Dlažba ku bazénu

Dobrý večer, prosím poraďte dobrú dlažbu k bazénu, mrazuvzdorná a protišmykova. Farba béžova, žltá. Ďakujem. Fotky potešia. 😊
Odpovedať
Ideálne použiť travertin. Je protišmykový, na priamom slnku sa neprehrieva, má akumulačnú schopnosť. Aj farba zodpovedá požiadavke.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od art1991:

Dobrý večer, prosím poraďte dobrú dlažbu k bazénu…
@art1991 Takisto odporúčam travertín - prírodný kameň. Či st skôr rozmýšlali nad gresovou dlažbou?
Odpovedať
akurát ak je protišmykový a neprehrieva ostáva dlhšie vlhký a ten je zas nebezpečný, ak ide čerpadlo alebo ohrev, stačí stúpiť druhov nohou na zem a obvod sa uzatvorí cez pomerne malý odpor mokrého tela, no musela by byť závada na TNS, napr. prerušenie PEN, pri TNC elektirinu pri kúpaní, údržbe vždy vypnúť ak tam vôbec je
Odpovedať
Tiez to budem asi na buduci rok riesit a jedina sa mi pozdavala s protismykom R12, ale tu som nenasiel vo formatoch 60x60 a 60x120, tak bude stacit R11. Travertin je prirodny produkt a nevies co za "odpad" ti pride na palete.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

akurát ak je protišmykový a neprehrieva ostáva dl…
@duzu absolútne nerozumiem tvojmu príspevku. Nechcem uraziť, ale nemáš prehľad ani o obklade a zapojení siete. Predpokladáme, že ide novo vybudovaný bazén z naležitým zapojením elektroinštalácie. A kľudne si pozri vlastnosti travertinu. Aj pri leštenom prevedení je do určitej časti akoby porovity by som to nazval, a preto aj pri väčšej vrstve vody sa nešmyka. Na priamom slnku časť slnečného žiarenia odráža a časť pohlcuje na akumuluje. Následne večer, v tieni je príjemné teplý. Aký význam majú napr. betónová dlažba ktorá ti nasaje vodu, ale nedokážeš po nej prejsť bosou nohou. A bežne býva v bazéne protiprúd ktorý poháňa elek. čerpadlo na 400V a ľudia sa kúpu. @rkorba dajú sa zohnať ale skôr na objednávku. Tak isto označenie nemusí priamo R12, ale R10A, R10- SRT. Pokladali sme R13 rozmeru 100x35, 120x40 označenie bolo COR13. Len niektoré z týchto dlažieb pôsobia a brúsny papier. Veľká krát sa musia deliť vodnou pílou - aj pri použití veľmi tvrdych rezných koliesok ich ničia/ rýchlo okupujú a je problém s priamym rezom. Citujem: Travertin je prirodny produkt a nevies co za "odpad" ti pride na palete. A na to si ako prosím ťa prišieľ? Ak si kúpiš dlažbu II. či III. asi sa nebudeš čudovať, že bude polámaná, poodlupovana .... Áno, je pri preva náchylnejší na mechanické poškodenie (záleží od kvality), ale zatiaľ som nemal nikdy problémy s výmenou alebo určitým počtom kusom naviac pri kúpe. A porovnanie, životnosť, odolnosť, údržba a a a ... sa dlažba nikdy nevyrovná. Samozrejme všetko záleží aj od vkusu daného človeka. Ak si pre dlažbu, môžeš sa obzrieť aj po terasovej 2cm a tá sa dá napr. v kamenárstve obrusiť do oblúka ( časť ktorá smeruje do bazéna). Zabudol som doplniť dlžby hlavne na terasy majú aj index odrazu slnečného žiarenia, redukciu teploty cca 4-5st. °C....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dan8181:

@duzu absolútne nerozumiem tvojmu príspevku. Nech…
@dan8181 lepšie čítaj , ja netvrdím že je šmykľavý,ale je porovitý a v tom sa drží voda dlhšie, zároveň tvrdím že i pri max ochrane ,môže dôjsť k úrazu el prúdom, každá ochrana sa môže poškodiť, a tak je to najbezpečnejšie ked sa v čase kúpania odpojí od siete
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od art1991:

Dobrý večer, prosím poraďte dobrú dlažbu k bazénu…
@art1991 ahoj ja som.dnes kupil tuto Hrubka 1 cm, porcelan, R11 protismyk rozmer 100 x 50
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chmelko55:

@art1991 ahoj ja som.dnes kupil tuto Hrubka 1 …
@chmelko55 co to je, kde to bolo a za kolko :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@chmelko55 co to je, kde to bolo a za kolko :-)
@rkorba porcelan, 41 € m2 dlazba sa vola samoa moon, znacka Ceracasa. Kontakt na obchod Ceracasa.sk
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?