Polozakopany bazen a osadenie

Zdravíčko, robil niekto z vás polozakopany bazen ? Zatiaľ sme nasli iba variantu z mountfield pretože chceme ovalny, existujú aj iné firmy co maju polozakopany a ovalny? Neviem ci nám ho aj osadia ale co ma zaujíma je ze ci treba betonovat iba spodok alebo treba aj podopret steny hlavne časť co bude v zemi cca 90 cm. Ďakujem
Odpovedať
Bazen plech.kruh 4.6m, 1.2m vyska, podlozie ilovite s primesou strku, vykop hl. cca 70cm, ochrana zakladovej spary po cely cas pred dazdom/zmoknutim. Dno zvibrovane 100kg doskou (inac bolo tvrde ako skala aj pred vybrovanim), nasledne po obvode urobena drenaz z rury fí. 60mm+geotextilia+strk+vyustenie do jamy mimo bazen, ktorej dno je nižšie ako dno bazena, plus je prevrtana rucnym vrtakom cca o 1m nizsie kde je uz strkova vrstva. Nasledne dno vyrovnane viatym pieskom, polozeny 40mm xps, spoje prelepene paskou, nasledna 2x 200g/m2 geotextilia a na tomto postaveny bazen. Nasledne 4cm eps po obvode (uz som nechcel investovat do xps, nopova folia, polosuchy beton - prstenec cca 20cm po obvode. Funguje to takto rok. Cely navrh odkozultovy s kamoskou geologickou. Chcel som to takto z jednoducheho dovodu. Vsade na svete to robia podobne, len na slovensku jebeme beton pod bazeny, najlepsie 15cm+kari 🤦🏻. Ak by som to robil este raz, tak dam 4x geotextiliu na xps, a ten bet.prstenec mi pride tiez zbytocny, inac by som nic nemenil 😉
Odpovedať
@paulus33 ďakujem veľmi pekne. Áno tiež vidím ze beton a kari je taky štandard, neviem ci to dokonca neoodporucaju a na to piesok. A to mate tiež MF to teleso?
Odpovedať
Ja mam niečo plecho z netu... Prakticky to iste co MF
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od paulus33:

Bazen plech.kruh 4.6m, 1.2m vyska, podlozie ilovi…
@paulus33 www.lupastav.com Robíme aj prípravy na bazény aj bazény na kľúč výkopy atď... 0949285543
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?