Nové okná ARTEVO prelamujú všetky konvencie

  • 19.02.2024

Pri kúpe auta sa zvyčajne najprv pozeráte na typ vozidla, pravdepodobne na značku, výkon, farbu a voliteľnú výbavu. Niektorí ľudia kladú väčší dôraz na značku, iní na farbu a ďalší na výkon. Viete si predstaviť takúto paralelu s oknami? Okenné systémy sú také sofistikované, že sa na ne dá aplikovať presne to isté.

ARTEVO® predstavuje viac ako 400 farebných vzorov a dekorov
ARTEVO® predstavuje viac ako 400 farebných vzorov a dekorov – Zdroj: REHAU

Priznajme si, že okná z plastov sa predávajú najlepšie. Výkon budú reprezentovať technické parametre na čele s tepelnoizolačnými hodnotami, ktoré budú najlepšie u značky, ktorá ťaží z dlhej histórie a vývoja. Automobilový trh si dnes nemožno predstaviť bez SUV (až 47 % podiel) a rovnako si nemožno predstaviť súčasnú architektúru bez veľkých formátov okien. Sú jednoducho „in“ a každý ich chce. K tomu treba prirátať farby, ktoré sú predpokladom individuality a umocňujú dizajn, a najviac zoznam voliteľných doplnkov. Značka okenných profilov musí byť tá, ktorá vyskakuje z katalógov REHAU.

2 Každý ocení variabilitu a rozmerové možnosti ARTEVO®
Každý ocení variabilitu a rozmerové možnosti ARTEVO® – Zdroj: REHAU

Minimalizmus priťahuje

Je to pravda. Túžba architektov a investorov po minimalistickom a tenkom dizajne okenných profilov viedla spoločnosť REHAU k vývoju nového okenného systému s názvom ARTEVO®. Ide o úplne novú konštrukciu profilu z osvedčeného kompozitného materiálu (RAU-FIPRO X), v ktorom prítomnosť sklených vlákien zabezpečuje optimálnu tvarovú stabilitu a pevnosť.

Jednoducho povedané: z tohto materiálu možno vyrábať veľké okenné prvky, ktoré sú rozmerovo takmer identické s hliníkovými profilmi. Kompozitný materiál stanovuje maximálnu možnú výšku okenného prvku na 2,7 m (biele a lepené sklo). V prípade balkónových krídel môžeme dosiahnuť výšku až 3 m. Rozdiel oproti bežným profilom je viditeľný na prvý pohľad. ARTEVO® má stavebnú hĺbku len 80 mm a vyniká ostro rezanými líniami, malými polomermi a štíhlymi presahmi, vďaka čomu pôsobí ešte subtílnejšie, než v skutočnosti je. Môžete si vybrať medzi klasickým profilom (max. hrúbka zasklenia 56 mm) a plošne lícujúcim prechodom rámu a krídla (hrúbka zasklenia 72 mm).

Plošne licujúce krídlo a špeciálna Low-E fólia v konštrukcii profilu nahradili termomodul
Plošne licujúce krídlo a špeciálna Low-E fólia v konštrukcii profilu nahradili termomodul – Zdroj: REHAU

Viac ako 400 farebných možností

Spoločnosť REHAU už v minulosti ponúkala širokú škálu farebných dekorov a vzorov pre svoje okenné profily. ARTEVO® nie je výnimkou, len je urobená s citom pre ešte dokonalejší estetický dojem. Môžete mať plne farebný profil alebo ho môžete doplniť aj hliníkovými lištami, ktoré predstavujú dokonalú minimalistickú architektúru okien. Čo je však dôležitejšie, máte na výber z viac ako 400 dekorov a prevedení, vrátane dokonalého dreveného vzhľadu (KALEIDO WOODEC) alebo lakovaného prevedenia. Špeciálna povrchová úprava HDF navyše zaručuje na jednej strane jednoduchú údržbu a na druhej strane schopnosť odpudzovať nečistoty.

Drevený dekor a farebné profily pôsobia elegantným dojmom
Drevený dekor a farebné profily pôsobia elegantným dojmom – Zdroj: REHAU
Dizajn, ale aj tepelná izolácia a útlm hluku sú výnimočné
Dizajn, ale aj tepelná izolácia a útlm hluku sú výnimočné – Zdroj: REHAU

Pýchou dizajnových okien ARTEVO® je, že všetko je zabalené do balíka, ktorý obsahuje najlepšie hodnoty tepelnej izolácie, najnižšie hodnoty útlmu hluku a možnosť objednať si ďalšie vybavenie – napríklad bezpečnostný systém SMART GUARD atď. Samozrejmosťou v tejto kategórii je certifikácia pre pasívne domy. Okenné profily ARTEVO® predstavujú technický pokrok a nové estetické vnímanie okien ako takých.

K dispozícii je aj možnosť doplniť profily hliníkovým obložením
K dispozícii je aj možnosť doplniť profily hliníkovým obložením – Zdroj: REHAU

Ak sa chcete dozvedieť viac o systéme ARTEVO®, môžete navštíviť stánok REHAU na tradičnom veľtrhu FENSTERBAU FRONTALE 2024 v Norimbergu (hala 4A, stánok 123) od 19. do 22. marca.

PR článok: www.rehau.sk

Zdroj foto: REHAU

P.S. – Vedeli ste, že originálne inšpirácie do záhrady, nápady na projekt domu či rady do domácnosti nájdete aj u našich susedov? Navštívte našu českú Modrou střechu.

Diskusie na tému článku