Je lepší ako vrstva pod dlažbu štrk alebo piesok?

Existuje x videonávodov na pokládku zámkovej dlažby. Všimol som si že v niektorých sa ako vrstva pod dlažbu používa tmavý štrk frakcie 4-8mm, v iných svetlohnedý jemný piesok. Ako je to správne? Predpokladám že štrk. Čo teda motivuje realizačné firmy používať piesok?
Odpovedať
@slavo6280 piesok podľa mňa sa v žiadnom prípade ako finálne lôžko nepoužíva. Možno ťa zmietla farba. Ideálna je štrkodrva a môže byť frakcia aj menšia ako 4/8 napr. 2/5
Odpovedať
@slavo6280 ani piesok, ani strk, jedine drvene kamenivo
Odpovedať
@slavo6280 v polsku davaju stabilizovany piesok (s cementom), lebo je najlacnejsi a maju ho tam mrte vela. cize to ta mozno zmiatlo. tu na sk, kde je cena piesku skoro rovnaka ako 4/8 je blbost neist do drveneho kamena.
Odpovedať
Profilova fotka
Kúpili sme dom, kde pôvodní majitelia uložili zámkovú dlažbu na riečny štrk a piesok. Našťastie toho nebolo okolo domu ešte veľa, lebo to bolo hrozné. Niečo sme dorábali a tak sa všetko, čo na to priamo nadväzovalo, popreukladalo nanovo a na štrk. Pôvodný podklad sa minul do základov pre záhradný domček. 🙂 Ešte nám takto zostáva jedna časť - je to práve terasa, ale tá je zatiaľ vcelku rovná Ale vieme, že v budúcnosti nás to počká. Uvidíme, čo to urobí, keď tam raz postavíme bazén pre vnučku. 🙂
Odpovedať
@slavo6280 kamen 4-8 ma byt pisu to vsade
Odpovedať
@sysell nikde píšu aj 2/5
Odpovedať
@pistikus tak si predstav ako vyzera 2mm kameinok a zvaz ci to co pisu je ok
Odpovedať
Ani jedno ani druhe. Vola sa to makadam a frakcia 4-8 bezna
Odpovedať
@marekjahoda to bude ono - ten stabilizovaný piesok, podľa farby som teda nečakal že by v tom mohol byť cement. Každopádne, podľa reakcií je správnou voľbou 4-8 drvený kameň.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?