Ako zakryt umakart?

Ahojte. Idem sa popytat tych co to uz robili na postup okachlickovania. Neodlepia sa po case? Ake lepidlo zvolit? A ako aplikovat kachlicky na miesta kde je kovovy spoj?
Odpovedať
ja som zakryt umakart sadrokartónom, samozrejme impregnovaným do vlhkeho prostredia a následne som napenetroval sadrokarton a nalepil obklad lepidlom na obkladačky..drží to dobre, bez problemov...
Odpovedať
Profilova fotka
Existuju lepidla na lepenie obkladu na umakart.Ja by som mozno lepil obklad stylom na obkladacku by som nabodoval lepidlo napr mamut ale najprv by som umakart odmastil napr jarovov vodou a odstranil tie listy ktore spajaju umakarty Po nalepeni by som to presparoval.je to asi najlacnejsie riesenie obkladu na umakart
Odpovedať
@tyna1212 skoda lepit obklad na umakart,aj tak budete riesit vodu eli atd.Ale ak ste rozhodnuty lepit obklad,s mamutom by to malo drzat.Kovove spoje su prvdepodobne len listy,ktore zakryvaju sparu medzi umakartami,teda nic sa nestane ak ich date dole.V rohoch by mali byt cierne gumene tesnenia,tie nechajte.
Odpovedať
problem asi bude v tých kovových rámoch..sú to nosné časti pre umakart, o nich je upevnený ! čiže s tým veľa nenarobí..tie gumené tesnenia môžu ísť preč..ale tak či onak, lepiť obklad na umakart je krajné riešenie, ktoré nemá zmysel..ak je manžel alebo priateľ šikovný, dajte sadrokartón, pretmelte spoje, prebrúste ich, napenetrujte, prilepte obklad a je to...jeden týždeň práce a máte hotové..
Odpovedať
Umakart zdrsnit - odmastnit a naniest adhezny mostik - je to vlastne lepidlo s pieskom - na takyto povrch mozete lepit obklad flexi lepidlom. citujem "Adhézny mostík je jednozložkový bezrozpúšťadlový náter, ktorý je možno použiť v interiéroch i exteriéroch na vyzreté omietky, nekonštrukčný betón, sklenené tapety, drevené, papierové, sadrokartónové povrchy na drevotriesku, na OSB dosky, umakart, obklady a dlažby apod. Jedná sa o penetračný a spevňujúci podkladový náter určený ako prvý náter všetkých nasiakavých i nenasiakavých stavebných materiálov, ktoré sú následne upravované stierkami, akrylátovými farbami a omietkami atd. Dá sa použiť samostatne pre spevnenie a zvýšenie hydrofobity povrchu. Môže prísť do náhodného styku s potravinami, nie je však pre tento účel určený" .http://www.denbraven.sk/penetracne-natery/0692-adhezny-mostik-69-sk192.html?lang=sk Kovove spoje - zistit ci su nosne alebo nie .- ak niesu nosne - odstranit - ak su nosne tak obklad z druhej strany zbrusit aby po instalacii nevycnieval.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som taku farbu co mala v sebe zrnka a teraz to vyzera ako keby to bola stierka. Preodolnost voci vode som to natrel vonkajsou farbou a je to super aj okolo vane, drzi to a odolava vode uz 2 roky. Len neviem ako sa to volalo ale mali to v obchode z farbami. Bolo to specialne na umakart. Este dodam ze tie ciermy gumy v rohoch som odrezal a nahradil silikonom.
Odpovedať
kedysi sme lepili chemoprénom ako provizórne riešenie a drží bez problémov do dnes :-) ....ak si ho nový majitelia nepreroboli
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?