3 originálne tipy, ako si skrášliť dvere na Vianoce

  • 28.11.2022

Vianoce už klopú na dvere, a ak ich chcete patrične privítať, bez ozdoby pri vstupe to nepôjde. Dekorácia interiérových i exteriérových dverí navodí sviatočnú atmosféru už od prvého okamihu a ponúka široké možnosti pre vaše kreatívne vyžitie. Pripravili sme pre vás niekoľko inšpirácií na nápaditú výzdobu dvier, s ktorou upútate pozornosť.

Vianočná výzdoba dverí
Zdroj: www.elements.envato.com

Dvere sú to prvé, čo vaša návšteva či susedia vidia. Ich vzor, farba či povrchová úprava vedia o majiteľoch bytu čo-to prezradiť. Vianočná výzdoba dverí ponúka možnosť ešte osobnejšej prezentácie vášho vkusu. Keďže sa stáva súčasťou priestoru celého vchodu či ulice, môžete ňou spríjemniť deň i náhodným okoloidúcim. Ako na to?

Ozdobte si dvere vianočným vencom

Vianočný veniec je klasika, ktorá neodmysliteľne patrí k najkrajším sviatkom roka. Okrem sviatočného stola ho môžete umiestniť aj na dvere. Pôsobí elegantne, hrejivo a vďaka širokej ponuke ľahko nájdete taký, ktorý bude s vašimi dvermi ladiť čo najlepšie.

Ak máte dvere v tmavých farbách, vynikne na nich červený alebo zasnežený biely veniec, svetlým dverám alebo drevenému dekoru pristanú vence z prírodných materiálov. Fantázii sa medze nekladú, a kombinácia je len a len na vás.

vianočný veniec na dvere
Zdroj: www.dreamstime.com

Ako zavesiť vianočný veniec na dvere bez ich poškodenia?

Čo sa upevnenia týka, voľte také, ktoré nepoškodí vaše dvere. Najjednoduchšou možnosťou je použiť držiak na vianočný veniec, ktorý zavesíte na horný lem dverí a naň veniec. Ak chcete o niečo vkusnejší variant, vyskúšajte nasledovný postup so stuhou:

  1. Odmerajte dĺžku stuhy od bodu, kam chcete veniec zavesiť, po bod na rovnakom mieste z druhej strany dverí.
  2. Na stuhu navlečte veniec, stuhu natiahnite ponad dvere a pevne ju na ráme dverí zaviažte. Ako podpora pre stuhu môže opäť poslúžiť háčik alebo držiak na dvere, ktorý bude teraz menej viditeľný.

Ďalším šikovným riešením je magnet a magnetický veniec.

Zaveste si okolo dverí girlandu

Chcete dať svoju vianočnú náladu ešte viac najavo? Vianočná girlanda okolo dverí sa bude skvele vynímať najmä na vstupných dverách do domu, ale nebojte sa po nej siahnuť ani v prípade bytových dverí.

vianočná girlanda okolo dverí
Zdroj: www.elements.envato.com

Môžete sa rozhodnúť pre decentnú čisto zelenú girlandu, pre veľkolepú s vianočnými ozdobami alebo ju doplniť o vianočné svetielka.

Ako upevniť girlandu?

Aby ste sa znova vyhli klincom, a tým zásahu do dverí, použite špeciálny vešiak na girlandu, ktorý na dvere ľahko uchytíte. Ak by ste ho nezohnali, účel splní aj expanzná tyč. Upevnite ju medzi dverové zárubne a preveste cez ňu girlandu.

Zabaľte svoje dvere ako darček

Nemyslíme to doslova, i keď pekné a kvalitné dvere potešia vždy. Reč je o dekoratívnej mašli, ktorú pripevníte na svoje dvere, a tie budú vyzerať ako zabalený vianočný darček. Ide o jednoduchý a šetrný spôsob dekorácie. Ako naň?

dekoratívna vianočná mašľa na vchodové dvere
Zdroj: www.elements.envato.com

Ako vytvoriť mašľu na dverách?

Postačí vám látka, napríklad organza, nožnice a viazacie pásky. Látka na mašľu by mala byť ľahká a tenká, aby bez problémov prešla popod dvere. Z látky si odstrihnete dva kusy, jeden na vertikálne a druhý na horizontálne previazanie.

Odmerajte si dvojnásobnú výšku a šírku vašich dverí a pripočítajte približne jeden meter na vytvorenie mašle. Popod a ponad otvorené dvere natiahnite látku horizontálne, zaviažte, a postup opakuje vertikálne. Návod nájdete v mnohých internetových DIY videách.

Máte už aj vy tú svoju? Prezraďte nám, ako vyzerá vaša vianočná výzdoba dverí?

Autor článku: Hormann

Zdroj foto: Dreamstime, Hormann, Elements Envato

Diskusie na tému článku