Ako digitalny elektromer rozozná tok prudu cez 230 a 400V?

Zobraz úvodný príspevok
Veľmi sa v tom nevyznám, ale výmenou mororického watmetra za digitalny za zvyšuje nameraná spotreba trojfázových zariadení. Je to tým, že elelktromer meria čimý prietok prúdu a nasobí ich sieťovým napätím 230V a neberie v úvahu tok prúdu 400V. Poprosil by som vysvetliť ako zisti o aké napätie sa jedná. Ďakujem. Je to naozaj tak, že zráta (spočíta ) koľko prúdu pretečie cez 3 fazy a vynasobí 230V?
Odpovedať
Prosim vás jalový wykon . Činy. Zdanlivý. Vysvetlite mi to lopatisticky. Sinus a cosinus uhol.posunutia. hodnota je potom nemerateĺna voltmetrom a ampermetrom len osciloskopom od čítať veľkosť a uhol posunutia a vypocitat?. Tak??????????
Odpovedať
@lezakhynek a fazomer vám čo hovorí.
Odpovedať
Nič, idem pozriet čo to je. Som sa asi nestretol s tym..
Odpovedať
No prečital som si niečo o fazometri. Je to veda. Čiže vráťme sa k elektromeru. Digitalny elektromer ma v sebe zariadenie ktoré na fazyi vypočíta učiník .Potom to zrata hodnotu s odoberátýmm číným príkonom a vysledok je skutočnu odber. Nerobí mu problém z 120° posunutím faz dokonca aj tu na každej dokáže vyrátať učinik. A zratat odber. . No som z toho magor. . Som rád ,že sa dozvedám veci , ktoré som nevedel. Napriklad, že z ampermetrom neodmeriam správnu hodnoru rozbehového a pracovneho kondenzátora motora, ale je potrebné vypočitat jeho skutočnu hodnotu s vypočítaním učiníka.
Odpovedať
Ja som celkom nepochopil teóriu relativity.Vysvetlí mi to niekto? Zdá sa mi, že by to tu nemal byť pre niekoho problém. :-)
Odpovedať
@volt smeruje to na mňá? Jednoduche vypusti čas a je to. Ten čas, ktorý nikto nemá. Len prečo sa mi všetci posmievajú.
Odpovedať
@lezakhynek Neber to osobne, ale riešiš veci, ktoré by Ťa vôbec nemali trápiť. :-)
Odpovedať
Nie ved či zaplatim za elektriku 100 alebo 110 je úplne jedno. Keď budú mať všetci digitalne elektromery. Tak to jedno už bude..
Odpovedať
@lezakhynek pri digit.EM mám vyššiu spotrebu asi o 130 kWh ročne lebo meria od 0 analog až od 15W tak zariadenie v standby, malé nabíjačky i stykač boli zadarmo , takže ozaj niečo cez 10 Eur naviac
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?