montovať ci vám vedia odporučiť riešenie mobil spolu s diaľkovým.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?