Ako zistiť poradie fáz?

Čauko, hneď na úvod prosím expertov, aby si dali pohov, rozhodol som sa totiž, že v rámci zachovania vlastného duševného zdravia budem ignorovať poniektorých jedincov na tomto fóre. Mám stlp, zo stlpa ide kábel do "krabice" a z tej "krabice" do elektromera. Ďalej už viem. Na stlpe sú nožové poistky, z nich idú pekne farby L1 čierna, L2 hnedá, L3 šedá (aj keď osobne som sa učil poradie hnedá-čierna-sivá, ale neva). No a keď sa dostanú k rozvádzaču, tak už sú tam dva čierne, jedna hnedá. Teda moja otázka znie, ako mám zistiť poradie fáz? Ten kábel bude určite niekde v stene napojovaný, zfušovaný, tak ako celý barák. Takže by som potreboval zistiť poradie fáz na elektromere. To, čo píše na elektromere je síce jedna vec, ale realita býva iná, lebo VSDS technikom to je dosť jedno, či L1 je naozaj L1, alebo nie. Za starej éry im to jedno nebolo, bo sa potom elektromer točil naopak, ale tieto digitálne si s tým už vedia poradiť a tak im to je jedno. Najlepšie riešenie by podľa mňa bolo natiahnuť fungel novy kabel od stlpa po rozvadzač, v jednom kuse, len tu sa stretávam s problémom, že je to majetok VSDS a bohzna, koľko zas za to budú pýtať, ale predpokladám, že aspoň tisícku.
Odpovedať
Profilova fotka
@articcode na urcenie poradia faz ti staci jednoducha vadaska SN4 alebo detektor sledu faz, ktory si vies urobit za 2eura (urcite nie ty). Ak mas nejaky 3f elektromotor, tak to vies urobit system pokus-omyl aj bez vadasky ci detektora. Ziadna faza nie je faza1, je to rovnaka blbost ako prvy zub na ozubenom kolese. ps: ak sa ti nepacia prispevky "expertov", nepytaj sa sprostosti 😉
Odpovedať
Profilova fotka
pridavam schemu, aby si mal vecer nad cim rozmyslat 🙂
Odpovedať
@mgx mam cirkular. Ak sa nebude krurit naopak, tak je dobre ne? Schema simple, len ta prkotina celkom na pravo je co? Trojfaza motor?
Odpovedať
Profilova fotka
dutnavka. pri motore musis len dodrzat smer otacania ak je vyrobcom stanoveny ( cirkular, cerpadla, stiepacka)
Odpovedať
@arcticcode daj fotku elektromera...
Odpovedať
@arcticcode inak naco to potrebuješ? A kabel z tej skrinky do REnie je majetok distribútora ale tvoj. (zeda bežne to tak je)
Odpovedať
@arcticcode vadaskou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?