Habito sadrokarton

Prosim Vas, ma niekto skusenosti so sadrokartonovymi prieckami Habito od Rigips? Ci su vhodne na priecku kuchyna/kupelna?
Odpovedať
sak to je v ich specifikacii napisane ... ak neverite technickemu listu ... tak zbytocna diskusia ...
Odpovedať
@shadowmilan technicke listy mame nastudovane, pytam sa na prakticku skusenost… kedze nepozname nikoho kto s tym robil a takmer vsetci znami mam odporucaju porfix/ytong. Prosim o radu z praxe, nie o odporucanie na TL 🙂
Odpovedať
@anicka_ann celá amerika je vybudovaná na SDK priečkach a sú v pohode. To že sa na Slovensku SDk každý bojí neznamená, že TL si vymýšľajú 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 áno, ale v amerike sú pod tými SDK väčšinou drevené hranoly namiesto tenkého plechu a ťažké veci sa kotvia cez SDK rovno do hranola. Navyše obvodové múry majú pod SDK osb dosku a kotví sa do nej. tiež rozmýšľam použiť habito namiesto porobetónu na priečku kuchyňa/kúpeľňa a tiež by ma zaujímali reálne skúsenosti
Odpovedať
@podko my sme pouzili Fermacell dosky. V podstate by to mohlo byt velmi podobne, navyse to habito by mohlo mat hladsi (papierovy povrch) - fermacell je homogeny (teda to co je vnutri je aj na povrchu, nema papier). Konstrukcia - plech UW/CW 100mm. Oproti porobetonu to ma vyhodu v ovela lepsej zvukovej izolacii a v lepsej instalacii rozvodov (ak to nerobite vy moze vam to byt jedno). Ohladom nosnosti by som sa drzal TL, tam toho moc nevymyslite. V mieste hornych skriniek by som mozno zozadu dal nejaku dosku. Ak sa vam z nejakeho dovodu nepaci plech, mozete aj vy pouzit KVHcka. Neviem ake mate predstavy a ocakavani od toho celeho. Ak chcete zavesit na tuto stenu 300l bojler tak neviem ci je to dobry napad, no s tym by mohla mat problem aj tenka porobetonova stena.
Odpovedať
@podko napr. správne zakotvené CDčko dokázalo udržať 80 kilového chlapa, až tak by som sa toho plechu nebál. Treba použiť správne hmoždinky, ale ak už chceš byť opatrný postupoval by som ako napísal @igor256.
Odpovedať
Profilova fotka
my máme celý dom vnútorné priečky z Rigstabilu. Nevidím v tom problém, samozrejme ťažké veci sa kotvia do hranolu ktorý je za samotným SDK. Samozný rigips rigstabil má s kotvami nosnosť do strihu okolo 80kg. Nevidím problém ani v kotvení materiálu ak sa použije rozumná kotva do SDK. Dávali sme molly kotvy. visia na tom skrinky pod tv, na chodbe, niektoré poličky. Samozrejme pokiaľ je to možné, dali sme všetko do hranolu, ale nie všade ten hranol je... Nebál by som sa toho.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?