Odpoveď na príspevok od ivipopi:
Dobrý deň, plánujeme dať murovaný bazén (DTčka… @ivipopi tak záleží od spodnej vody. Nezabudnite pod ZB platnou bude zhutnena vrstva ktorá bude slúžiť ako drenaž. Ale záleží od pôdy, a spodnej vody. Dá sa urobiť aj neprípustná plátna a bočné steny odliat bez použitia DT. Na prechod sa vkladá profil. Urobiť vaňu z hydroizolácii. My sme sa skôr stretli s problemom pri zvaranom bazene umiestňujú hore vyplanil L profil pod ním geo. Na L profil sa zvara fólia. V prípade slanej alebo chlorovanej vody (záleží od horného lemu) sa dostáva bazénová voda na tento spoj. A už som videl odhniť horný lem. Teda L vyplanil ktorý drží hornú fóliu. Tak isto sa robí chyba (ak ide o dlažbu) sa L profil s hrubo vrstvou fóliou nezapusti par mm do lôžka - zvykne tam puknut dlažba. Tento spoj treba správne utesnit. A nie geniálnym riešením transparentný acetat .Odpoveď na príspevok od ivipopi:
Dobrý deň, plánujeme dať murovaný bazén (DTčka… @ivipopi voda pod foliou sa ti moze hromadit iba spodna a len pri vypustenom bazene. Ked bude plny vaha vody nic pod foliu nepusti. Vsetci normalne vykopu jamu daju spodnu dosku uz s rurami ( dnova vypust) nahadzu dtcka zaleju betonom navrtaju diery na ostatne veci nalepia foliu a kupes sa.Odpoveď na príspevok od ivipopi:
Ďakujem za odpovede,očividne nazory vyrazne líšia… @ivipopi nazory sa nelisia, len ty nevies oddelit plevel od zrna. Ziadne firmy co stavaju rocne 100ky bazenov nedavaju hydroizolaciu z vonkajsej strany bazenu! Ale samozrejme, kazdy je strojcom svojho stastia...Odpoveď na príspevok od ivipopi:
Ďakujem za odpovede,očividne nazory vyrazne líšia… @ivipopi to tam ani nemusíš davať. Je to určite zložitejšie ako len náter vedrom tekutej gumy. To urobte radšej vibrovanu podkladovú platnu oddel BK plechom alebo bentonitom a bočné steny odlejte. Čo dáte za DT to budete mať aj prenájom debnenia. Správne uvibrovany typ betónu je vodonepriepustny. Poprípade prídavné zmesy do betónu. Ale chýb býva viacej.