Mačka vbehla k susedom

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte strecháči, prosím zorientujte ma v nasledovnom. Máme kocúra (taký zachránený dedinský univerzál, nič špeciálne). Býva s nami v byte (byty sú pavlačové), no chodieva aj vonku, viac-menej keď chce byť dnu, vyskočí mi na parapet a pustím ho, keď chce ísť von, pýta sa von. Dnes nad ránom cez otvorené okno na pavlači vošiel k susedom do bytu, pretože túto noc bol vonku (väščinou je v noci doma, ale stane sa, že sa mu nechce prísť a ukáže sa až ráno). Susedia sa sťažovali. Budem nad tým rozmýšľať, ako ju na noc dostať dnu, ale častokrát ani neviem, kde je a je nemožné ísť mačku hľadať po okolí. Navrhla som susede, či by to nevyriešila napríklad sieťka na okno, ale to nie, máme si vraj kocúra vychovať. Ona sa mačiek bojí a máme to vyriešiť. Budeme hľadať riešenia, ale ozaj neviem. Je to priestupok voči susedskému spolunažívaniu? Dajte tipy na riešenie 😞. Ďakujem
Odpovedať
@marekjahoda jasne ze som si robila srandu 😄 😄
Odpovedať
@sousedekovci89 tu ma kazdy vzduchovku,ci malorazku...hranicu pozemku urcuje zivy plot a schranka na hranici pozemku.....dookola su susedia dochodcovia a keby sa niekto cudzi objavil tak spustia alarm...neviem taka macka sa bezne aj u nas potuluje susedova , no dovnutra nevlezie..proste nemaju co obtazovat cudzie zvierata suseda a ten kto ich chova ich musi ohradit a zabezpecit..
Odpovedať
@daralbajda kto zabezpečí divú mačku? či túlavú mačku? Každý kto mačky pozná čo i len trochu vie že mačka je taký malý "vandrák" chodí si kade chce. Niektoré dovnútra nevojdú, iné áno. Práve preto, v prvom rade začnem vždy od seba a urobím všetko preto, aby mi cudzie mačky/túlavé mačky/akékoľvek iné zviera do domu nevošli a až potom riešim suseda.
Odpovedať
@zltalienka tak potom Preco existuje tato diskusia? Asi to tak nie je
Odpovedať
@petrolejka82 môžeš vyskúšať odpudzovač mačiek. Je to sprej, nastriekaš tam, kam nechceš, aby ti mačka chodila. Človeku nepáchne, mačke áno. Moja skúsenosť je strašne čerstvá - mám dve mačiatka, zvykli si sadať na kreslá v altánku, kde ich zvyšok rodiny neznesie - šaty sú potom od chlpov, majú alergie, atď. Včera som kúpila odpudzovač a kreslá ním nastriekala. Chvíľku to bola dosť prenikavá vôňa a mačky išli podľa svojho zvyku, uprostred oblaku tej vône sa zvalili rovno na nastriekané kreslá. Chcela som to odpískať, ale dnes sa mačky altánku vyhýbajú a na kresle sedeli len raz, hneď ráno. Presunuli sa na opačný koniec dvora a hrajú sa tam. Dnes postrek obnovím, a ak to bude fungovať naďalej, nastriekam tým celý susedin plot - majú navoľno vlčiaka a malé mačiatka sú ešte hlúpučké, pchali by sa tam....
Odpovedať
Profilova fotka
@skylarka1 a nemas problem zeby maciatka usli? Lebo krstni ti neustale, maju sak normalny plot, ale jak macence, tie proste sa prepchaju barskade a zakazdym zdrhnu. Chvilu chodia naspat sa najest, ale potom ich uz neni. :/
Odpovedať
@skylarka1 môžem poprosiť názov toho spreja? Hoci aj ip, ďakujem
Odpovedať
znama mala podobny problem a poviem ti tak vseliake spreje, elektricke odpudzovace poskusala a aj tak to tej macke proste nevadilo. macka je zahadny a velmi odolny tvor
Odpovedať
ako clovek, tak aj zvierata si vedia zvyknut. a to nehovorim o mackach. tie su pre mna nepochopitelne zvery.
Odpovedať
Macky su odolnejsie este viac nez psy. Macku podla mna nic neprekvapi a zvykne si na vsetko.
Odpovedať
Profilova fotka
@matlies Je to mozne, macky to su taki spekulanti. Ja som povedal, ze akekolvek zviera znesiem doma aby sme mali ale macku nie, to mi pride taky nevernik 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@zltalienka tak skúsenosť musím opraviť - vôňa prenikavá, ale tigrom to evidentne nevadí... vzdala som to. Sedia na kreslách, jedno ako prenikavo sú cítiť 😄
Odpovedať
@barbie888 neušli ani raz. Akonáhle je niekto vonku, ani sa z dvora nepohnú. Ak sme v záhrade, idú do záhrady. Ak sedíme v altánku, motajú sa okolo. Ak v záhrade nikto nie je, tak tam proste nejdú. Sú to vonkajšie, exteriérové mačky. Dostali sme ich, keď mali asi 5 týždňov, boli strašne drobučké a skoro sa nevedeli samé najesť. Mali pri altánku búdku, na ktorej sa dali zaistiť mriežkované dvierka. Asi týždeň sme to robili tak, že keď bol niekto z nás vonku, mačiatka sme z búdky pustili, nakŕmili, pomojkali, pohrali sa ( a v lete sme boli vonku prakticky stále). Keď sme šli dovnútra, mačičky sa uložili do búdky, tam spinkali, dvierka sa zatvorili. Ďalšie asi dva týždne sme ich nechali vonku, aj keď sme tam neboli, zatvárali sme ich iba na noc. A potom už sme ich nechávali vonku aj v noci - chvíľu spávali v tej búdke, potom si našli na dvore iné miesto, ktoré sa im pozdávalo viac. Teraz majú 6 mesiacov, ale nevzďaľujú sa veľmi z dvora - max k susedom do záhrady. Naučili sme ich prísť na zavolanie a keďže sa pohybujú v perimetri tak 100 metrov od domu, vždy počujú a pribehnú, keď ich zavoláme. Ale odbiehajú, len keď nikto nie je na dvore - ak tam niekto z rodiny je, vždy sú tam. A vždy dostanú minimálne pomojkanie. 😄 Keď sa vraciam z práce, bežia mi naproti pred bránu a chcú sa maznať. 😄
Odpovedať
tak aj zvierata maju svoje povahy a nie kazdu si vies proste takto naucit. macky maju svoje hlavy, s nimki to nie je tak lahke ako podla mna zo psom. ak su macky chovane v byte, tak je podla mna fajn si ako okna, tak proste aj balkon zabezpecit sietkou
Odpovedať
@emiliee To mas pravdu. Kamos maju macku v byte a kupovali specialne pletivo na balkom pre macky. Ako vobec som dovredy ani len netusil, ze nieco take vobec existuje
Odpovedať
@skylarka1 to potom je fajn, ze su takto naucene. Lebo teda niektore maju vo zvyku prchnut rychlo. Kamarat ti maju kazdu chvilku nejaku novu macku, lebo vacsinou im ujde. Aj zo zaciatku podobne zatvaraju, ale ze nevydrzi. Nejaka sa im po mesiaci vratila ale len asi na tyzden, takze mate to super ze ostavaju 😉
Odpovedať
@pastierik tak ony dobre vedia, kde im je dobre... 4-5 krát denne dostávajú konzervu, varené pečienky, srdiečka, kadejaké dobroty, keď sa najedia, vyskočia na kolená, pradú, my ich mojkáme, poláskame... ak tam zaspia, radšej prechladneme, ani sa nepohneme, lebo každý mačkofil dobre vie, že ak na tebe zaspí mačka, nemáš právo sa hýbať, aby si ju nerušil... nie sú to interiérové mačky, ale dobre vedia, že sú naše princezné 😄 Raz som pretrhávala mrkvu pekne kolenačky a obe mi ležali na chrbte a spali. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Tak zase chapem aj susedu, mne keby nieco vbehlo do domu coho sa bojim tiez by som asi nebol dvakrat nadseny. Ale treba sa pokusit to nejako vykomunikovat no a prislubit ze sa to nestane, co ako iste asi vieme sa pri mackach neda na 100% tvrdit.
Odpovedať
@skylarka1 to sa im ani necudujem, ze zostali. To by som aj ja ostal 😄 Sranda, ze tie zvierata to ozaj tak citia, ze kto ich ma rad. 🙂
Odpovedať
@skylarka1 Vážim si ludi, co maju uctu a respekt k zvieratam, citia k nim lasku a naklonnost a poskytuju im starostlivost. Zato z niektorych komentarov v tomto vlakne mi je naozaj fyzicky zle, radsej by som predala dom, ako byvala pri niektorych "ludoch" 😞.
Odpovedať
Profilova fotka
tak zase kto by bol rad, keby ma doma cudzieho tvora a hlavne poznam nejake tie nazory ludi na macky, ktore nie su uplne domace, ze behaju po vonku. treba byt len navzajom ohladuplni.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?