Betónová plocha na parkovanie a príjazd - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Pred vchodom do garaze planujem urobit prijazdovu betonovu plochu(aj na parkovanie). Rozmer plochy bude 7 x 8metrov. Planovana hrubka betonovej dosky je cca 20 cm(pre prilezitostny prejazd nakladneho auta). - vie mi niekto poradit, kto ma skusenosti, aky beton/triedu/je potrebne objednat z betonarky? resp.co je treba aplikovat na povrch aby bol odolny? - na ake bloky je treba plochu rozdelit dilatacnymi medzerami? inspiracia postupu: https://www.youtube.com/watch?v=fSTNb... vdaka za info
Odpovedať
@cooler Pekna praca 🙂 Ohladom toho podkladu, aj si tam sypal nieco, alebo len udupaval zeminu navozil a znovu udupal a potom lial beton na tu foliu?
Odpovedať
Jasne, musis tam dat makadam, ak nedas zacne ti to pod vahou betonu+aut zrejme klesat. Podklad je velmi dolezity! To by som nezanedbal. Teraz uz nepametam presne, mozno som to tu aj niekde pisal..tusim min 15cm uz zhutneneho makadamu bolo, (pri hutneni som to este polieval vodou-videl som ze podobne to robili u nas ked robili dialnicu) a mozem povedat ze odkedy je to urobene je stale na svojom mieste bezozmeny 🙂
Odpovedať
@cooler ked das 20cm CB3 so zelezom, tak ti to nikam pri normalnej prevadzke nepojde. Samozrejme to netreba robit na navazke, ale na normalne zhutnenom povrchu.
Odpovedať
@rkorba mne to nikam neuslo a dal som co som povazoval za vhodne podla info od chlapika s ktorym som si dopisoval co robi 25 rokov iba s betonom v USA kde sa robi iba to, ziadna zamkova dlazba...
Odpovedať
@cooler no ja mam podlozie taky piesok piesok-il... tak neviem, ci aj u mna treba makadam, reps aku funkciu by to malo.. urcite by som to uhutnil "do zblaznenia", ono ten lomeny kamen stoji tak 20eur, cize 5eur s dovozom na m2, to sa da prezit, len fakt neviem, ci je potrebny.. zelezo bysom tam dal.. Zatial som si robil len terasu, cca 3.5x5.5m2, bez dilatacie, praobycajny B15 beton, na nej dlazba, zatial drzi, nikam neuhla, voda odteka, sklon som dal minimalny (1cm na 350cm), no len ona mala "zaklad" po obvode.. Ale ten "mokry vzhlad" ma velmi zaujal, este by som to poprasil "farebnym pigmentom "po urovnani cerstveho betonu.. napr "vytvrdzovač povrchu", ale drzal by som sa sedej, pre pridad ze to zacne menit farbu... neviem preco, ale stale mi toto pride jednoduchsie, ako zamkova dlazba 🙂 u zamkovej mam problem, ze tie miniaturne 10x5m sa mi nepacia, a tie velke su drahe (nad 25e/m2) a tazke (aj 150kg na kus), to by som sa, podla mna, natrapil viac, ako s betonovanim 🙂 Ale tipujem ze si spokojny, takze asi to presne splnilo ucel, to je super...
Odpovedať
@dusantt o dva týždne objednávam cb3 a idem vyliať terasu a chodníky okolo domu. Žiadny priblblý predrazený suchý betón ktorý sa časom prepadne tu nechcem ani vidieť.
Odpovedať
My sme dali zamkovu dlazbu a ze sa nam tam zmesti aut,kopu.a to mame ten pozemok vseliako hore kopcom,dokonca aj bager tazky po tej zamkovej isiel a v pohode nikde nic nepopraskalo.
Odpovedať
@rkorba u nas chodniky budu zo zamkovej dlazby,este s tychto x metrov co sme kupovali nam jedna cela paleta zostala,len obrubniky sa dokupia a chodniky bude muz tento mesiac dorabat.
Odpovedať
Pekne rovno pod pristresok si zaparkujem,a muz vedla.za nami sa zmesti este kopec aut,ked pridu navstevy.
Odpovedať
A ta zamkova dlazba (cela plocha) je rovna (v rovine)? Ona nepraskne, nezlomi sa, ale ci sa netvoria kolaje, alebo jazierka..
Odpovedať
@dusantt ano to je cela plocha,dokonca tam bol chodnik,je to hore kopcom,aj ten chodnik je z boku vidiet taky uhol tej zamkovej,nie nic sa nezlomilo,kolaje od aut tam tiez niesu,a voda hned krasne ztecie pod zamkovu. My sme mali makadam asi viac ako rok takze aj autom riadne ujazdili,ale islo tam potom vela toho.
Odpovedať
@emilia25 pekne, len bud tam mas zlom alebo rovno vyjazdenu kolaj 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ako narobil sa muz riadne po nocnej a znova na nocnu.
Odpovedať
Takto sme mali makadam asi 2 roky,ale islo tam este toho vela.
Odpovedať
@rkorba to je vsetko hore kopcom.
Odpovedať
@emilia25 podstatne je ze to sluzi k spokojnosti 🙂 do tohoto by som nechcel ist, to musi byt dobra makacka tolko toho polozit, ja si radsej vylejem beton 🙂 sice aj ten je makacka, ale po murovani betonoveho plotu si myslim ze tieto skladacky betonove su nepresne shity a su z toho len nervy.. vid jeden nemenovany plot..
Odpovedať
@dusantt nasa ulicka je len 1 auto,taky domiesavac by k nam nemal ani ako prist,su tu same kable od elektriny a dost nizko,takze ked je vecsie auto vylozi nam to na hlavne ceste a odtial rucne odniest do dvora.a ze tych domov tu este mame byvame skoro na konci ulicky,na toto je to obrovska nevyhoda,ale kvoli detom je to super,auta tu musia chodit pomaly.
Odpovedať
@dusantt to mas pravdu,aj muz takto z dtciek robil predok,ale okolo uz chcem z tych dielcov,bude to mat rychle a uz s tym nemusi nic robit,nam este ho treba zasietkovat,tie striesky na vrchy a hodit fasadnu farbu nan,zostalo nam kopu vedier z domu.Tak isto pojdu aj stlpy na pristresku na auta.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
https://www.marshalltown.sk/uvodne-sl...
Odpovedať
@dusantt https://www.marshalltown.sk/uvodne-sl...
Odpovedať
https://www.youtube.com/@marshalltown...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Caute chcem sa spýtať je teda štrkové lôžko hrúbky 15cm ako som čítal vyššie pod metlickovy beton dosť ? Rátam že logicky tam asi netreba 40cm ako pri zámkovej Ďakujem
Odpovedať
@touring22 pokial je to riadne uzabovane a nie je to na navazke. Nezabudni armovanie a dobre spravit (na SK narezat diletacie).
Odpovedať
@rkorba Jasne chápem Podľa teba aká by bola naj hrúbka ? Ďakujem
Odpovedať
@touring22 vsetko nad 15cm bude fajn.
Odpovedať
@touring22 len tak mimochodom na metlickovy cestny beton potrebujes zohratu partiu, ktora ma vsetko potrebne.
Odpovedať
@rkorba jasne ja to nechcem robiť sám ale zavolám firmu mám názor že každý človek nech robí čo vie diky za radu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?